איתי שכטר. בלתי ניתן לעצירה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
איתי שכטר. בלתי ניתן לעצירה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

המחזור השביעי של ליגת העל כבר מאחורינו, והעיניים כבר נשואות אל עבר המחזור הבא שיביא לנו עוד משחק גדול, הפעם בדמות הדרבי התל אביבי בין מכבי והפועל.

המחזור נכבשו לא פחות מ-25 שערים, אך מעל הכל, זכינו לראות משחקי כדורגל ברמה גבוהה מאוד. בחרנו עבורכם את חמשת האירועים המעניינים שהיו השבוע במשחקי ליגת העל ואתם תצטרכו לקבוע, מהו האירוע המרכזי? ולהלן, המועמדים:

1. גזל מפציץ, נתניה לוקחת עוד נקודה - אחרי שניצחה שבוע קודם לכן 0:3 את מכבי פ"ת ונחלצה מהתחתית, מכבי נתניה אירחה את הפועל ב"ש ורצתה לצבור נקודות נוספות. אחמד סבע כבש ראשון, ואז הגיע גזל. אוקוצ'ה הוריד לקשר הצהוב כדור כ-20 מטרים משערו של קאלה, והוא המשיך פנימה בלי לעצור, שולח פצצה אדירה לחיבורים של שוער ב"ש.

אחר כך גם הגיע שיוויון מהיר של באר שבע, וחצי שני רדום, אבל השורה התחתונה קובעת - נתניה צוברת עוד נקודה, ומתרחקת לתחתית.

 

2. מכבי לא מבריקה אך כבר במקום השני - הצהובים של אבי נמני סיימו עוד מחזור כשהם כובשים לא פחות מ-3 שערים לרשת היריבה, כשהפעם הקורבן התורן היה הפועל רמת גן. בדומה למשחק נגד רעננה בשבוע שעבר, גם בשבת האחרונה הצהובים נראו רע, אך הצליחו להשיג את המצרך החשוב ביותר בכדורגל, הגולים, 3 פעמים. לקראת יום ראשון הקרוב, בקרית-שלום רק רוצים את הדרבי.

רביד גזל. ידרים לאשקלון? (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
אילייב ומכבי חוגגים. עוד שלישייה של הצהובים (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

3. שכטר ללא הפסקה - אחרי שהוביל את הפועל לנצחון ענק על ראפיד וינה בליגה האירופית, הגיע איתי שכטר לעילוט ורמס כל חלקה טוב באחי נצרת בדרך לעוד משחק גדול ורב שערים של האדומים. החלוץ המוכשר והאדום נראה בלתי ניתן לעצירה, ובכושר הנוכחי, בהפועל פשוט לא יודעים מה זה 0:1 קטן. עכשיו, הוא צריך לשמור על תל אביב אדומה.

אילייב וגפני חוגגים (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
מכבי חיפה חוגגת. פשוט מושלמת (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

4. חיפה עדין מושלמת - הירוקים אירחו את בית"ר ירושלים למה שהוגדר על ידי רבים כהזדמנות האחרונה של הליגה הזאת לראות את מכבי חיפה מאבדת נקודות.

אלא שלמרות פיגור מוקדם, נציגת ישראל בליגת האלופות היתה השולטת הבלתי מעורערת על כר הדשא בהנהגת יניב קטן המעולה, ומוחמד גאדיר הכישרוני. לחיפה כבר יש 21 נקודות מתוך 21 אפשריות ולא ברור אם מישהי תוכל לעצור אותה.

גדיר, הגנת אשדוד לא יכולה למהירות שלו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
משה ביטון חוגג. שער ענק לחלוץ בני יהודה (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

5. משה ביטון מספק את אחד משערי העונה - בני יהודה והפועל חיפה נפגשו להצגה מוקדמת בבלומפילד ביום שבת האחרון בשעה 15:00. למרות השעה המוקדמת, החום, ושלל התירוצים שכבר מוכנים מראש למשחקים בשעות האלו, עלו שתי קבוצות מצמרת ליגת העל ונתנו שואו טיים לאורך 90 דקות מלאות.

מי שהיה במרכז העיניינים היה משה ביטון, שלא הפסיק להחמיץ. טוב, עד הדקה ה-85. החלוץ קיבל כדור כעשרה מטרים אלכסונית, השתחל בין שני שחקנים ומזווית כמעט בלתי אפשרית, שלח צ'יפ ענק מעל בן שנן לרשת. שער ענק שמפצה על אין ספור ההחמצות קודם לכן.

sport811716 (צילום: מערכת ONE)
צילום: מערכת ONE

אז מה הרגע שעשה לכם את המחזור? בחרו את אירוע המחזור שלכם!