פרננדז. פותח רשמית את דרכו בנבחרת (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
לואיס פרננדז. בשבוע הבא בבלומפילד (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מאמן נבחרת ישראל החדש, לואיס פרננדז, יגיע ביום ראשון הקרוב לישראל כדי לצפות במשחק בין מכבי ת"א למכבי חיפה שיתקיים ביום שני (20:00) באצטדיון בלומפילד.

כך סיפר היום (שני) יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, בישיבת המזכירות בה נידונו מספר נושאים שעל סדר היום ובראשם הצגת חוזהו של המאמן הלאומי הבא לחברי המזכירות.

לוזון ציין שפרננדז, שאמור להתחיל בתפקידו ב-1 במאי, לא יכל להגיע למשחק העונה בין מכבי חיפה להפועל ת"א בגלל התחייבות קודמת לשמש כפרשן ברדיו במשחק חצי-גמר ליגת האלופות בין ליון ובאיירן מינכן. עוד עידכן לוזון את חברי המזכירות כי טל בנין ישמש כעוזר מאמן יחיד לפרננדז. 

סגן יו"ר ההתאחדות והבעלים של הפועל ת"א, מוני הראל, הגיע לישיבה ויצא ממש עם תחילתה. נציג מכבי חיפה, צבי וייצנר, גם כן יצא עוד לפני תום הדיונים בגלל המשחק שייערך הערב בקרית אליעזר. 

טל בנין (תומר גבאי) (צילום: מערכת ONE)
טל בנין (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

בין המשתתפים בישיבת המזכירות: לוזון, המנכ"ל אורי שילה, אריאל שיימן, עו"ד דנה פוגץ', יו"ר מכבי ת"א אביב בושינסקי ושאר חברי המזכירות.

עוד דובר בישיבה על נושא תאריכי הפגרות, תקציבי המועדונים ונושאים נוספים שעל סדר היום. כמו כן פורטו בפני החברים תנאי העסקתו של פרננדז, שסיכם על חוזה לשנה וחצי בשכר של 40,000 יורו בחודש, יזכה לטיסות לביקורי מולדת בצרפת, מגורים ורכב. העפלה לטורניר גמר היורו תהיה שווה מענק של רבע מיליון יורו למאמן הלאומי ותאריך את חוזהו עד לסיום אליפות אירופה.

אבי לוזון. מצפים שידחה את המחזור (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
אבי לוזון (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

עוד ציין לוזון בישיבה כי שיטת הקיזוז, שמראש נקבעה לשנתיים, תובא לדיון בפני חברי מזכירות ההתאחדות והנהלת ההתאחדות כבר בפגרה הקרובה. ע"פ גורמים שהיו בישיבה מעוניין היו"ר להביא את הנושא לדיון כבר הקיץ, בגלל הביקורת הציבורית ששיטת הקיזוז עוררה במהלך העונה.

בישיבה גם נקבעו תאריכי העונה הבאה: ליגת-העל תיפתח ב-21 באוגוסט ותסתיים ב-23 במאי. משחקי גביע הטוטו ייפתחו ב-31 ביולי, כאשר על פי בקשת מועצת ההימורים המפעל יהיה בנוי בעונה הבאה, לא לפי בתים שייקבעו בהגרלה, אלא לפי אזורים גיאוגרפיים.

לוזון גם ציין בפני חברי המזכירות את פרטי התביעה של משרד הכרטיסים "הדרן", כנגד ההתאחדות, בנושא המכרז שלא היה למכירת הכרטיסים לחצי-גמר וגמר גביע המדינה.