פרסום ראשון: מכבי חיפה הודיעה לקשר ג'ון קולמה שהוא רשאי לחפש קבוצה לעונה הבאה.

משמעות הדבר היא שקולמה ישוחרר בתום העונה משורות הירוקים לאחר שלוש שנים. קולמה כבר השלים עם העובדה שהוא ישוחרר בשבועות האחרונים אחרי שהודח מההרכב לטובת יאיא סיידו הגנאי. 

ההודעה שנמסרה לקולמה מהנהלת המועדון הייתה ברוח הדברים הללו: “אתה יכול לחפש קבוצה ולנהל משא ומתן עם כל מי שתחפוץ. לא נפריע לך בכך".

בחיפה החליטו כבר לפני חודש לא למשוך יותר מדי זמן את הסחבת עם קולמה ולהודיע לשחקן אם לממש את האופציה עליו לשנתיים הבאות, והשבוע נמסרה הודעה לקולמה שחיפה לא תפריע לו לנהל משא ומתן עם כל קבוצה שיחפוץ.

בינואר קולמה רצה לעבור לרוסיה אבל נענה בשלילה, דבר שגרם לשחקן להתמרמרות, שהגיעה לשיאה בזמן שלא הסכים להיכנס למגרש באחד ממשחקי הליגה, דבר שגרם לכעס רב מועדון.

ג´ון קולמה. לא ימשיך לעונה רביעית (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ג´ון קולמה. לא ימשיך לעונה רביעית (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

נמשכות ההכנות לנתניה
בינתיים, מכבי חיפה תמשיך בהכנותיה לקראת משחק הליגה מול מכבי נתניה ביום ראשון. לרשות המאמן אלישע לוי יעמוד סגל כמעט מלא להוציא את אייל גולסה, שחזר להתאמן אבל יהיה כשיר רק בעוד שבועיים, ועלי עותמאן שנותח בשבוע שעבר.

לוי יגבש את ההרכב לקראת נתניה רק מחר אבל נראה שימשיך להריץ את אותו ההרכב שפתח במשחק הניצחון האחרון מול עירוני קרית שמונה, מה שאומר ששלומי אזולאי ותומר חמד ימשיכו לשחק בחוד ההתקפה.

אריק בנאדו עידן ורד (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אריק בנאדו עידן ורד. הבלם יהיה כשיר לראשון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אנדריי פילאבסקי, אריק בנאדו ושי מימון ערכו פעילות בחדר הכושר וזכו למנוחה בעקבות פציעות קלות שלא אמורות למנוע מהם להיות בסגל ביום ראשון. השלושה אמורים לחזור מחר לפעילות. 

כ-300 מנויים נמכרו ביום הראשון למבצע "מנויי טיים", שהמועדון הוציא לשלושת משחקי הפלייאוף שייערכו בקריית אליעזר. המכירה תתקיים עד 21 באפריל והמחירים יעמדו על 375 ש"ח ליציעים 2-4, ובשאר היציעים על 255 ש"ח לבוגרים ו-135 ש"ח לנוער וחיילים.