תקציב זעום, בלאגן ניהולי שלא מפסיק לחגוג ועתיד לא ברור לא יעצרו את הפועל פתח תקווה, כך לפחות מוכיחה הקבוצה של גילי לנדאו שנאבקת שבוע אחר שבוע כנגד כל הסיכויים במטרה לשרוד בליגת העל עם עונש הפחתת תשע הנקודות שהיא סוחבת על גבה.

הוכחה נוספת לכך קיבלנו אמש (שבת) במשחק הדרבי מול היריבה העירונית, מכבי פתח תקווה, שהסתיים ב-1:1 והשאיר טעם חמוץ מאוד בפיהם של האורחים ששיחקו מצויין, לא נפלו מהיריבה וקיוו לאסוף שלוש נקודות חשובות אך בסופו של דבר שוב הסתפקו במחמאות ורק בנקודה שמציבה אותם עם מינוס שש נקודות שינסו לצמצם כבר ביום רביעי הקרוב נגד בני יהודה.

במועדון ממלאבס הביעו שביעות רצון מיכולת השחקנים ומהאופי והלחימה שהציגו לאורך כל המשחק. מי שזכו למילים חמות במיוחד היו המגן הימני, לורן בן ארי, שמסתמן כאחת מתגליות העונה וכן הקשר ההתקפי, אוראל אדרי, שערך את הופעת הבכורה לאחר שחתם בקבוצה רק בשבוע שעבר.

על אף שביעות הרצון, בפ"ת יודעים כי הם עדיין זקוקים לחיזוק בחלק ההתקפי בשל ההחמצות הרבות של החלוצים הצעירים ולנדאו בוחן מספר חלוצים זרים כשהמטרה היא להתזחק באחד מהם במהלך השבוע הקרוב.

צפו בשער המדהים של גיא צרפתי

בנוסף הקשר הברזילאי, אנדרה קלדיירה, נחת ביום שישי האחרון ויחל להיבחן תחת עינו הבוחנות של לנדאו שאימן אותו כבר בעבר בהפועל באר שבע. הקשר-חלוץ היהודי הולנדי, בן ואן דה קאסל, שהרשים את הצוות המקצועי, נפגש בליווי סוכנו עם גל חצור וסיכם את תנאיו עד לסיום העונה ועל אופציה לעונה נוספת, כאשר הוא צפוי לחתום על החוזה באופן רישמי ביממה הקרובה. במועדון יעבירו את חוזהו בבקרה התקציבית על מנת שיוכל לקחת חלק במשחק הליגה ביום רביעי נגד בני יהודה.

צרפתי חוגג עם הקהל את השער המדהים (שי לוי) (öéìåí: מערכת ONE)
צרפתי חוגג עם הקהל את השער המדהים (שי לוי) | öéìåí: מערכת ONE

כובש השער המדהים, גיא צרפתי, אמר ל-ONE כי השער לא היה מקרי אלא התכוון לבעוט ולא להגביה לרחבה: "מי שמשחק נגדי יודע שאני בועט מהרבה מצבים, יש כמה שחקנים כמו ערן לוי, דוד רביבו וכמוני שמנסים לבעוט ממקומות לא שגרתיים, כשזה לא יוצא מצליח מרימים גבה אבל כשזה הולך שואלים איך ולמה בעטת ככה. אני מכיר את לירן ויודע שהוא גונב כמה מטרים ואני שמח שזה הצליח אבל הייתי שמח הרבה יותר אם השער היה עוזר לנצח כי במצבנו אנחנו חייבים נקודות".

"בחצי השעה הראשונה שיחקנו מצויין, יצרנו מצבים והיינו צריכים להבקיע עוד אחד אבל מכבי חזרו משער עצמי שטיפה הוריד אנרגיות. היה דרבי ספורטיבי ומגיע כל הכבוד לקבוצות על התנהגות טובה כי בד"כ הדרבי מלווה בכרטיסים אדומים והאמת שזה נדיר שלא היו מכות בדרבי. גם ההתנהגות של הקהל היתה בסדר ואני מקווה שבדרבי הבא באיצטדיון החדש בפ"ת תהיה אווירה יותר טובה".

גיא צרפתי (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גיא צרפתי. מי מספר 1 בעיר? (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

לאורך כל המשחק ספג צרפתי קללות מיציע אוהדי מכבי: "הרבה מאמנים במשך הקריירה אמרו לי שאם הקהל של הקבוצה היריבה מקלל אותך אז זה סימן שאתה חי, נושם ובועט, אין לי בעיה עם הקללות להיפך זה רק מדרבן. אותי מעניין הקהל שלנו ואני חושב שהיום נתנו הצגה והוכיחו שהפועל פ"ת מועדון גדול".

הקשר מעודד לגבי עתיד הקבוצה: "עם הסגל שיש לנו אנחנו מציגים כדורגל שאך אחד לא ציפה מאיתנו. אסור לשכוח שלא עשינו הכנה ופתחנו נגד קבוצות עם תקציבים גדולים משלנו שעשו הכנה עם זרים איכותיים וסגל עמוק לעומתנו שיומיים לפני תחילת העונה לא ידענו אם תהיה קבוצה. אז אחרי מה שעברנו לשחק כמו שאנחנו משחקים זה צריך לתת לנו כוח ואני מאמין שעם חיזוק במיוחד בחלק ההתקפי זה יראה טוב יותר כי  אחרת יהיה קשה להדביק את הפער של התשע נקודות".