עדן בן בסט שמע במהלך סוף השבוע שהוא מבוקש בקלאב ברוז', במשך 90 דקות מול הפועל עכו לא הוכיח לגמרי שמגיע לו, אך ממש עם השריקה לסיום סידר להפועל חיפה נקודה במשחק הביתי, כבש וקבע 1:1 דרמטי בקרית אליעזר.

שער של ניקולס פלצ'וק בדקה ה-37 לאחר טעות של ליפניה, וטעות גדולה עוד יותר של קאלה, נתן לאורחים יתרון מוצדק לאחר ששלטו במשחק ונראו מסודרים הרבה יותר.

עם הירידה לחדרי ההלבשה לאחר 45 דקות, החל הקהל של הפועל חיפה לשרוק בוז, שנשמע חזק בכל רחבי האצטדיון, בוז שהבהיר מה חושבים האוהדים על היכולת של שחקניו של ניצן שירזי.

עם פתיחת המחצית השניה הכניס שירזי את אסי בלדוט להופעת בכורה, ואת סאשה סטויאנוביץ' שעדיין לא ברור למה לא פתח, אך גם שני השינויים הללו לא ממש עזרו למארחים שפשוט לא נראו טוב.

למרות היכולת הלא טובה של האדומים, הגיע בדקה ה-90 עדן בן בסט וקבע 1:1 בשערו האחד עשר העונה, שער שסידר לשירזי מעט שקט מהקהל. לחיפה כרגע 27 נקודות, האורחים מעכו עלו ל-30 נקודות.

בלדוט בורח מקוז´וק. בכורה לקשר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בלדוט בורח מקוז´וק. בכורה לקשר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הקהל קילל את אראל, הקשר פרץ בבכי. שירזי: "לא הגיע לנו נק'"
בסיום המשחק מירר גל אראל בבכי לאחר שהקהל קילל אותו. מאמנו, ניצן שירזי אמר: “למרות שבמחצית השניה הכנסתי יותר שחקני עומק ונראינו טוב יותר, לא הגיעה לנו הנקודה. אסי בלדוט הכניס רוח חיים להתקפה ויצרנו מספר מצבים, בסופו של דבר זה הספיק לנקודה. אנחנו עדין לא יציבים אולי בגלל חוסר נסיון של שחקנים צעירים". 

עידן ויצמן. בדרך החוצה מקרית אליעזר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עידן ויצמן. לא בסגל של שירזי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אסי בלדוט, שערך את הופעת הבכורה בהפועל חיפה, אמר: “זה היה משחק מוזר מבחינתי אבל מהר מאוד התאלמתי. יש פה שחקנים טובים, יכלנו במחצית השניה להבקיע בשלב מוקדם יותר. בסופו של דבר זה הספיק רק לתיקו וטוב שהשגנו את הנקודה הזאת".

שירזי עם בלדוט. &"הוא הכניס רוח חיים&" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שירזי עם בלדוט. &"הוא הכניס רוח חיים&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בעכו האכזבה היתה גדולה. המאמן אלי כהן: “אני לא רוצה להתעסק במושגים ששדדו אותנו אבל אנחנו יוצאים בתחושת אכזבה. נותרו כמה דקות לסיום ויכולנו לצאת עם 3 נקודות. במחצית השניה הייתי בלי כלים התקפיים ושיתפתי שני שחקני הגנה בחלק הקדמי. ג'קו עראפת יחזור כבר השבוע לפעילות בגביע".

ציון ויצמן ו-ויקי ואקנין (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ציון ויצמן ו-ויקי ואקנין (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
מאיר לוי הוציא את ההתמודדות לדרך לעיני כ-4,000 צופים בדרבי הצפוני. סטויאנוביץ', שהיה אמור לפתוח בהרכב עד הרגע האחרון, גילה שהוא על הספסל ובמקומו פתח רן אבוקרט. בדקה שלישית הגיע האיום ראשון של הפועל חיפה. חילופי מסירות בין ממן לבן בסט סידרו כדור שהגיע לרואש, האחרון בעט מ-17 מטרים, אך גורש הדף לקרן.

אושרי רואש בין ראדי לכנפו. ניסה את מזלו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אושרי רואש בין ראדי לכנפו. ניסה את מזלו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-14 כרטיס צהוב לאייל טרטצקי. דקה לאחר מכן ראדי בעט כדור חופשי מ-30 מטר, כדור שחלף על פני כל השחקנים וקאלה הדף ברגע האחרון לקרן. בדקה ה-18 בן בסט מסר לרואש, שבעט מ-20 מטרים מחוץ למסגרת.

בן בסט מתחת לפידליס (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בן בסט מתחת לפידליס (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-20 הגיעה ההתקפה הטובה ביותר של האדומים. גל אראל מסר מצוין לבן בסט, האחרון פרץ כמעט לבדו לאורך הקו, ובמקום להיכנזס לרחבה ולבעוט, הוא חיפש את ממן שנמצא ללא שמירה, אך המסירה היתה חזקה מידי ויצאה לחוץ. דקה לאחר מכן ספג גם שמעון הרוש את הצהוב.

דקה 37 - 0:1 להפועל עכו - ניקולס פלצ'וק קיבל כדור עומק, במצב שלא נראה מסוכן, אך החלוץ הקדים את ליפניה, קאלה נרדם ושגה בגדול, ופלצ'וק בעט שטוח לפינה הנגדית ופנימה. גול אומלל מבחינתו של קאלה.

כנפו מחבק את פלצ´וק, ליפניה ורואש מדוגאים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
כנפו מחבק את פלצ´וק, ליפניה ורואש מדוגאים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אוהדי הפועל חיפה ליוו את ירידת השחקנים למחצית בשריקות בוז צורמות לאור היכולת העלובה, לטענתם, של שחקניו של שירזי. ב-20 הדקות האחרונות של המחצית שחקני עכו שולטים במשחק, ולא נותנים למארחים להגיע למצבים.

מחצית שניה
אסי בלדוט נכנס להופעת הבכורה שלו במדי הפועל חיפה בתחילת המחצית השניה, וכמוהו גם סאשה סטוינוביץ' שעלה מן הספסל עם תחילת החצי השני. אבוקרט וממן, שהיו חלשים, פינו את מקומם.

בלדוט וסטויאנוביץ´ נכנסים לשחק (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בלדוט וסטויאנוביץ´ נכנסים לשחק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-49 אסי בלדוט בעט כדור חופשי אך גורש הדף ישר לרגלי בן בסט שבעט במספרת ליד הקורה. בדקה ה-54 בעט הרוש מעל המשקוף בעיטה חופשית משלו.

המספרת של בן בסט (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
המספרת של בן בסט (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הפועל חיפה המשיכה במפגן החלש שלה ועכו יצאה להתקפות מסודרות ונראתה טוב יותר. בדקה ה-64 נכנס אמיר אבו ניל במקומו של אושרי רואש, ובכך הסתיימו החילופים של שירזי.

בדקה ה-67 בעט בלדוט מעל המשקוף. חמש דקות לאחר מכן עכו החמיצה הזדמנות טובה לאחר שכנפו מסר לבנימין, האחרון עבר את חרמון, אך בעט מעל המשקוף. כנפו התעייף והוחלף דקה לאחר מכן. בדקה ה-74 אראל מסר כדור עומק נפלא לבן בסט, שחדר לרחבה ובעט טוב, אך גורש הדף מצוין, בלדוט הגיע ראשון לכדור ובעט לחוץ.

אוהדי הפועל חיפה. לגבאי יש תלונות אליהם (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל חיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקות ה-79 וה-82 יכלה עכו להגדיל את היתרון, אך בעיטה מצוינת של ראדי, שעלה לשחק עם זריקה, ורועי דיין, שקיבל כדור מקוז'וק, נעצרו אצל קאלה שהדף פעמיים.

דקה 90, הפועל חיפה חוזרת ל-1:1 - עדן בן בסט קיבל כדור עומק לתוך הרחבה, לא התבלבל ומול גורש קבע שוויון ממש לפני השריקה לסיום, 1:1 הפוך למהלך המשחק.

עדן בן בסט חוגג עם החברים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עדן בן בסט חוגג עם החברים, אלמליח לא מאמין (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
עדן בן בסט חוגג עם החברים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עדן בן בסט חוגג עם החברים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הפועל חיפה: דרשלר קאלה, עומר ורד, סביטי ליפניה, גולן חרמון, אייל טרטצקי, אושרי רואש (אמיר אבו ניל, 46), יוסי דורה, גל אראל, רן אבוקרט (אסי בלדוט, 46), חנן ממן (סאשה סטויאנוביץ', 46) ועדן בן בסט.

הפועל עכו: דודו גורש, רן קוז'וק, איציק כהן, דימאקו פידליס, שמעון הרוש, בן בנימין, ליעד אלמליח, מהראן ראדי (אלי ארליך, 85), ניקולס פלצ'וק (חנא נאסר, 80), אבי כנפו (רועי לוי, 73) ורועי דיין.