איתי שכטר פצוע. לא ישחק העונה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
איתי שכטר פצוע. לא ישחק העונה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מכה קשה לסיכויי האליפות של הפועל ת"א. חלוץ הקבוצה, איתי שכטר, התבשר היום (רביעי) מהרופא שניתח אותו בכתף כי הוא לא יוכל לחזור לשחק כדורגל העונה. ד"ר גבריאל מוזס הסביר לחלוץ הדאבליסטית כי על אף שחל שיפור במצבו, הוא אוסר עליו לחזור לפעילות מלאה מאחר וקיים חשש לפריקה נוספת.

ד"ר מוזס הורה לשכטר להמשיך בעבודה הקשה הן באימונים והם בפיזיותרפיה, וזאת בכדי לחזק את הגיד במקום. עם קבלת הבשורה שוחח החלוץ המאוכזב עם מקורביו ואמר להם: "הבריאות היא מעל הכל. רציתי נורא לחזור לשחק ולעזור להפועל, אבל אין מה לעשות כי לצערי זה לא יקרה".

שכטר כבר עורך מזה מספר שבועות אימונים מלאים, כאשר התנאי היחידי שהוצב לו בכדי שיוכל לחזור ולהתאמן עם הקבוצה זה להימנע ממגע פיזי עם חבריו השחקנים. אין ספק שמדובר בפגיעה קשה עבור הפועל ת"א, כאשר האדומים קיוו כי חזרתו למגרשים בשלבי ההכרעה של העונה תסייע למאבק על האליפות.

החשש מחזרת הפציעה של שכטר בא לידי ביטוי במהלך השבוע כשאלי גוטמן כעס על החלוץ באחד האימונים לאחר שהאחרון לא נזהר ונפל על כתפו כשניסה לעבור שחקן במהלך משחקון.

מאמן הקבוצה, אלי גוטמן, אמר ל-ONE בתגובה: "עם כמה שזה עצוב, אנחנו צריכים לדעת להתמודד עם זה. אני מאמין בשחקנים שלי שידעו להפיק מעצמם את המקסימום עד הסוף".

שכטר, המבוקש במספר קבוצות באירופה והיה אמור לקדם בתקופה הקרובה את סוגיית מעברו לחו"ל, יאלץ להמשיך לצפות בחבריו מהיציע, כאשר כבר עתה ברור כי העובדה שלא יוכל לחזור לשחק העונה תשפיע על כמות הכסף שקבוצה שתרצה אותו תהיה מוכנה להשפיע. יחד עם זאת, ההערכה בסביבתו של שכטר כי על אף שלא יוכל לחזור לשחק העונה, קיים עדיין סיכוי גבוה שהוא יצא לאירופה בקיץ.

טועמה ושכטר באימון. החלוץ כבר לא ישחק העונה יותר (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
טועמה ושכטר באימון. החלוץ כבר לא ישחק העונה יותר (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

רק בשבוע שעבר ביקר שכטר בגרמניה ונפגש עם מאמני קייזרסלאוטרן והאנובר שהבהירו לו שהם רוצים לראותו בקבוצותיהם בעונה הבאה. במועדונים מהבונדסליגה אף ציינו כי הכסף לא יהווה בעיה.

ללה קיבל אישור לשחק
אחרי שבבוקר התבשרו כי אחד מחלוצי הקבוצה, איתי שכטר, לא יחזור העונה למגרשים, הערב הגיעו להפועל ת"א בשורות טובות כאשר חלוץ אחר, מהראן ללה, קיבל אישור סופי לחזור לפעילות מלאה ויחזור לסגל הקבוצה כבר ביום שבת מול הפועל ר"ג.

החלוץ נראה חד באימונים בימים האחרונים, מרבה לכבוש ועושה רושם כי הוא רעב לחזור למשחקים, כאשר ללה חיכה רק לבדיקה אחרונה בטרם יקבל את האישור הסופי לחזור ולשחק כדורגל באופן מלא.

ללה. יוכל לשחק כבר בשבת (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
ללה. יוכל לשחק כבר בשבת (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

בסביבתו שיבחו את הצוות הרפואי בראשות ד"ר גבריאל אגר שניתח וטיפל בו בבי"ח ללא תמורה כספית, וציינו כי בעוד שחקנים אחרים עוד מתקשים ללכת, ללה כבר חזר לפעילות מלאה. החלוץ עצמו אמר הערב: "אני רוצה להודות לד"ר אגר ולצוות הרפואי של המועדון על הטיפול והשיקום המצוין שעברתי, אני מאד מתרגש לחזור לדשא. התגעגעתי לקהל ולחברים".

הפועל תצא לאוסטריה, שישה שחקנים לא השלימו אימון מלא
אחד מבעלי הפועל ת״א, אלי טביב, סגר לקבוצה ביחד עם נציגו, דורון אוסידון, מחנה אימונים לקיץ באוסטריה. אוסידון אמור לטוס בשבוע הבא בכדי לראות את המקום ולסגור את הנושא באופן סופי.

אוסידון וטביב. ויכוחי הבעלים לא פוסקים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אוסידון וטביב. סגרו מחנה אימון באוסטריה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בתוך כך, האדומים המשיכו הערב בהכנות לקראת הפועל ר״ג, כאשר לא פחות משישה שחקנים לא הצליחו להשלים אימון מלא. טוטו תמוז סובל מכאבים בברך, בן שהר מרגישות במפשעה, אלרואי כהן מכאבים ברגל, דני בונדר סובל ממתיחה במפשעה, שי אבוטבול מתאושש מהסרת ציפורן חודרנית ודדי בן דיין טרם החלים לגמרי ממתיחה בשריר האחורי.

יחד עם זאת, תמוז, שהר, כהן ואבוטבול אמורים להיות כשירים ליום שבת, בעוד בונדר ובן דיין יחמיצו את המשחק הקרוב ועשויים לחזור שבוע לאחר מכן. שוער הקבוצה, וינסנט אניימה, ייעדר גם כן.
 

טועמה, בונדר, אניימה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
בונדר ואניימה. הם ובן דיין יעדרו מול ר&"ג (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE