אופירה אסייג ופיני גרשון ב-103FM (צילום: מערכת ONE)
אופירה אסייג ופיני גרשון ב-103FM | צילום: מערכת ONE

אופירה אסייג ופיני גרשון מגישים לכם את תוכנית הספורט ב"רדיו ללא הפסקה" בשיתוף ONE, במרכז 103FM, רדיו ללא הפסקה בצפון 104.5FM ובתדר 101.5FM.

התוכנית משודרת מדי ערב מ-18:00 עד 20:00 וכן, ניתן לשמוע אותה גם כאן אצלנו באתר.

הערב בתוכנית שוחחנו על בני יהודה, שניצחה בשני משחקים מתוך השלושה האחרונים. נדבר על המצב של הזהובים שפתחו את העונה בצורה נוראית וכעת הם נראים עם הפנים קדימה, אך הקהל אינו מרפה ומאוד לא מרוצה מהיכולת שמציגים החניכים של דרור קשטן.

חלוצה של בני יהודה, פיני בלילי, דיבר על היחסים הקשים בין הקבוצה לשחקנים והמאמן: "הכל בסדר. לא נעים לשחק עם הקללות, אף אחד לא אוהב שמקללים אותו ובטח לא האוהדים של הקבוצה שלך. אפשר להבין אותם, הם לא מרוצים מאיך שאנחנו משחקים לעומת מה שהם ציפו. הביאו מאמן וחשבו שבני יהודה תהיה למעלה. אני מבין אותם, אבל לא צריך לקלל ולהגיע לרמות כאלה".

"אחת הסיבות בגללן הגעתי לבני יהודה היא האוהדים. ראיתי שהם תומכים, גם כשקשה. היתה לי סימפטיה אליהם גם ששיחקתי בהפועל. הייתי אוהב לראות משחק בשכונת התקווה. אני מרוצה וטוב לי, אני נהנה בבני יהודה. אני לא מכיר אף קבוצה שמפסידה וכיף לשחקנים. נקלענו למצב כזה או אחר, ומי שהכניס אותנו למצב הזה, אנחנו השחקנים, צריכים להוציא אותנו", הוסיף החלוץ.

פיני בלילי מול יחיאל וז´אן (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
פיני בלילי מול יחיאל וז´אן (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"האימונים טובים וכיפים, אבל אי אפשר להנות כשמפסידים. אני לא מכיר אף שחקן שמפסיד ונהנה ואומר שהיה כיף. לא סימנתי לאוהדים לשתוק. אני משחק 10 או 12 שנים, אף פעם לא קיללו אותי. אין בעיה, אני לא מכניס גולים וזה, אבל אתמול חצו קווים אדומים. קיללו את המשפחה שלי ולא היה נעים, עכשיו כשאני חושב על זה לא הייתי צריך. סימנתי לאוהדים שלא יעודדו אותי, הגעתי הביתה ועשיתי חושבין, אני מצטער על זה", אמר בלילי.

על אוהדי בני יהודה אמר החלוץ: "אבל דווקא במצב הזה אנחנו צריכים את האוהדים, כי אם מקללים זה לא עוזר לאף אחד. יש קללות שאתה מבין, אבל יש כאלה שלא. גם כשאנחנו מבקיעים צועקים להתפטר וביזיון ומקללים, אנחנו צריכים את האוהדים בתקופה הזאת. בני יהודה זאת קבוצה שמחה עם קהל תומך ומעודד, בואו נעשה סטופ ושאוהדי בני יהודה יבואו לתמוך. אנחנו צריכים אותם כמו שהם אותנו".

קשטן (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
קשטן (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"אני רק העונה הגעתי לקבוצה. נראה מה נעשה, אולי צריך לעשות משהו, אקח לתשומת ליבי. לפי מה שאני מבין, קשטן נשאר בבני יהודה עד סוף העונה, לא יודע מעבר. קשטן לא יתפטר ולא יפטרו אותו, הוא איתנו, נקודה. אנחנו צריכים לקחת את עצמנו בידיים, אנחנו בניצול מצבים הכי גרוע, לא מצליחים להבקיע. למה? איך? אין לי מושג. במשחקים האחרונים אנחנו מציגים יכולת טובה, אי אפשר להגיד שבני יהודה זה חושך ומגעיל", טען בלילי.

"אנחנו חמש נקודות ממקום חמישי, אם ננצח פעמיים רצוף, מתחילת העונה לא הצלחנו לעשות רצף. יש בית"ר, עכו, סכנין וקרית שמונה, אם תיקח 7 או 8 נקודות נגדם אתה תהיה למעלה. אני מאמין שבסופו של דבר אין ברירה או מצב שבני יהודה לא תהיה בפלייאוף העליון, אני לא רוצה לחשוב על זה בכלל. האם אני נשאר בעונה הבאה? היה לי יותר מדי טוב בטורקיה. יש לי הסכם עם חזי שאם תבוא הצעה טובה מטורקיה, אני אצטרך ללכת. אני לוקח הצעה טובה מטורקיה בשתי ידיים", הודה לסיום פיני בלילי.

בלילי. מאחל בהצלחה למאמן החדש (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
פדרו גלבאן עם אביב חדד ופיני בלילי לאחר השער (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אבוקסיס: "מה שקרה לגוטמן זו מכה קשה עבורנו"
דיברנו על הניצחון 1:2 של הפועל תל אביב על מכבי נתניה. האדומים חסרו אולי את הבורג הכי חשוב להם במשחק, המאמן אלי גוטמן, שעבר התקף לב. דיברנו על הדרבי הקרוב מול היריבה העירונית, מכבי תל אביב.

המאמן הזמני של הפועל ת"א, יוסי אבוקסיס, אמר בשידור: "אין לי קול. בשיחה שהיתה לי עם אלי היום בבוקר, הוא מרגיש הרבה יותר טוב. זה שהוא דיבר איתי בטלפון מראה על שיפור בבריאות שלו. אסור לו לדבר, אבל הוא לקח את הטלפון של אישתו וגנב שיחה. הוא היה שמח מאוד על הניצחון, אמר לי להגיד לשחקנים שהוא אוהב אותם וגאה בהם. אנחנו מחכים להחלמה שלו ושיגיע למגרש כמה שיותר מהר"

"הוא עוד צריך לשכב בבית החולים כמה ימים ואחר כך זה עניין של רופאים. לדעתי זה כמה ימים בבית החולים ועוד כמה ימים בבית. נצטרך כולנו לעזור, אנחנו צוות כמה שנים יחד, אנחנו עובדים על שטאנץ קבוע באימונים והאסיפות הן דומות. למדתי ואני לומד כל כך הרבה מאלי, אנחנו מכירים את הראש אחד של השני, לפחות את זה יש. אבל כולנו מחכים לחזרה שלו למגרש", הוסיף אבוקסיס על מצבו של גוטמן.

אבוקסיס (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אבוקסיס (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

עוזר מאמן הפועל ת"א הוסיף: "אמרתי לו בבוקר שטוב שהוא לא ראה את המשחק, כי אני לא יודע מה היה קורה אצלו בלב. הדקות האחרונות היו מאוד מאוד מלחיצות, אבל זה נגמר טוב. כמו שנגמר 1:2, זה היה יכול להיות 4, או 0:5, למרות שגם נתניה היו טובים. אנחנו הרבה שנים ולא היינו צריכים אפילו לקבל משהו מלמעלה, זה משהו טבעי ואנחנו צוות".

"כמובן שהייתי רוצה שאלי יהיה בדרבי, איזו שאלה. אני מתכוון לכל מילה, אני לא מחפש להיות על הקו, בטח שלא בנסיבות האלה. אני מחכה לאלי שיחזור, כי יחד אנחנו כח גדול יותר. השחקנים שלנו הוכיחו את עצמם, הרבה דברים אצלנו באים באוטומט בקבוצה, שחקנים יודעים מה לעשות. זה דרבי ושחקנים יודעים מה לעשות. מוטיבציה לא צריך, להגיד להילחם. צריך טקטיקה. אלי המאמן הכי טוב לדברים האלו, אבל כולנו ביחד ניקח את זה, עם הצוות, וכמובן שנדבר עם אלי", אמר אבוקסיס.

גוטמן ואבוקסיס. &"למדתי ממנו כל-כך הרבה&" (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
גוטמן ואבוקסיס (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

"באמצע השבוע יש גביע. אנחנו לא מקבלים ראש באף אחד ולדרבי נתחיל להתכונן ביום חמישי. שחקנים שפחות שיחקו בתקופה האחרונה ישחקו בגביע, נלמד את מכבי, אנחנו מכירים את השחקנים. קרית אתא, לא טירת הכרמל, התבלבלתי. מה שקרה בא לנו טוב, אבל כולנו ביחד נעשה את המקסימום. הוא מדבר איתי על דברים, אבל עוד זוג עיניים זה תמיד דבר חשוב בכדורגל".

"השחקנים שלנו הם מחומר מיוחד. שחקנים במקומות אחרים היו מחפשים סיבות לא להיות טובים. אצלנו אף אחד לא בא והוריד את הראש. אצלנו השחקנים, כל מיני דברים קורים אצלנו, אבל הם בכל משחק נותנים הכל ובגלל זה כיף להיות איתם. כמו שאתם יודעים, הבלם הסלובקי היה סגור ועם אישור בעלים וחוזה, אבל פתאום נפצע להם שחקן והם עושים תרגילים, מנסים לסחוט את הפועל תל אביב. זה לא הוגן ולא יפה, אבל לא נותן לנו שום דבר כרגע".

באדיר מודה לקהל (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
באדיר מודה לקהל (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

לסיום, המאמן שכנראה ייאלץ לאמן את שחקני הפועל בדרבי, אמר: "היתה תמימות דעים של כולם שאנחנו רוצים אותו. אלי ואני וכל הצוות המקצועי, החלטנו שאותו אנחנו רוצים ואז פסקנו לראות משהו אחר, כי אמרו לנו שהוא סגור לפני שבועיים. היינו ממשיכים לחפש, אבל אני מאמין שעוד נמצא מישהו. אוסידון בחור מצוין, אני לא יודע אם קיבלנו אישדור מכל ההנהלה. אם הוא הנציג של טביב, זה טוב כי אלי לא נמצא פה. אנחנו רוצים שיהיה טוב למועדון הזה".

התכננו גם למשחק החם שייערך בטדי, בו תארח בית"ר ירושלים את מכבי חיפה, שאיבדה את המקום הראשון לטובת הפועל תל אביב. מלבד ההתמודדות המסקרנת, מאמן הירושלמים, רוני לוי, פוגש את קבוצתו לשעבר, איתה זכה בשלוש אליפויות.

רוני לוי (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
רוני לוי (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

החזאי ואוהד בית"ר, דני רופ, סיפר על מזג האוויר המתוכנן: "זה ערב חורפי, קר בירושלים ויש שמונה מעלות. רוב הזמן לא יירד, אבל מדי פעם אולי יירד גשם, בכל מיקרה אווירה חורפית, אבל בדשא בטדי מצוין ואין שום בעיה. זה יום חורפי רגיל, גם גשם לא אמור להפריע. אני חושב שגם יהיה משחק מעניין, למרות שזה לא כוחות, חיפה הרבה יותר טובה מבית"ר. כשמתחלף מאמן יש מומנטום שונה, זה הופך להיות משחק יותר מעניין".

עובדיה: "יש רוח חדשה במכבי תל אביב אחרי החלפת המאמן"
בנוסף, דיברנו המאמן החדש בצוות המקצועי של מ.ס אשדוד, איציק עובדיה, שאמר: "השאלה הכי צפוייה זה מה התפקיד שלי באשדוד, מה שאותי מעניין זה פחות הטייטל, אני לא מתייחס לשנה הבאה. אני מסתכל על הרשימה של מי שהיה העוזר של פיני, אני גם מוכן להיות. את המבחן של הנאמנות כבר עברתי. אני מאמין בקדוש ברוך הוא, אם אתה ישר והגון, אז דברים מסתדרים. אני מצטרף לצוות המקצועי, גאה להצטרף למועדון".

איציק עובדיה. חיוכים (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
איציק עובדיה (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

"יש שם מאמן כושר, מאמן שוערים. יש לי הרבה מה להשפיע, אני מצטרף כמאמן לצוות, לצידו של ג'ון גרגורי. אני גאה להיות במועדון הזה ורוצה להודות לכל מי שהאמין בי. זה תפקיד מקצועי, אני רוצה לעבוד עבודה קשה. אני בסך הכל אימנתי שנה אחת הנוער של מכבי, שנה אחת מצויינת בה הגענו לגמר גביע והתחרנו על האליפות עד המחזור האחרון", הוסיף עובדיה

"המדד הוא שחקנים שעלו, באותה עונה עלו לא מעט שחקנים. החזון של אשדוד קשור מאוד לתפיסה שלי, בנו שם מתקן מפואר. הסיטאוציה של ג'ון, עם קריאות מהאוהדים, הם משהו שאנו מתמודדים איתו. אני לא יודע עד כמה זה נכון מה שאמרו שקרה, אבל זה לא נוח להפסיד, בטח לא פעמיים ברצף. מחר אני יכול להיות באותו מצב, צריך לדעת להתכונן לזה, הוא מקצוען", אמר איציק עובדיה על מכבי ת"א.

על הגעתו לאשדוד אמר: "הגעתי למועדון כי ג'ון ביקש ולא מישהו אחר. אני לא יודע אם אתם יודעים, אבל בין היתר אני מרצה בקורסים של ההתאחדות לכדורגל, אני לא חושב שהוא מכיר אותי ממקום אחר. שאתה רואה מישהו ואיך הוא מתבטא, מדבר באותו סגנון, זה התגלגל לפגישה שהולידה הצעה, שנבחנה לעומק. אני שמח שזה יוצא לפועל. אשדוד מאפשרים לי במה למדידת היכולת, אם אתאים אשאר".

ג´ון גרגורי (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
ג´ון גרגורי (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

"אני רוצה לראות עד כמה אני מסוגל להשפיע, זו בכל זאת קפיצת מדרגה. אני באמת ובתמים מאמין שמה שיהיה בעונה הבאה תלוי בהוא מלמעלה. אני חתום עד סוף השנה, זה הכל. הסיבה היחידה, מבחינתי ומבחינתם, יש רצון להכיר לעומק את היכולות ואת הגישה. אם אעשה עבודה ראויה אני מאמין שאשאר. אני מתחבר אל המקום, הייתי אומר תודה רבה גם במקום אחר, אבל אני מתאים לפה".

"אני מדבר עם אבי נמני כשצריך, אנחנו בסדר גמור, גם עם אבי וגם עם יוסי. לא עשיתי דבר רע לאף אחד, פעלתי לפי אמונתי שאני עושה את הדבר הנכון. אני חושב שבאופן טבעי, ואני זהיר בהתייחסות, למכבי תל אביב לא התכוננתי, עשיתי שיעורי בית על אשדוד. מה שברור לגבי מכבי, זה שזה טבעי שבתהליך של החלפת מאמן יש רוח חדשה שנושבת, גם אם זה לא בתצוגות כדורגל מבריקות", הוסיף עובדיה.

שחקני מכבי ת&"א מסכמים 4 ניצחונות בארבעה משחקים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי ת&"א מסכמים 4 ניצחונות בארבעה משחקים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"מתוך המועדון אני יכול להגיד שיש רוח חדשה שנושבת וצריך לברך את מוטי על זה. כשאני אומר רוח אני לא רק מדברים על מוטיבציה, אלא גם על התנהלות. הדברים שמוטי בה לשנות הם יותר קוסמטיים, לא מחליפים שחקנים ולא משנים טקטיקות בקצה לקצה. יש לו אג'נדה והוא מביא את הדברים שהוא רוצה. זה תהליך ואני מאחל למכבי לנצח בדרבי. מכבי יכולה להתפוצץ על קבוצות חזקות יותר מהפועל, שגם לא יש יכולת. תהיה הכנה מנטאלית ופסיכולוגית", אמר לסיום המאמן החדש בצוות של מ.ס אשדוד.

חגי סגל: "היום זה אולי המבחן האחרון של עמי נאווי"
התייחסנו גם למשחקי הכדורסל שייערכו הערב, במסגרת המחזור ה-16 בליגת לוטו. ברק נתניה תפגוש את האלופה, גלבוע/גליל, מכבי חיפה תארח את מכבי אשדוד וסגנית האלופה, מכבי תל אביב, תנסה לנקום בבני השרון שניצחה אותה בסיבוב הקודם.

חגי סגל, סמנכ"ל התקשורת של ליגת לוטו: "אני במשחק בהרצליה. היה צריך להיות 15 הפרש לראשל"צ מול ירושלים. השחקנים הגיעו עם המזוודות למשחק, נסעו הביתה אחרי המשחק כי אין גביע בשבוע, במקום מחנה אימונים הם נסעו הביתה. כשאין שחקנים כמו קוקיה ורנדל, צריך למצוא משהו אחר, אין הרבה שחקנים כאלו. מותר להחתים שחקנים".

ארז כץ (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ארז כץ (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"יש מכסה של שמונה החלפות, הפועל ירושלים רחוקה ממנה ונגמר כבר מועד ההעברות. הם יכולים להביא עוד שחקן ולא זה מה שעוצר אותם. בני השרון קבוצה יותר טובה מרומא, יש מסורת למשחקים בין בני השרון למכבי. בלי ספק המסורת תקפה, כי היא היחידה שניצחה העונה את מכבי. קבוצות שבני השרון בונה בנויים כדי לשחק מול מכבי, גבוהים טובים והגנה טובה", הוסיף סגל.

"אני חושב שיהיה משחק צמוד, אבל לא חושב שבני השרון תנצח. יהיה משחק קשה למכבי והכנה טובה מאוד ללובליאנה. היינו לא מעט פעמים בלובליאנה, הם משחקים היום עם 13 אלף צופים ביציע, זה מזכיר קצת את בלגרד, אבל סלובנים ולא סרבים. נתניה בכושר טוב והם קבוצה מאוד ביתית, אני לא אופתע אם הם ינצחו. זה אולם צפוף ונתניה מאומנת וקשוחה, שמחק קשה לגלבוע".

ג´פ רוזן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ג´פ רוזן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

על חיפה אמר חגי סגל לסיום: "עמי נאווי יש משחק הזדמנות אחרונה, זה עצוב כי חיפה מאוד מסודרת ועם בעלים נהדר. גם לאשדוד זה משחק כי הם בתקופה לא טובה. גם ניצחון של חיפה לא יפתיע אותי, משחק מאוד חשוב עבור שתי הקבוצות. יש קושי כשבן אדם נמצא רחוק, הוא אמריקאי. אנחנו לא מוציאים הרבה אנשים שישימו כל כך הרבה כסף בכדורסל, צריך לברך אותו, הלוואי שהיו לנו עוד חמישה כמוהו".

כמו בכל ערב, גם הפעם נשמיע לכם במהלך התוכנית הרבה מוסיקה טובה מכל הסגנונות והז'אנרים האהובים. בין ראיון לראיון נעניק למהמרי הווינר טיפים עדכניים וחשובים. נהגים שעושים את דרכם בכבישים יקבלו דיווחי תנועה על עומסים ופקקים, ואיך אפשר בלי: גליצ'ים.