אוהדי הפועל ת"א. מחכים לכרטיסים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ת"א. קבוצתם נענשה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

הפועל ומכבי תל-אביב נקנסו הערב (שלישי) ב-50 אלף ש"ח וב-30 אלף בהתאמה על-ידי בין הדין של ההתאחדות לכדורגל בשל התפרעות אוהדיהן בדרבי גביע הטוטו העונה, שנגמר ב-2:3 לאדומים.

בנוסף, שתי הקבוצות ספגו עונש על תנאי של משחק אחד ללא קהל. לעומת זאת, הן זוכו מאשמת פריצת אוהדים לכר הדשא באותו הדרבי.

בהפועל ת"א העבירו ביקורת על העונש שהקבוצה ספגה וטענו כי לא היה להם יד בהתפרעות של האוהדים באצטדיון. גורם בקבוצה אמר על כך ל-ONE: "מדובר בעונש הזוי ולא משקף את המציאות שהייתה במגרש. חלוקת היציעים הייתה יציע אחד להפועל ועשרה למכבי אז איך ייתכן שאנחנו ניענש ב-50 אלף ש"ח ומכבי ב-30 אלף?".

עוד ציינו במועדון: "עם כל הכבוד, אנחנו לא צריכים לשלם על מחדלי האבטחה שהיו בבלומפילד ועוד במשחק שאנחנו לא היינו המארחים. נערער על העונש".

מנהל הפועל ת"א, מורדי דדון, שייצג את הדאבליסטית בדיון, ציין: "לא היתה התפרצות לכר הדשא. מספר אוהדים ירדו באישור בכדי לאסוף ציוד". לגבי ההתפרעויות אמר: "אנחנו עושים הכל כדי למנוע אירועים כאלו".

מנכ"ל מכבי ת"א, עוזי שעיה, המשיך באותו קו: "האוהדים לא פרצו לדשא. השופט ומשקיף המשחק לא ראו את האירועים כחריגים אך האירועים טופלו בזהירות. המשטרה היתה זו שהגישה את התלונה".

אוהדי מכבי ת&"א (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מכבי ת&"א (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

נציג המשטרה, רב פקד דודי שליו, אמר: "אי הסדר לא נבע מסידורי האבטחה. הקהל הדוחף לאירועים במהלך המשחק היה קהל אוהדי הפועל. הקהל של מכבי הגיב ולא יזם את האירועים. יחד עם זאת אוהדי מכבי השליכו חפצים לכיוון עמדת הראיונות בה התראיין מאמן הפועל, אלי גוטמן. הקהל הזה לא צריך לראות כדורגל במגרש אלא בבית מול הטלווויזיה".

דני לוי נקנס ב-5,000 ש"ח על העלבת שופט


יו"ר הפועל פ"ת, דני לוי, נקנס היום (שלישי) ב-5,000 ש"ח בגין העלבת שופט, איום והתנהגות בלתי הולמת בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל. כחלק מהקנס הופעל נגדו עונש על תנאי בסך 3,000 שקלים בעקבות עבירה קודמת של לוי בעונה שעברה.

לוי נענש בעקבות ההתבטאויות כנגד השופט רועי ריינשרייבר לאחר התיקו 2:2 מול הפועל עכו, בסיומו אמר: "השופט הזה לא מתאים לליגת העל, קיבלנו גול בגלל השופט".

דני לוי בבית הדין (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
דני לוי בבית הדין (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

דני לוי אמר בדיון להגנתו: “כל מה שכתוב בדו"ח השיפוט הוא לא נכון. טענות השופט הן שקר וכזב. אני דיברתי עם השופט הרביעי חיים יעקב וביקשתי ממנו שיחליף את השופט הראשי בגלל שהוא התעלל בנו 45 דקות.

"עם השופט עצמו לא דיברתי מילה וחצי מילה. אפשר להביא את חיים יעקב שיעיד. אני מודה שלא הייתי צריך לדבר עם חיים יעקב וזה חמור מאוד.

רועי ריינשרייבר שולח את עומאר גרא (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
רועי ריינשרייבר שולח את עומאר גרא (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"כשביקשתי ממנו להחליף את השופט, זה היה בסערת רגשות. יומיים אחרי זה התקשרתי לבן ציון סלמן ביקשתי שלא יפגעו בשופט כי הוא צעיר", הוסיף יו"ר הפועל פ"ת.