אריה אלטר. לעזור לשחקנים חיילים (צילום: מערכת ONE)
אריה אלטר, פנה לשחקנים הנחקרים בבקשה לחשוף את האמת | צילום: מערכת ONE

מנכ"ל ארגון השחקנים, אריה אלטר, פנה הבוקר (חמישי) לשחקני הכדורגל הישראלים שנחקרים בימים אלה במשרדי חברת החקירות ויצמן-יער בפרשת החוזים הכפולים, הוא קרא להם לחשוף את כל האמת והסביר: "יש קבוצות בארץ ולבדיקתנו, גם בעולם הרחב, המשלמות מחצית מהחוזים בכסף שחור. השחקנים חוששים מעימותים עם בעלי או מנהלי הקבוצות ומסכימים לחתום על חוזים כפולים".

הוא המשיך ודיבר באותו עניין: "החוזה המקורי נשמר במשרדי הקבוצות והחוזה הכפול מופקד בבקרה התקציבית על מחצית מסכום החוזה האמיתי. השחקנים אמנם מקבלים לרוב את מלוא כספם אך במקרה של פרישה או במקרה פציעה, מחושבות זכויות הפנסיה והביטוח על פי החוזה המופקד בבקרה התקציבית והדבר מהווה פגיעה חמורה בזכויות השחקן".

עוד חשף אלטר בהמשך דבריו: "יש מקרים בהם הקבוצה נשארת חייבת לשחקן כסף, אך על פי החוזה החלקי המופקד בבקרה, היא לא אמורה לשלם לו יותר דבר והשחקן לא יכול לתבוע את יתרת חובו. אנו נעמיד יועץ משפטי בחינם לרשות כל שחקן ובלבד שיסכים לחשוף את האמת. הקבוצות העברייניות חייבות להיענש בעונשים כבדים של הפחתת נקודות וקנסות כספיים חמורים. חייבים לזמן לחקירה גם את ראשי הקבוצות".  

ירון קוריס ויובל נעים. הכרעה בקרוב (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
ירון קוריס ויובל נעים (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

בימים האחרונים זומנו לחקירה במשרדי חברת החקירות חלק משחקני הפועל ר"ג. אלטר צירף למאבק גם את יו"ר הרשות לבקרה תקציבית, עופר אורליצקי, שהסכים להירתם למאבק.

"אם לא נשלב כוחות ונפעל כדי למגר את התופעה, זו תהיה רק סנונית ראשונה וקבוצות לא יחששו לעבור על החוק, לשלם בכסף שחור ולפגוע אנושות בזכויות הפנסיה והביטוח של כדורגלנים שלא כולם מודעים להשלכות שיהיו לדברים במקרה של פציעה ופרישה".  

הנהלת ההתאחדות לכדורגל (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
הנהלת ההתאחדות לכדורגל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בנושא אחר, כמתחייב בתקנון, משרד רואי חשבון חיצוני החל בביקורת השנתית על התנהלות ההתאחדות. אנשי הכספים קיבלו משרד בהתאחדות ויעברו על ספרי הכספים בימים הקרובים.