יניב קטן חזר למגרשים אחרי שנעדר חודש וחצי והוכיח מדוע הוא היה כל כך חשוב למכבי חיפה. הקפטן כבש מהנקודה הלבנה בדקה ה-90 ונתן לקבוצתו 1:2 חשוב מול בני סכנין בדוחא.

חיפה יצאה ממצב לא פשוט במגרש בו היא לא מרבה לנצח (רק פעמיים בשמונה משחקים). טעות קשה של שי מימון בדקה ה-33 איפשרה לעוביידה זבידאת לכבוש שער יתרון לקבוצה הביתית במשחקו הראשון העונה בליגת העל.

אבל למרות יכולת לא משכנעת, חיפה הראתה הרבה אופי והצליחה לחזור לשיוויון די מהר. שלוש דקות לאחר השער של זבידאת מצאה קרן של עותמאן את הרגל של שלומי אזולאי, שכבש את שערו השלישי בשני משחקים והישווה.

התוצאה נותרה בעינה עד הדקה ה-90. דאריו זאהורה, שנכנס כמחליף דקה אחת בלבד לפני כן משך בחולצתו של קאנוטו והעניק לחיפה פנדל. יניב קטן עשה את השאר ונתן לחיפה ניצחון רביעי העונה.

רגע לפני הדרבי, עלתה חיפה למקום השני  בטבלה מאחורי קרית שמונה, בעוד סכנין סופגת הפסד חמישי בשישה משחקים ונותרת במקום האחרון בטבלה, למרות שהציגה משחק לא רע.

קטן חוגג עם החברים ניצחון חשוב (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קטן חוגג עם החברים ניצחון חשוב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

רק כ-2,000 צופים כיבדו בנוכחותם את המשחק, מספר זעום יחסית לפוטנציאל האוהדים של שתי הקבוצות, שהיו מאוד מאוכזבות ממספר הצופים שהגיעו.

מחצית ראשונה
דווקא סכנין היתה היוזמת בפתיחת המשחק, כאשר היא מנצלת את המהירות של השחקנים הקדמיים שלה, אבל לא הצליחה להשיג בעיטה למסגרת של האורחים. 25 דקות בתוך המשחק שתי הקבוצות לא הגיעו לאף הזדמנות, כאשר האירועים היחידים היו שני כרטיסים צהובים שקיבלו מאטיץ' וחלאילה.

ג´ון גרגורי. הגיע כדי לעקוב אחרי חיפה לקראת המשחק מולה במחזור הבא  (צילום: מערכת ONE)
ג´ון גרגורי. הגיע כדי לעקוב אחרי חיפה לקראת המשחק מולה במחזור הבא (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
קאנוטו מוציא את חיפה קדימה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קאנוטו מוציא את חיפה קדימה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 33 - 0:1 לבני סכנין: כדור ארוך שהגיע מכיוון חצי המגרש של בני סכנין היה צריך להיקלט בקלות על ידי שי מימון. אבל הבלם, שהחליף בהרכב של מכבי חיפה העונה את דקל קינן וראה את חברו לשעבר מבצע שתי טעויות במדי הנבחרת, איפשר לעוביידה זבידאת להשתלט על הכדור, לעבור את אדרי ולכבוש במשחק הבכורה שלו בליגת העל.

שי מימון מתוסכל אחרי השער של סכנין. בקבוצה בכל זאת מגבים אותו (עמי (צילום: מערכת ONE)
סכנין חוגגת, שי מימון מאוכזב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 36 - מכבי חיפה הישוותה ל-1:1: הירוקים התעוררו אחרי שספגו ויצאו בחמת זעם לעבר השער של מאיר כהן. כדור קרן של עלי עותמאן מצד ימין מצא את רגלו המונפת של שלומי אזולאי, שבוולה נהדר כבש את שערו השלישי בשני משחקים במדי מכבי חיפה.

שחקני חיפה סביב אזולאי לאחר שער השיוויון של החלוץ (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני חיפה סביב אזולאי לאחר שער השיוויון של החלוץ (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לקראת תום המחצית הראשונה הסתיימה התקפה מסודרת של חיפה בבעיטה מצויינת של קאנוטו, שהגיח למעלה, לפינת שערו של מאיר כהן, אך השוער ירד טוב, עצר את הכדור והוריד את שתי הקבוצות למחצית ב-1:1.

מחצית שניה
עם פתיחת המחצית השניה נכנס קפטן מכבי חיפה, יניב קטן, כמחליף במקום מומד גדיר לאחר שנעדר כחודש וחצי בגלל פציעה. בדקה ה-48 ניסה רפאלוב להרים כדור מפתיע לשער, אך מאיר כהן היה מוכן ועצר את הסכנה לפני הכדור עבר את הקו.

הרגל של כיאל בדרך לראש של דבאלשווילי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
הרגל של כיאל בדרך לראש של דבאלשווילי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

סכנין איפשרה למכבי חיפה להניע את הכדור בחלק המגרש שלה במהלך רוב שלבי המחצית השניה וניסתה לעקוץ את הירוקים, שלבשו לבן הפעם, במתפרצות. אלישע לוי ניסה לשנות, כאשר הכניס את סוליליך וחמד, אבל חיפה היתה אנמית ורק בדקה ה-83 הצליחה לסכן את השער עם בעיטה טובה של רפאלוב שכהן עצר.

חלאילה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
חלאילה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 90 - מכבי חיפה עלתה ל-1:2 דרמטי: דאריו אהורה, שנכנס בדקה ה-87, הספיק לבצע עבירה על קאנוטו ברחבה ובוחבוט החליט לזכות את חיפה בפנדל. יניב קטן, שחזר לשחק אחרי חודש וחצי, ניגש לבעיטה וכבש. בוחבוט הורה על בעיטה חוזרת בעקבות כניסה מוקדמת של רפאלוב לרחבה, אך גם בניסיון השני כבש קפטן חיפה והעניק לקבוצתו ניצחון חשוב.

זאהורה מושך בחולצה של קאנוטו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
זאהורה מושך בחולצה של קאנוטו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

קטן מתכונן לבעוט עוד פנדל נגד סכנין (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קטן רגע לפני הבעיטה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

קטן חוגג עם חמד לאחר השער (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קטן חוגג עם חמד לאחר השער (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בני סכנין: מאיר כהן, לואב כיאל, פטי יא יא, טל חן, מהראן אבו ריא, חאלד חלאילה, חמד גנאים, נסטיה צ'ה, דריאן מאטיץ', אחמד קסום (דאריו זאהורה/87), עוביידה זבידאת (לירן כהן/75).

מכבי חיפה: אמיר אדרי, עלי עותמאן, איגנסיו קאנוטו, שי מימון, פיטר מסיללה, אדריאן סילבה, ג'ון קולמה, ליאור רפאלוב, מוחמד גדיר (יניב קטן/46), שלומי אזולאי (סינטיהו סוליליך/61), ולדימיר דבאלשווילי (תומר חמד/78).

קטן ואזולאי מודים לקהל (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קטן ואזולאי מודים לקהל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
קטן, רפאלוב ועותמאן מודים לקהל לאחר המשחק (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קטן, רפאלוב ועותמאן מודים לקהל לאחר המשחק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE