מומי זפרן. "לא ידעתי היכן אני נמצא" (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
מומי זפרן. "לא ידעתי היכן אני נמצא" (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

"הרגשתי כאילו נפלה לי על החזה משקולת ענקית", כך שיחזר היום (שלישי) ל-ONE מאמן הפועל ניר רמת השרון, מומי זפרן, את רגעי האימה במהלך הניצחון 1:2 על בני יהודה בשבת, בהם חש מיחושים בחזהו והתמוטט על הקווים.

"במהלך הדקה ה-30 הרגשתי לחץ גדול בחזה וחשתי שאני מאבד שליטה. כל הצד השמאלי של הגוף לא תיפקד, התמוטטתי ולא ידעתי היכן אני נמצא", סיפר המאמן.

בדקות הראשונות קיבל זפרן טיפול ראשוני מצוות מגן דוד אדום שנכח באצטדיון. "קיבלתי מספר זריקות על ידי הצוות, אבל היה לי כואב מאוד לשמוע את הכרוז מודיע על שער השוויון של בני יהודה".

"פוניתי לבית החולים תל השומר, שם טיפלו בי בצורה מדהימה", הוא המשיך. "התפללתי שאני אצא מזה וברוך השם אני מקווה שאני מאחורי זה". בימים האחרונים עבר זפרן מספר בדיקות שהתגלו כתקינות ומחר אמור לעבור בדיקת אקו לב במאמץ. 

מאז שאושפז במוצאי שבת, זכה זפרן לקבל מבול של טלפונים והודעות טקסט מחברים קרובים, ממשפחה ומעמיתים מעולם הכדורגל: "אני מבקש להודות לכל מי שדרש בשלומי ודאג לי. זה מחמם את הלב. אני מעדיף להחזיר לכולם רק בשמחות. כמובן שאי אפשר שלא להזכיר את התמיכה שקיבלתי מאנשי הנהלת המועדון שלנו ובראשם מאיר יצחקי, ראש העיר איציק רוכברגר והשחקנים שהיו לצידי בבית החולים". 

זפרן עדיין לא יודע מה הן הסיבות שהובילו להתמוטטות, אך בטוח כי לתפקידו כמאמן יש השפעה כזו או אחרת על הדבר: "אני מבין את הלחץ והעומס שכרוכים בתפקיד המאמן שהוא כפוי טובה במקרים רבים. דווקא במשחק האחרון בו קרה הדבר, הייתי רגוע מאוד, שלא כהרגלי, כי הקבוצה שיחקה היטב. כשזה נוגע לבריאות, תמיד חייבים לשמור עליה ואין לדעת מה צפוי. אני מקווה שזה לא ישפיע עליי בעתיד, כי אני אדם אקטיבי מטבעי. עברו לי תמונות קשות בראש בלילות האחרונים, וזו חוויה לא נעימה בכלל".
 
מתכוננים להפועל תל אביב בגביע הטוטו
הקבוצה של זפרן ערכה אימון מסכם בלעדיו לקראת המשחק מחר ב-18:30 מול הפועל תל אביב ברבע גמר גביע הטוטו. המאמן העביר הוראות למנהל הקבוצה מנחם קורצקי, שאמור לעמוד על הקווים ויערוך ארבעה שינויים בהרכב שניצח את בני יהודה.

אורן ניסים. יזכה למנוחה מול הפועל (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
אורן ניסים. יזכה למנוחה מול הפועל (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

השחקנים הוותיקים יניב לביא, יוסי אופיר, אורן ניסים ועמיר נוסבאום יקבלו מנוחה ומי שיעלו במקומם בהרכב יהיו אבי סופר, סמי אלייקים, בן מלכה ואחד מהשניים, אוסקר גררו או רן יצחק.

זפרן אמר לקראת המשחק: "אני סומך על קורצקי במאת האחוזים. הוא עובד לצידי כבר שנה ויודע בדיוק מה אני דורש מהשחקנים. ניצחון מול הפועל חשוב למומנטום של הקבוצה וכן למועדון, כי עליית שלב תכניס כסף לקופה. ראיתי את הפועל בשני המשחקים האחרונים שלה מול איינדהובן ואשדוד ועברתי את רשמיי לצוות שלנו. אני בטוח שהם יעשו עבודה טובה".

מנחם קורצקי. זפרן: &"סומך עליו במאת האחוזים&" (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
מנחם קורצקי. זפרן: &"סומך עליו במאת האחוזים&" (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: גל ניר, נאור פסר, אבי סופר, סביטי ליפנייה, סמי אלייקים, בן מלכה, גל בראל, משה אבוטבול, אלן מסודי, תומר סוויסה ואוסקר גררו (רן יצחק).