קאנוטו- פתח לראשונה בהרכב חיפה (האתר הרשמי של מכבי חיפה) (צילום: מערכת ONE)
קאנוטו במדים הירוקים (האתר הרשמי של מכבי חיפה) | צילום: מערכת ONE

אחרי חיפוש שנמשך לא מעט זמן, הצליחה מכבי חיפה למצוא את הבלם שיחליף את ג'ורג' טשיירה, כאשר צירפה לשורותיה את הארגנטינאי איגנסיו קאנוטו בן ה-24 מארחנטינוס ג'וניורס. נשיא המועדון יעקב שחר הגיע למחנה האימונים בבולגריה בו שוהה הקבוצה ויצפה במשחק האימון מול סלאביה סופיה שיהיה גם הראשון של קאנוטו בירוק.

קאנוטו מגיע עם רזומה של שלוש הופעות במדי נבחרת ארגנטינה, כולל שער ניצחון בדקה ה-93 ב-1:2 על נבחרת ג'מייקה. יש לציין, עם זאת, שהאלביסלסטה הורכבה בעיקר משחקנים שמשחקים בארגנטינה באותם משחקים. הבלם הגיע לבולגריה והצטרף לחבריו החדשים במחנה האימונים.

במהלך היום אחרי שיעבור בדיקות רפואיות יחתום קאנוטו יחתום על החוזה ל-5 השנים הקרובות ובכך יהפוך לזר ה-5 של הקבוצה. קאנוטו אמור לקבל דקות ראשונות במשחק מול סלאביה סופיה. משחק זה יהיה הכנה אחרונה לקראת המפגש בשבוע הבא ביום שלישי בליגת האירופאית מול דינמו מינסק בקרית אליעזר. 

רגע לפני שהוא יצא לבולגריה, קאנוטו העניק ראיון בארצו וסיפר על תחילת הרומן בינו ובין חיפה ועל המניעים שהביאו למעבר.

קאנוטו: "זו הפעם השניה שחיפה מנסה לצרף אותי אליה, גם בקיץ שעבר הם פנו לסוכן שלי"

"הייתי צריך שינוי באווירה, אני אסיר תודה לארחנטינוס על איך שהתייחסו אלי. אך למרות שהרגשתי טוב בקבוצה, כשחיפה פנו שוב לא היססתי לשניה".

לסיום סיפר קאנוטו: "דיברתי עם המשפחה שלי והם נתנו לי את התמיכה שהייתי צריך. חיפה זו אופציה מאוד מפתה בשבילי, במיוחד מבחינה כלכלית".

קאנוטו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
קאנוטו (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בנוסף דווח בארגנטינה כי חיפה שילמה על הבלם כמיליון דולר, כאשר ארגנטינוס צפויה לקבל 20 אחוזים ממכירה עתידית.

קאנוטו יכול לשחק גם בעמדת המגן הימני ולפני שהגיע לארחנטינוס אף שיחק כקשר. זאת מלבד, כמובן, העמדה הטבעית שלו כבלם. בשנתיים במדי ארחנטינוס כבש קאנוטו שישה שערים, כמות גבוהה יחסית לשחקן הגנה.

אלישע לוי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

קאנוטו אמור להגיע במהלך היום (ראשון) למחנה האימונים בהונגריה ולחבור לחבריו החדשים. הבלם יחתום על חוזה לחמש השנים הקרובות. בחיפה משוכנעים שקנוטו ישדרג את ההגנה.

בינתיים, בעיות בהתקפה
חיפה היתה רחוקה מלהרשים בהפסד 1:0 ללוקומוטיב סופיה. בעיקר אמורים הדברים לגבי החלק ההתקפי שמתקשה לכבוש שערים. בקבוצה ממשיכים לעשות מאמצים גדולים כדי לצרף חלוץ ישראלי, כאשר האופציות שעומדות כרגע הן של טוטו תמוז ועומר גולן.

עומר גולן וטוטו תמוז (ONE) (צילום: מערכת ONE)
עומר גולן וטוטו תמוז (ONE) | צילום: מערכת ONE

שחקנים בקבוצה טוענים שגולן יכול להיות חיזוק משמעותי מאוד עבור המערך הקדמי. בשלב זה המו"מ עם גולן לא התחדש אחרי שבסוף השבוע שעבר היו מספר שיחות עם סוכנו דודו דהאן. טוטו תמוז סיפר לשחקנים בחיפה שהוא מאוד רוצה להגיע לכרמל.

בירם כיאל, שפתח בהרכב לצידו של ג'ון קולמה חוזר בהדרגה לכושר משחק, וניכר על כיאל שהוא עדין לא בכושר מלא. אייל גולסה, שלא נטל חלק במשחק, יחזור לכושר משחק מלא רק בעוד שלושה שבועות אחרי שלא התאמן בצורה סדירה בגלל הטירונות. אותם הדברים אמורים לגבי עידן ורד שמחלים מהפציעה בכתפו.

אייל גולסה. יחזור לכושר משחק רק בעוד שלושה שבועות (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אייל גולסה. יחזור לכושר משחק רק בעוד שלושה שבועות (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE