הפועל תל-אביב המשיכה הערב (חמישי) את הכנותיה לדרבי הגדול של תל אביב, שייערך במוצאי שבת בשעה 21.00 באצטדיון בלומפילד. חניכיו של אלי גוטמן יצאו לאימון הלפני אחרון, כאשר 70 אוהדים עודדו אותם לקראת המשחק החשוב.

מאמן הקבוצה, אלי גוטמן, התייחס להכנות ואמר: "אנחנו חוזרים לליגה אחרי פגרת הנבחרת, חזרו אלינו השחקנים וזה תמיד טוב לראות את כולם ביחד. עכשיו יש לנו דרבי וכולם כאן מבינים את המשמעות של המילה הזאת - לא צריך לדבר יותר מדי".

על היריבה אמר המאמן: "מכבי קבוצה טובה שמתבססת על משחק קבוצתי, אבל אנחנו נבוא לעשות את העבודה שלנו. אנחנו חדורי מוטיבציה ומרוכזים מאוד לקראת שבת. אני חושב שבדרבי, בכל סיטואציה, אין פייבוריטית. קבוצה שתהיה טובה יותר בזמן נתון, תצליח לנצח. מי שתהיה מרוכזת יותר במשחק ורגועה, היא זו שידה תהיה על העליונה".

גוטמן התייחס גם לכוכב שלו ולסיכוי שייפתח בדרבי: "לגבי שכטר, היום הוא נח וככה צריך לעשות אחרי משחקי נבחרת. עם שחקנים מהסוג שלו, שחווים גם משחקים בליגת האלופות. אני מבטיח לכם שהוא יהיה כשיר לדרבי".

שחקני הפועל והאבוקות ברקע (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל והאבוקות ברקע (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

שכטר גם הבהיר שהוא מתכוון לשחק, לאחר שערך 20 דקות אימון ריצה קלה סביב המגרש. ל-ONE נודע שהסקאוט הראשי של טוטנהאם האנגלית, סטיוארט, יגיע לגרמניה ויצפה בחלוץ במשחק ליגת האלופות מול שאלקה ב-20 באוקטובר. עדיין מוקדם לדעת האם טוטנהאם תגיש הצעה כבר בינואר על שכטר.

אלי גוטמן (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אלי גוטמן (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

גם בן דיין פרש מהאימון ונטש לריצה מסביב למגרש, אך הוא נראה כשיר למשחק. דני בונדר ובן סהר חזרו לאימונים מלאים. השוער הניגרי, וינסנט אניימה, חזר ארצה ונטל חלק באימון.

חזיז (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
חזיז (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

גוטמן תירגל בהרכב הפותח את עמרי קנדה במקומו של בונדר ואת תמוז במקומו של שכטר, שלא התאמן עם חבריו. במהלך המשחקון גוטמן עצר את חניכיו מספר פעמים כדי לדבר עם ידין וסהר. רומאן רוקי לא ישחק בדרבי.

אניימה באימון. בסופו של דבר חזר לארץ (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אניימה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בתחילת האימון אביחי ידין ושי אבוטבול תורגלו בקישור האחורי כשערן זהבי בשמאל וגילי ורמוט בימן תורגלו בקישור הקדמי. לקראת סוף האימון ניסה גוטמן מערך נוסף כאשר העביר את חולצת ההרכב מאבוטבול לסלים טועמה כשזהבי ירד לשחק בקישור האחורי עם ידין, וטועמה היה זה ששיחק בקישור האחורי עם גילי ורמוט. גוטמן עדיין מתלבט לגבי ההרכב כשלא מן הנמנע שגם יוסי שבחון יפתח. בהתקפה, גוטמן מתלבט בין בן סהר לטוטו תמוז.
 

דני בונדר. יפתח פעם נוספת, קנדה על הספסל (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
דני בונדר (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

גבי קצרה הגיע גם כן לאימון, בו נדלקו שתי אבוקות ונזרקו כעשרה נפצים. ביום שישי בשעה 10 בבוקר ייערך האימון המסכם של האדומים. אנשי אופ"א שלחו ברכות למועדון על ההצלחה באירוח ליון ובכך העניקו אישור סופי לאירוח באצטדיון בלומפילד.

שחקני הפועל והאבוקה ברקע (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל והאבוקה ברקע (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE
אלי גוטמן מקפיץ כדור (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אלי גוטמן מקפיץ כדור (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE