סהר עם רונן קצב. יחל את שירותו הצבאי (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
קצב עם בן סהר. סוף טוב הכל טוב (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

בפגישה שנערכה בין גורמי צה"ל לבין חלוץ אספניול ונבחרת ישראל, בן סהר, סוכם על אופי שירותו הצבאי אותו הוא יתחיל למלא כבר בשבועות הקרובים.

ל-ONE נודע כי במהלך הפגישה שהתקיימה בזמן שהותו של סהר בארץ לטובת משחק הנבחרת הצעירה מול בולגריה, הוחלט כי סהר יעמוד לרשות צה"ל במשימות בהן ייפגש עם בני נוער וישוחח עימם, יעודד אותם למצויינות ויחדיר בהם מוטיבציה להתגייס לצבא ההגנה לישראל.

כבר בדצמבר הקרוב כשיגיע סהר לפגרת חג המולד הנהוגה באירופה, יחל החלוץ הישראלי את שירותו הצבאי כפי שנקבע.            

סוכנו של סהר, רונן קצב, התייחס לדברים ואמר: "אני מאשר שהיתה פגישה בין גורמי הצבא לבן, בה הוחלט על המשך שירותו בצבא. הוחלט כי בן יעמוד לרשות הצבא במשך כל השנה ובמהלך הפגרות כשיגיע לארץ הוא יעשה שירות פעיל".

"לגבי תוכן שירותו בפועל, דובר צה"ל יוציא הודעה מסודרת. אני חייב לציין כי למרות מה שצויר בתקשורת, לאורך כך הדרך, לא היתה לרגע שום מחלוקת בין שלטונות הצבא לבן ואני שמח ומודה לשלטונות צה"ל ולכל מי שלקח חלק בטיפול המסור בבן ועל המחוייבות שלהם", הוסיף קצב.

בן סהר חוגג את שער השוויון (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
בן סהר חוגג את שער השוויון (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

כזכור, סהר בן ה-20 התגייס לצה"ל בחודש אוקטובר 2008 ובעקבות הצלחתו באירופה והמחויבות שלו כאזרח ישראלי להתגייס לצבא, שמו הגיע לכנסת ישראל שם היה נסיון לחוקק חוק על שמו. במרכז החוק ביקשו למצוא פיתרון לספורטאים מצטיינים מעבר לים תוך כדי שילובם בצבא מבלי שהקריירה הספורטיבית שלהם תיפגע ועם זאת שיוכלו למלא את חובתם האזרחים בישראל שהיא לשרת בצה"ל.