אלישע לוי. קיבל תמיכה מהקהל (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי. קיבל תמיכה מהקהל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

שבוע מוזר עובר על מכבי חיפה. ביום חמישי פירקה הקבוצה 0:5 את סטיאווה בוקרשט בשלב הבתים בליגה האירופית, בתצוגת שיא שבין היתר הובילה לשער של עידן ורד אחרי 41 מסירות והשוואות בתקשורת הרומנית ללא פחות מברצלונה.

עברו 3 ימים, באותה שעה ובאותו אצטדיון, ומכבי חיפה התפרקה לרסיסים ב-3:0 המביך מול קרית שמונה, משחק אותו סיימה, בדיוק כמו הרומנים, ב-10 שחקנים. מעבר לתבוסה הביתית, מה שבלט מעל הכל באותו הפסד לק"ש, היה היחס לאלישע לוי בדקה ה-61, מיד לאחר שערו של בראיין גרזיץ'.

לראשונה מאז החליף את רוני לוי, המאמן האחרון שזכה לקללות מאצטדיון שלם, הגיע גם תורו של אלישע לוי לשמוע כ-5,000 אוהדים קוראים לו להתפטר, צועקים בזיון ומוסיפים במשך דקות ספורות קריאות בשמו של ראובן עטר.

יומיים לאחר המשחק, יש באוהדי חיפה כאלו שהרגישו שהגיע הזמן להתנצל, גם אם לא הם אלו שהיו חלק מהקריאות בגנותו של אלישע לוי.

ארגון 'משקופים10', ארגון חדש שלאט לאט מתווה לעצמו דרך ביציעי קרית אליעזר, שלח מכתב לאלישע לוי ובו הוא מבקש סליחה: "אלישע היקר. אנחנו מדברים בשם קבוצת אוהדים גדולה שאוהבת תומכת ומעריכה, הן אותך והן את הקבוצה. ברור לנו שמצב הרוח בקבוצה שפוף בימים אלה וברור לנו שהתנהגות הקהל ביום ראשון לא תרמה במיוחד".

"חשוב לנו שתדע שלמרות שזה היה נשמע כאילו אצטדיון שלם קילל וגידף, זה היה בסך-הכל רוב נגרר שבטח שכח את ההצגה ביום חמישי מול סטיאווה. הרוב השפוי בקהל אוהדי מכבי חיפה לא שוכח לך את האליפויות, את קידום הצעירים ואת השקט התעשייתי שיש בקבוצה. הוכחת בשלוש השנים האחרונות שלך איתנו, שמגיע לך ושאתה ראוי לתפקיד מאמן מכבי חיפה. מבחינתנו אתה חלק ממכבי חיפה ומכבי חיפה היא חלק ממך, בצדק".

השלט של ארגון משקופים10 רגע לנפי גמר הגביע מול הפועל (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
השלט של ארגון משקופים10 רגע לנפי גמר הגביע מול הפועל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו כאן מאחוריכם תמיד, אוהבים תמיד ומאמינים בכם. ברור לנו שנעבור את הרגעים הקשים האלה ביחד ונתרומם ביחד לעוד אין-ספור הישגים ורגעים יפים. אוהבים אתכם, משקופים10".