נראה שבמכבי ת"א אימצו להם מנהג חדש: לספוג בתוספת הזמן של המחצית הראשונה ושל המשחק. אחרי הדרבי, זה קרה לצהובים גם אמש (חמישי) כשהפעם החוגגת התורנית היתה בשיקטאש שיצאה מבלומפילד עם 2:3 דרמטי.

במועדון מנסים להסתכל על הצד החיובי בכל הקשור להמשך ישיר של המחצית השניה בדרבי, כשהציגו יכולת טובה גם במשחק מול הטורקים ואף הצליחו למחוק פיגור של שני שערים במחצית השניה.

שחקנים בקבוצה התייחסו להרכב שעלה וכלל את מרבית השחקנים הוותיקים: “הרוטציה שהיתה העונה, עשתה המון נזק וזה המחיר. עכשיו זה ברור לכולם שבתקופה הזו, השקנים המנוסים יותר צריכים לקחת את המושכות, אבל כדי שזה יקרה, צריך לתת להם את המושכות והביטחון".

בצוות המקצועי הביעו לא מעט אכזבה מספיגת השערים ומהעובדה שבפעם השניה בתוך 5 ימים, סופגת ההגנה שערים בדקות הקריטיות שלפני המחצית ובתוספת הזמן בסיום. “זה לא מתקבל על הדעת שאנחנו סופגים את השערים האלה", אמר שחקן, “אי אפשר להאשים רק את ההגנה, זה חוסר ריכוז ואחריות של כל השחקנים. אנחנו מאבדים כדורים טיפשיים בדקות הקריטיות וסופגים ממצבים לא מצבים. אם לא נעצור את זה, לכל קבוצה יהיה קל מולנו".

במועדון יעקבו אחר הפגיעה שספג גל אלברמן בבטנו מתיקול עם ניבאלדו. אלברמן שזכה למחמאות על משחקו, אמור לשחק גם ביום ראשון מול הפועל חיפה, ובקבוצה מאמינים שיהיה כשיר.

קולאוטי נעצר מול בשיקטאש. יעזוב? (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
קולאוטי נעצר מול בשיקטאש. יעזוב? (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

גם ברק יצחקי, שפתח והשלים לראשונה מאז הפציעה 90 דקות, זכה למחמאות: “עכשיו מבינים כמה השניים האלה היו חסרים לקבוצה. כרגע הם חייבים לשחק. גל נותן הרבה שקט בקישור ובסידור של המשחק וזה היה חסר מאוד. יצחקי זה השחקן שהופך את ההתקפה שלנו ליצירתית ומסוכנת יותר". נראה שאם השניים יהיו כשירים למשחק מול הפועל חיפה, הם ישחקו. כמו גם גיז'רמו ישראלביץ'.

רוברטו קולאוטי, שהחמיץ מספר הזדמנויות קורצות, מבוקש בליגה האמריקאית, על-פי התקשורת הזרה. יוסטון דינמו סימנה את החלוץ כמי שעשוי להצטרף אליה. חשוב לציין שטרם נעשתה פניה רשמית בנושא. כך או כך, לא בטוח שבמכבי יוותרו במהרה על קולאוטי, שמחזיק בחוזה לעונה נוספת במכבי ומשתכר בכ-600 אלף יורו, סכום שקשה לראות את הקבוצה האמריקאית משלמת עבורו.

יצחקי (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
יצחקי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מי שבמכבי לא יעמדו בדרכו אם יחליט לעזוב הוא הקשר האריס מדוניאנין. האחרון שמאוכזב ממעמדו בקבוצה, שמתערער למרות ששיחק במשחקים האחרונים, מחזיק בחוזה לעונה נוספת ומשתכר בכ-400 אלף יורו לעונה, מה שמקשה על מציאת קבוצה שתסכים לשלם עבורו.

במועדון אמנם מנסים להתעלם מהשאלות בנוגע לשחקנים שישוחררו בחודש ינואר, אך אמרו ל-ONE, שאם הקשר הבוסני-הולנדי יבוא עם הצעה שתספק אותם, הם לא ימנעו ממנו לעזוב. זה לא סוד שמדוניאנין היה שמח לעזוב את הקבוצה חזרה למועדונים אירופיים, ומנגד, במכבי היו שמחים להיפטר מהחוזה הענק של הקשר, אולם העובדה שהוא יקר ולא נמצא בכושר טוב, עשויה להקשות על עזיבה אפשרית שלו בינואר.

שחקני מכבי מודים לקהל (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי מודים לקהל (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

שרן ייני: מקווה שנביא את היכולת לליגה
למרות היכולת הטובה, לא מעט ביקורת נשמעה אמש בין השחקנים על העובדה שהקבוצה לא מצליחה לנצח. שחקנים התייחסו לרוטציה כמכשול הגדול, אך יש שגם התייחסו לחוסר הריכוז של שחקנים שמתקשים לשמור עליו לאורך 90 דקות.

"אנחנו מתוסכלים. זה טיפשי להפסיד משחק ככה”, הודה שרן ייני, "שיחקנו מצויי, לנצח אותם או לעשות תיקו זה היה יכול להיות כבוד גדול. חזרנו להציג יכולת טובה ואני מקווה שנביא את זה איתנו לליגה"

ייני מודה לקהל בסיום: &" (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ייני מודה לקהל בסיום: &" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

על העובדה שההגנה ממשיכה לספוג שערים בדקות האחרונות של המחצית והמשחק, אמר ייני: "זו לא מגמה או תופעה שחוזרת על עצמה. זה קרה אמנם פעמיים. נשים דגש על זה. היה מהלך כדורגל טוב של בשיקטאש והיה גול ענק".

בקבוצה מנסים לשמור על אופטימיות וייני מודה: "המשחקים האלה נותנים לנו המון ביטחון. שיחקנו טוב, עשינו מהלכים טובים והתקפיים טובים ואנחנו שמחים לפחות על כך".

משחקה של מכבי מול מכבי נתניה בשבוע הבא צפוי להיערך באצטדיון טדי בירושלים לאור העונש שספגה הקבוצה על התפרעות אוהדים בטדי. “זו תהיה הכנה טובה לקראת היציאה לקייב", אמר גורם במועדון. למרות שהעדיפו לשחק בקרית אליעזר, העובדה שהדרבי החיפאי ישוחק ביום שבת, במועדון החליטו להעביר את המשחק לטדי, ועד תחילת השבוע הכל אמור להיסגר.