סטיבן כהן. עובר מאדום לצהוב (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
סטיבן כהן. עובר מאדום לצהוב (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

בית"ר ירושלים מתחזקת לקראת פתיחת העונה. קשר הפועל רעננה בעונה שעברה, סטיבן כהן, חתם היום (שני) במועדון לשנתיים ויחזק אותה במרכז השדה. כהן היה אחד השחקנים הבולטים בשורות היורדת והיה מחוזר בקיץ האחרון גם ע"י הפועל ת"א.

כהן עצמו צפוי להצטרף לסגל ברגע שיגיע טופס השחרור שלו מרעננה, דבר שלא אמור לקחת זמן רב, שכן לפי חוזהו של כהן, במקרה שרעננה יורדת ליגה - מה שאכן קרה - הוא משוחרר ממנה.

למרות הבעיות הכלכליות של בית"ר, מדובר בהחלט באחת העברות המעניינות של הקיץ כאשר ביחד עם שחקנים שנשארו בסגל, כמו אבירם ברוכיאן ועמית בן שושן, בית"ר תציג קישור טכני מאוד שיהפוך את בית"ר לקבוצה אטרקטיבית, כמו שאוהדיה הרבים כ"כ אוהבים.

יש לציין כי גלעד קצב המייצג את סטיבן כהן הוא גם סוכנו של ליאור ראובן ונראה שלאט לאט הסגל של אורי מלמיליאן מתחיל לתפוס צורה. בבית"ר שמחים שהצליחו בתוך יומיים לשבת עם קצב ולסגור את כל הפרטים עם השחקנים אותם הוא מייצג.

למעשה בתוך שבוע ימים הצליח גלעד קצב לסגור עבור בית"ר חוזים עם קובי מויאל שחתם לשלוש שנים, ליאור ראובן שחתם לשנה אחת עם אופציה לעונה נוספת והחיזוק בדמותו של סטיבן כהן, שחקן שבית"ר התעניינה בו עוד בשלהי העונה הקודמת.

גלעד קצב (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
גלעד קצב. בבית&"ר מרוצים מכך שסגרו עם שחקניו במהרה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בנוסף, אחת מהשפעות הלוואי של חתימתו של הקשר הצרפתי-יהודי תהיה על ערן לוי. כעת נראה, כי החלוץ, שדחה את הצעתה הכספית של בית"ר מתרחק מהקבוצה וסיכוייו לחתום בה נמוכים. מבית"ר נמסר בנושא: "מתקיימות שיחות עם ערן לוי, כרגע אין מה לחדש".

מילקאדזה ואמבורווט ייבחנו השבוע בבית"ר ירושלים
במהלך השבוע הקרוב יגיעו למבחנים בבית"ר שני שחקנים זרים: החלוץ הגיאורגי לבאן מילקאדזה ומגן נבחרת גבון ג'ורג'ס אמבורווט בן ה-24. מילקאדזה בן ה-30 מחזיק בארבע הופעות במדי נבחרת גיאורגיה, גובהו 1.86 מטרים והוא נחשב לאחד החלוצים הבולטים בליגה הגיאורגית. החלוץ החל את דרכו בדינמו טבליסי ובשנת 2001 אף הושאל לקבוצה האיטלקית סיינה, אך לאחר שלא הצליח להשתלב בקבוצה הראשונה, שב לליגה הגיאורגית.

אורי מלמיליאן. &"הוא המלך של ירושלים&" (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אורי מלמיליאן. חיזוק לקישור של הקבוצה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

ג'ורג'ס אמבורווט משתייך לנבחרת גבון ורשם בשורותיה 38 הופעות, בהם כבש ארבעה שערים. המגן הוא יליד 1986 החל את הקריירה בקבוצה הצרפתית סדאן, בה שיחק שלוש וחצי עונות. התחנה הבאה היתה הקבוצה המקדונית סקופיה. לאחר חצי עונה עבר לקבוצה הרומנית צחלוול, בה רשם בחצי עונה 8 הופעות. צמד השחקנים יגיעו במהלך השבוע הקרוב למבחנים ובמידה וירשימו בית"ר ירושלים יפתח מולם משא ומתן.

שרלרואה מתעניינת בתמוז
בעניין טוטו תמוז, מתברר שמלבד בירסחוט מתעניינת בחלוץ גם שרלרואה. מקורביו של תמוז אומרים, כי שרלרואה כבר פנתה לנציגיו של תמוז ובדקה את העלויות של השחקן.

בנוגע לבירסחוט, הרי שתמוז עדיין לא הגיע עמה לסיכום על גובה השכר שיקבל. במקביל הובהר על-ידי בית"ר, כי הם לא מוכנים לקבל את ההצעה הראשונית של בירסחוט, העומדת על 200 אלף יורו עבור מכירתו של טוטו תמוז.

טוטו תמוז באימון בית&"ר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
טוטו תמוז באימון בית&"ר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בכל מקרה, מצדו של תמוז משדרים אופטימיות בנוגע למו"מ מול בירסחוט אך גם המגעים מול שרלרואה ממשיכים להתקיים. בקרוב צפוי תמוז להמריא לבלגיה ואם לא יקרו דברים בלתי צפויים הוא יחתום באחת הקבוצות הבלגיות. ברגע שייסגר עניין תמוז, תוכל בית"ר להתקדם בנוגע לאחד השחקנים שאיתם הגיעו לסיכום - סרג' איילי וליאור ראובן.

יו"ר בית"ר, איציק קורנפיין, ימשיך להיפגש עם משה מישאלוף, שקיבל הצעה מבית"ר אך הוא מעוניין לשדרג אותה מבחינת שכר. הצדדים יפגשו על מנת להתקדם במו"מ.

ערן לוי (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ערן לוי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בבית"ר ממתינים לתשובה מדאריו פרננדס על השאלה האם הוא מתכוון להישאר בקבוצה. לשחקן הבטיחו כי אם יישאר יקבל חוזה לשנתיים ואף אולי בעתיד יימשך הקשר בין הקבוצה לשחקן גם כשיפרוש.

היום קיבלו שחקני בית"ר יום חופש ומחר יחזרו להתאמן לקראת המשחק מול הפועל ב"ש בגביע הטוטו. אחרי הסגל החסר ביותר שעמד לרשותו של מלמיליאן במשחק גביע הטוטו מול אשקלון, הרי שמול ב"ש יחזרו מספר שחקנים לסגל וביניהם תומר בן יוסף שיחזור מהרחקה וכריסטיאן אלברז שטופס השחרור שלו מקבוצתו הקודמת אמור להגיע עד מחר בצהריים.