טל בן חיים עצבני לאחר ההרחקה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
טל בן חיים מורחק. "הוא לא ירק עליי' (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

חלוץ מכבי פתח תקווה, טל בן חיים, ספג אמש (שבת) כרטיס אדום ישיר במהלך ההפסד 4:0 להפועל עכו במשחק שחנך את אצטדיון "המושבה" החדש בפתח תקווה. הקוון שלומי בניטה טען כי ראה את החלוץ הבינלאומי יורק לעברו של אחד מאוהדי מכבי פתח תקווה בירידה של השחקנים לחדר ההלבשה בסיום המחצית הראשונה.

במהלך היום נודע כי החלוץ יעמוד לדין משמעתי בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, אך מבדיקה עם האוהד עימו התעמת בן חיים, התברר כי החלוץ כלל לא הגיב לקריאות ויתרה מכך לא ירק לכיוונו של האוהד.

יעקב בן ה-64 (שמו המלא שמור במערכת), אוהד וותיק של הקבוצה, סיפר ל-ONE על מה שקרה עם ירידת השחקנים לחדר ההלבשה: "ישבתי ליד הספסל של השחקנים והמאמן ובדיוק במחצית כשהשחקנים ירדו לחדר ההלבשה קרה מה שקרה".

"ראיתי את המשחק והתאכזבתי מאוד מהקבוצה שלי, הסתכלתי על השחקנים ואכלתי את עצמי מבפנים אז עמדתי בשביל לנשום קצת אוויר ובדיוק טל בן חיים עבר אז צעקתי לעברו: "טל, לא אכפת לך מהחולצה שאתה לובש? לא אכפת לכם. אתם לא משחקים בשביל הקבוצה. כנראה שהראש שלך בהפועל תל אביב, אם אתה רוצה ללכת לשם, אז תלך".

האוהד המשיך: "אני מוכן להישבע בכל מקום ואפילו להיבדק במכונת אמת. טל בכלל לא הגיב, לא אמר לי מילה ולא ירק עליי כי אם היה יורק עליי, הייתי הולך להתלונן במשטרה. אני גם מוכן ללכת להיבדק בפוליגרף כמו שטל הציע. אני אוהד את הקבוצה שנים רבות ושיחקתי בעבר בקבוצת הנוער. אני לא מכיר את טל אישית, אבל אמרתי לו את מה שאני מרגיש כי קראתי בתקשורת כאילו הוא רוצה לעבור להפועל תל אביב".

"טל לא ענה לי בכלל ורק עשה תנועה עם היד להירגע וזהו. אני לא שלם עם עצמי ולא ישנתי כל הלילה. לא האמנתי שככה מאשימים את טל על לא עוול בכפו. חשבתי שהיה לו תאקל עם השופט ובגלל זה הוא קיבל כרטיס אדום. הגעתי הביתה והבנתי כאילו הוא ירק על אחד האוהדים".

אצטדיון המושבה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אצטדיון המושבה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"אני מוכן לבוא עם אותה החולצה על מנת שיזהו אותי. אם הקוון ראה אותי ואמר שטל ירק עליי שיבוא ויישבע שהוא באמת ראה שהוא ירק. המילה שקרן היא פוגעת ואני לא אכנה אותו כך, אבל אני טוען שהקוון לא דובר אמת. במקרה פגשתי את אבא של עומר וניצן דמארי והוא הפנה אותי לאבא של טל".

"אני בן 64, סבא לשישה נכדים, אני לא מחפש בעיות ובטח שלא קיללתי. מה שחורה לי זה שטל נפגע מכל הסיפור כי הוא בכלל לא הגיב לי. מסכן. אני לא סתם אומר את זה ואין לי אינטרס, מצידי שטל יעבור להפועל תל אביב כי זה הכדורגל אבל להגיד שהוא ירק? אמרתי לאבא של טל שאני מאוד מצטער ושאני לא ישן כל הלילה ושממש כואב לי על הילד".

הספסל של מכבי פ&"ת (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
הספסל של מכבי פ&"ת (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בקבוצה גיבו את בן חיים ואמרו כי הוא התבגר מאוד במהלך השנה האחרונה וכי ההתנהגות הזו לא מתאימה לו. כמו כן במועדון ממלאבס לא מתכוונים להעמיד את השחקן לוועדת פנימית מאחר וטוענים כי נעשה עוול גדול לחלוץ.