שחקני הפועל ירושלים חוגגים עליה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל ירושלים חוגגים עליה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ברכות להפועל ירושלים שעלתה היום בחזרה לליגה הלאומית אחרי 1:1 מול הפועל ערד והבטחת המקום שלה בליגה השניה בישראל. המאמן לופא קדוש הצליח להחזיר את הקבוצה שירדה רק בעונה שעברה ובשבוע שהפועל קטמון חזרה לליגה א'. שלושה מחזורים לסיום העונה הקבוצה עמדה במטרה שלה שהוצבה קצת אחרי שהגיע קדוש ועם שלושה הפסדים בלבד.

אייל עבד כבש בדקה ה-45 ואיים להשבית את השמחה שבוע נוסף אבל אופיר עזו השווה בדקה ה-85 ונתן את האות לחגיגות. קדוש, שהתבשר על מות חמתו סיפר בסיום: “הרגשה מעורבת בגלל שאמא של אשתי נפטרה היום ולא הייתי מעורב בחגיגות. מעבר לזה יש שמחה, סיפוק והקלה. זאת הרגשה שגמרתי משהו שהתחיל רע בצורה הכי טובה שאפשר. זה כמו רץ מרתון שרץ מאחור בהתחלה ולאט לאט נותן גז ועוקף את כולם. הגענו לקו הסיום לפני כולם".

על תחילת העונה סיפר: “כשהגעתי בתחילת העונה לא היה כלום, לא ידענו מה התקציב, היו רק נבחנים ורצינו להעביר עונה. יכלנו להיות בסכנה של התרסקות. יוסי ועמוס סאסי נכנסו לתמונה, הבאנו את כל השחקנים מכל מני מקומות. זאת למעשה קבוצה שלמה חדשה".

“כשהגיעו השחקנים ידעתי שננגן כינור ראשון בליגה הזאת". המשיך קדוש וסיפר על קבוצתו, "זה מועדון כזה, הפועל ירושלים, אלו שמות שאין בליגה א' אבל עדיין היינו צריכים להתחבר, ראינו מה קרה למכבי ת"א, ההכנה שלנו הייתה ממש גרועה ולמעשה התכוננו במחזורים הראשונים".

לופא קדוש (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
לופא קדוש ברגשות מעורבים: &"התחלנו מאחור ועקפנו את כולם&" (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

קדוש סיכם בדברים הבאים וסיפר על העונה הבאה: “שיחקנו גם מול מכבי חיפה בגביע וניצחנו את מכבי ב"ש. הרמה של הקבוצה הזאת היא מקומות 8-9 כיום בליגה הלאומית ואם חיזוק טוב אפשר ללכת קדימה. אין לי מושג אם אני ממשיך בשנה הבאה. כשנשב ונסכם אני אדבר בעניין".