אופירה אסייג ואייל ברקוביץ´ ב-102FM (צילום: מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ´ ב-102FM | צילום: מערכת ONE

אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' מהגישו לכם את תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), רדיו גלי ישראל (102.5FM, 89.3FM ו-106.5FM) וכן בתחנת רדיו קול הים האדום.

התוכנית משודרת מדי ערב מ-18:00 עד 20:00 וכן, ניתן לשמוע אותה גם כאן אצלנו באתר.

איתמר צ'יז'יק: "אנחנו שוקלים לסגור את יציע ג'"
הרוחות בחיפה סוערות. לראשונה מזה עשור ניצחה הפועל חיפה את מכבי, 1:3, השיגה את ניצחונה השני מתוך שני משחקים בעידן טל בנין וזיעזעה את העיר. מכבי חיפה ספגה את הפסדה השלישי ברציפות ולאוהדיה זה הספיק.

מוטות, קללות ויריקות ספג אלישע לוי מיושבי יציע ג' ונראה כי הקרע במועדון הירוק בין הקהל למאמן ובין המאמן לשחקניו עמוק. בתוכנית הערב ננסה לברר מה לא עובד בצד הירוק ומה המצב בצד המנצח של העיר.

מנכ"ל מכבי חיפה, איתמר צ'יזיק התארחת התוכנית.

איזה אקמול יש לכם בשביל אוהדי מכבי חיפה שירגיעו קצת? זה היה קומץ?
"אנחנו לא אומרים קומץ למרות שביחס לאוהדי מכבי חיפה זה קומץ, ביחס לאחרים זה הרבה".

איתמר צ´יזיק ויענקל´ה שחר (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
איתמר צ´יזיק ויענקל´ה שחר (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

למה אתם לא מעבירים את הספסל כדי שלא יהיה מאחוריו את הקהל הזה?
"יענקל'ה הוציא מכתב בו הוא אמר הכל לגבי הקהל והדרישות שלו מהקבוצה. הקהל הבוטא התנהג אתמול הצורה מחפירה ולא עומד קנה מידה לשום דובר, נעשה הכל כדי שאותם גורמים לא יגיעו ליציעים. אפשרות של סגירת יציע ג' קיימת. לא נעבור לסדר היום בנושא הזה. אתמול נעצרו אנשים וייעצרו נוספים שהיו שותפים לזה וננקוט גם בצעדים חריפים יותר".

מה עם מכבי חיפה? איך מצילים את הספינה הטובעת?
"יש כמה אפשרויות. אחד זה לקפוץ למים ולהשאיר את כולם להתמודד, אפשרות נוספת היא לשלוח את כולם בסירות הצלה ולהישאר אחרון ואפשר גם לסתום את החורים ושהספינה תמשיך לשוט".

הם ניצחו כי הם טובים או כי אתם גרועים?
"קודם כל שאפו להפועל חיפה. מי שמכיר אותי יודע שאני מתכוון למה שאני אומר. אין לזה שום קשר ליריבות. גם בגלל שהיינו גרועים וגם בגלל שהם היו חדורי מוטיבציה הם ניצחו. שוב, במקום לנטוש את הספינה אפשר לסתום את החורים. בקשר לאלישע, אני מופתע כל יום מחדש על העמידה וקור הרוח שהוא מפגין. אני משוכנע שהוא יוציא מה שצריך מהקבוצה".

אלישע לוי ודראסיליה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי ודראסיליה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הוא רמז שהוא יעזוב?
"הוא ידבר על זה רק עם יענקל'ה שחר אבל בשיחות איתי הוא לא העלה את זה ואני לא חושב שזה צריך להעלות את זה. צריך לחשוב איך כל אחד מתעורר בבוקר, חושב במה הוא לא בסדר ומה צריך לשפר. זה לא סוד שהמצב לא טוב, שאין רוח במפרשים, שאנחנו לא מצליחים להשיג מה שאנחנו רוצים. הצוות המקצועי הוכיח כי הוא יכול אחרת".

יציע ג´ (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יציע ג´ (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

גם השחקנים האלה?
"המצב של לאישע הוא כמעט בלתי אפשרי. לא רק שהשחקנים חדשים, אלא גם יש המון פציעות. הוא משיג את המיטב, אני לא מקבל את המיטב הזה ולכן השחקנים צריכים לקום ולשאול את עצמם איפה הם לא בסדר".

מקובל עליך שאין שחקני נוער בהרכב של חיפה כמעט?
"אתה תראה בהקדם שחקני נוער. מחלקת הנוער שלנו כרגע בפלורידה בטורניר בינלאומי ועושה שם חיל. לא כל שחקן מהנוער כשיר לעלות לבוגרים".

איזו אמירה זו לילד שגדל אצלכם שקונים כל שנה כל כך הרבה שחקנים לעומת הפועל חיפה שם נותנים הזדמנות לצעירים?
"לפני שנה היו למעלה מ-12 שחקני בית בסגל של מכבי חיפה. הרבה הלכו, זו המציאות הישראלית, קשה מאוד לא להתייחס אליה. גם בעתיד נראה הרבה שחקני בית בהרכב שלנו. יש מחזוריות מסויימת ואנחנו לא יכולים לקבוע אותה. סלליך יחזור בשנה הבאה לחיפה ויש עוד איכותיים שיעלו".

האוהדים מתפרעים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
האוהדים מתפרעים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אך לא רק אלישע לוי חטף אמש בקרית אליעזר. גם השחקנים לא יצאו בזול ואחד מהם אף כמעט נפגע. אבן שנזרקה על אוראל דגני בסיום במזל לא פגעה בשחקן. יו"ר אירגון השחקנים, אריה אלטר, השתתף בדיון בתוכנית הערב.

אריה אלטר, איך אתה יכול להגן על השחקנים שלך?
"לשם כך היצגנו תוכנית שהתחייבתי בה תוך שנה לשנות את כל מערך הסדרנות במגרשים".

מה אתה אומר לדגני?
"אין לי מענה. בצער רב. היום היתה לי שיחה עם ראש מנהל הספורט. אין תקציבים, אין סדרנים, המשטרה יצאה החוצה, ההתאחדות בורחת מאחריות. אף אחד לא מתמודד הלכה למעשה. לא צריך עוד סדרנים, צריך את האבטחה הנכונה ושיטת עבודה אחרת".

גיא לוי: "התחלנו לשים את הלב על המגרש"
כמו כן עסקנו במחזור ליגת העל שהחל אתמול. הפועל עכו הביסה את מכבי פ"ת 0:4 בסיפתח של אצטדיון ה"מושבה", הפועל ב"ש רשמה ניצחון שני ברציפות אחרי ה-0:1 על הפועל ראשל"צ ומ.ס. אשדוד ממשיכה לתקוע יתד בצמרת כשגברה 1:2 על בני סכנין בחוץ.

אחרי שהחליפה מאמן, נראה כי הפועל ב"ש חוזרת לחיים. 200 אוהדים ליוו את הקבוצה אמש לאצטדיון הברפלד בראשון לציון וראו את עידו אקסברד מעניק להם 3 נקודות חשובות במאבקי התחתית. מאמן הקבוצה, גיא לוי, שרשם ניצחון שני ברציפות, התארח בתוכנית.

אקסברד חוגג שער (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
אקסברד חוגג שער (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

גיא, התעוררתם לחיים?
"התחלנו לקחת אחריות. אנחנו כבר תקופה ארוכה עובדים טוב אבל התחלנו לשים את הלב במגרש. מגיע שאפו לשחקנים כי זה מצב לא קל".

הסגל שלכם מספיק טוב?
"יש לנו שחקנים טובים וצעירים שקשה להעריך את רמת הפוטנציאל. יש שיפור ברמת המשחק. מול בני יהודה שיחקנו טוב, הם קבוצה טובה. אתמול המשחק היה פחות טוב. במשחקים כאלה מה שקובע זו הלחימה. בליגה שלנו ההפרשים לא גדולים והמטרה היא לצבור נקודות, אנחנו עושים את זה. חשוב שלשחקנים יהיה ביטחון".

באיזה מצב השאירו לך את הקבוצה?
"אני צריך להיות הגון ולהתייחס לתקופה שלי. גם במשחקים שלא ניצחנו האחריות שלי. היינו צריכים להתגבש. לא הייתי אומר שהשאירו לי גופה. הקהל של הפועל ב"ש זה משהו מדהים. הגיעו 1500-200 לראשל"צ עם תמיכה גם בדקות הפחות טובות. אני והקהל ביחסים טובים".

גיא לוי (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
גיא לוי (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

אלונה תכניס את היד לכיס בינואר?
"אם נמצא את השחקנים הראויים אז אין לי ספק שכן. לא נשתגע על כל הראש, קשה למצוא שחקנים בינואר".

מה המטרה שלכם בליגה?
"צריך להישאר צנועים, אנחנו מתחת לקו האדום, אנחנו רוצים להישאר בליגה. כל דבר מעבר לכך יהיה בונוס".

ניר לוין: לא רוצה לאמן, אם מיץ' יבקש אני אשאר
ניר לוין ערך אמש (שבת) את הבכורה המחודשת שלו כמאמן מכבי ת"א והיה קרוב לניצחון על מכבי נתניה אך בסופו של דבר שער של אחמד סבע בפנדל קבע חלוקת נקודות.

לוין דיבר בתוכנית על המצב במכבי ת"א של אחרי איווניר ועל הכוונות שלו לעתיד.

ניר לוין צורח על השחקנים (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ניר לוין צורח על השחקנים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

אתה רוצה להיות המאמן הקבוע של מכבי ת"א?
"לא, אני המאמן הזמני. אני יכול להגיד את זה למיץ'. במקביל אני מנהל מקצועי של מחלקת הנוער וכרגע זה התפקיד שלי ולא מעבר לזה".

אמרת לגולדהאר שטוב לך עם מחלקת הנוער?
"כולם יודעים שאני נהנה מהעבודה עם הנוער. זה לא פוסל את זה שביקשו שאהיה מאמן זמני עד מתי שיצטרכו. כעובד המועדון, כאיש כדורגל וכמי שאוהב את מכבי נענתי. לא היו צריכים לשכנע אותי כי אני מכיר את התפקיד. לא אגיד למיץ' לא אם אתבקש להישאר עד סוף העונה".

החומר לא מספיק טוב?
"החומר הוא מצוין ויש פה שחקנים שהוכיחו את עצמם בכדורגל. הבעיה היא הביטחון. יש איזשהו משבר בקבוצה ולא פשוט לצאת ממנו. היה חשוב לעצור את המומנטום השלילי ולצאת למקום קצת יותר טוב. אני מקווה שהפוטנציאל הזה יבוא לידי ביטוי במשחקים הבאים. אי אפשר לעשות הוקוס פוקוס".

ניר לוין. &"לא יודע כמה זמן אשאר בתפקיד&" (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
זיו אדלר מספק הסברים לניר לוין (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

אם לא תתחילו להתעורר הליגה תברח.
"יש עוד הרבה משחקים. אין זמן אבל אי אפשר גם לבקש משחקנים מהפך ישר. ביקשנו שיפור בכמה מרכיבים. לא ציפיתי שיהיה שיפור דרסטי וחד. זה משהו שלוקח זמן ורצון של כולם. אני מקווה שהשיפור הזה יביא בהמשך נקודות ויכולת בהתאם".

אם גולדהאר מתקשר אליך ומציע לך להישאר אך שואל מה אתה צריך? מה אתה אומר?
"לא הקדשתי לזה מחשבה. רק נכנסתי לתפקיד. אני חושב שבקבוצה הזאת יש בכל התפקידים שחקנים מוכשרים, עם אופי ויכולת. חלקם לא במיטבם לאור המצב של הקבוצה. הקבוצה צריכה להתחזק מבפנים. אם נגיע לשיפור יש לנו פוטנציאל. לכן אני לא מקדיש למה צריך להביא מבחוץ".

לא אמרו לך כמה זמן אתה נשאר?
"לא. דיברתי עם אנגלידיס שעתיים על מה שצריך לעשות בקבוצה.

מוטי איווניר (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
מוטי איווניר (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

היית בקשר עם מוטי?
"אחד האנשים שהכי נהנתי לדבר איתו הוא איווניר. השתדלתי לתת טיפים כמה שיכולתי. שיתוף הפעולה, השחקנים שהוא הכיר, הכל היה עם נכונות ורצון".

איפה הוא נכשל?
"לא יודע".

גם יצחקי וגם אנגלידיס אמרו שיש בעיה בחדר ההלבשה במכבי ת"א
"בכל קבוצה ידוע שלא כולם חברים של כולם. ממה שאני רואה ומרגיש, כל הפרסומים לא נכונים ולא קיימים ואני מציע לרדת מהנושא הזה".

מכבי ת"א קבוצה בריאה?
"קבוצה שעברה טלטלה. היא היתה במקום הראשון בליגה. אי אפשר להגיד קבוצה בריאה אבל אפשר לדבר על שבר שהיה כאן ואנחנו מנסים לאחות אותו יחד עם כולם ומתוך כך לצמוח".

רועי קהת חוגג (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
רועי קהת חוגג (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

כמה זמן נראה אותך בתפקיד?
"לא יודע מה להגיד. אני במחלקת הנוער ושם אשאר".

במה גולדהאר מתערב? הוא קיצוני?
"אני לא רוצה להתייחס לנושא מוטי איווניר. כשאני צריך אני מדבר עם מיץ'. לא יודע אם יביאו לי מנג'ר מקצועי מעלי".

מה סדר היום שלך?
"היה אימון בוקר, טיפלנו בכל הקשור לטיסה לקייב. אחר כך עברתי לענייני הנוער".

מה המטרה עם הקבוצה הבוגרת?
"להשתפר ולהמשיך לשחק טוב יותר ושמכבי ת"א תגיע למקום שהיא צריכה להיות בו".

המכתב של אופירה אסייג לאוהדי מכבי חיפה

ערב טוב לכם אוהדי מכבי חיפה
המכתב הזה מיועד לאותם עבריינים, כן עבריינים לייט, שהחליטו שהדרך שלהם להביע אכזבה היא לזרוק מוטות ואבנים על שחקני מכבי חיפה ובראשם על המאמן אלישע לוי.

אוהדי מכבי מתפרעים. למזלם, הקבוצה לא תעמוד לדין (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מכבי מתפרעים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מסכן המאמן שיאמן אתכם בשנה הבאה! אם זו התגובה שלכם לאלישע לוי, המאמן הכי הגון בכדורגל הישראלי שהביא לכם אליפויות על אפם וחמתם של אנשי הקיזוז – אתם דוחים!

מה עובר עליכם כשאתם מגיעים לאצטדיון? איזה קוקטייל רעל אתם שותים כשאתם מקללים קללות שאף אוזן לא מסוגלת לשמוע? מי האבא והאמא שלכם שחינכו אתכם להרים ידיים ולעשות רע לאנשים שרוצים רק לעשות לכם טוב? ואל תגידו לי קומץ כי התמונות של אמש הן ממש לא קומץ!

חבל שאין בוס במכבי חיפה שייצא לתקשורת, ילך למשטרה, יחפש בנרות את העבריינים המשועממים ויכניס אותם לכלא! הרי אם שכן מרביץ לשכנו עם מוט הוא אוטומטית נעצר ע"י המשטרה, קודם כל יושב 24 שעות ואז מחליטים על המשך ענישה. למה בכדורגל שלנו מותר הכל וכולם חוזרים הביתה כאילו לא קרה דבר?!

שחר ולוזון (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחר ולוזון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

יענקלה התעייפת? מאסת בכולם? כי השקט שלך מעצבן ואפילו לא פייר ואינו במקום ביחס לעובדים שלך, כן אלישע לוי נחשב לעובד שלך. אם המוט היה נזרק על הבן שלך גם היית שותק? אני שמה את כל כספי שלא היית שותק ורץ למשטרה!

לא נעים להגיד אבל חובה! גיורא שפיגל סבל מכם, אלי כהן השריף חטף מכם, רוני לוי אכל מרורים מכם ו.... ראובן עטר תיזהר, אם תפסיד עוד יזרקו על התלתלים שלך קלמנטינות כפי שעו אוהדי בית"ר לקארה של אלי אוחנה.

ומשפט אחרון? אלישע, אל תקבל את ההתנצלות של אותם עברייני צעצוע – הם לא מעניינים ולא שווים סליחה. כי מה זה משנה? אם תפסיד בשבוע הבא הם שוב יזרקו חפצים ויקללו את האמא שלך ואת הסבתא שלך ושוב יעקב שחר ישתוק ויגיד למפיקה שלנו זה נושא טפל...

איזו מדינה!!!

המכתב של אייל ברקוביץ' לעמוס לוזון

ערב טוב לך עמוס לוזון הקמיע של מכבי פ"ת

עמוס תדע לך שאתה מצליח לעלות לי חיוך בכל פעם שאני רואה אותך.

תגיד? לא אמרת כאן אצלנו בשידור חי: "אני לא מגיע יותר למשחקי כדורגל?"

תגיד? לא אמרת לפני שלוש שנים שאתה פורש מכדורגל?

עמוס לוזון. &"ההר יוליד עכבר&" (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
עמוס לוזון (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

תגיד? לא אמרת שנמאס לך מכולנו ובא לך להתעסק בדברים שאתה אוהב?

אז מה הסיפור? הרי אתה איש עסקים מוכר שיש לו מילה.

עמוס, אל תאיים שלא תלך יותר לטורקיז בימי שישי

עמוס, אל תאיים שהחבר הטוב שלך פפושדו הוא כבר לא חבר יותר

עמוס, אל תאיים שתסגור את הקיוסק ליד הבית שלך

עמוס, אל תאיים שאבי לוזון יעזוב את תפקיד היושב ראש

עמוס, אל תאיים שתחזיר את התספורת הישנה והמדליקה שלך

עמוס, אל תאיים שתמכור את טל בן חיים רק לאירופה

עמוס והכי חשוב אל תאיים בבית כנסת כי זה לא מכובד בטח לא עם כיפה

עמוס לוזון נכנס לאצטדיון החדש (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
עמוס לוזון נכנס לאצטדיון החדש (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

והכי חשובה זו הכרס המתוקה שלך שאמרת שאתה גאה בה – אז אל תאיים שתוריד אותה כי בא לך להיות דק לעת זיקנה....

עמוססססססס

תחליט: בא לך או לא בא לך להיות בכדורגל? כי בינתיים כשאתה חוזר הקבוצה שלך מפסידה אז תעשה חשבון לבד כי אתה חזק במתמטיקה של מיליונים.

ונשבע לך שהכל בחיוך כי אתה באמת מצחיק אותי אבל נראה לי שאותך העסק הזה כבר לא מצחיק.

יאללה ביי עמוס, תעשה מה שבא לך ותגיד מה שבא לך כי גם ככה אתה לא מתכוון למה שאתה אומר אבל יש לך לב טוב!

כמו בכל תוכנית, היינו גם עם פינת ה-WINNER שלנו, פינת הגליצ'ים, דיווחי תנועה והשמענו למאזינים הרבה מוזיקה טובה.