עירוני ניר רמה"ש פתחה אחה"צ (ראשון) את אימוניה באופן רשמי לקראת העונה הראשונה של הקבוצה בליגת העל. בין הפנים החדשות בסגל של הקבוצה ממורשה ניתן היה למצוא את אלן מסודי, יניב לביא ומיטאה זטקוביץ' כאשר בין הותיקים נכחו אורן ניסים, נאור פסר, תומר תייר וגל ניר. הקשר משה אבוטבול לא נטל חלק באימון כיוון שנכשל בבדיקות הרפואיות שהצביעו על בעיות קרדיולוגיות בלב. אבוטבול יעבור בדיקת MRI לב שאמורה לאבחן את הבעיה.

"מרגש לפתוח כל עונה על אחת כמה וכמה שמדובר בעונה היסטורית וראשונה בליגת העל לרמה"ש", אמר המאמן מומי זפרן, "המטרות שונות מהעונה שעברה - אנחנו רוצים לגרום שתהיה קבוצה אטרקטיבית שתשחק פתוח עד כמה שמאפשרת הליגה. השאיפה להיות באמצע ולמעלה יותר כדי שלא יווצר מצב שנקלע לתחתית. הבאנו שחקנים כישרוניים על מנת לשחק חופשי".

"השארנו את בסיס השחקנים מהעונה שעברה והבאנו חיזוק בנקודות החלשות יותר. אני דוגל בשחקנים בעלי יכולת אישית גבוהה. אני מקווה שנקלע טוב בזרים בחלק הקדמי. עכשיו צריך לעבוד קשה ולהמשיך להיות ביחד כמו שהיינו בעונה שעברה".

בלם הרכש החדש, יניב לביא, שהגיע מקריית שמונה אמר: "יש התרגשות. עברתי מקבוצה שבה הייתי זמן רב. אמנם זהו רק היום הראשון פה, אבל אני מרגיש טוב. אני מקווה שנעשה עונה טובה. זה מצחיק לדבר על מטרות כי עדיין לא התחלנו. הכי חשוב זה להגיע שמשחקים הראשונים מוכנים".

אורן ניסים ויוסי אופיר (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
אורן ניסים ויוסי אופיר באימון הבכורה (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו צריכים לעבוד קשה ולחשוב איך עוברים את העונה בצורה טובה כי בכדורגל אין לדעת מה יהיה. עוד חודש נדע אם הדברים הולכים לכיוון טוב. הפגישה הראשונה שהיתה לי עם קבוצה בפגרה היתה כאן והיתה לי אינטואיציה טובה בקשר למקום".

אלן מסודי (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
אלן מסודי. מהורהר משהו (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE
יניב לביא (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
יניב לביא. &" (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

בגזרת אלן מסודי אין עדיין חדש. כזכור, משרד הפנים מסרב נכון לעכשיו לחדש את אשרת העבודה של הקשר הקונגולזי בארץ. מסודי משחק ב-5 השנים האחרונות בישראל ועל-פי החוק אשרת העבודה המותרת לעובד זר היא עד ל-5 שנים.

מומי זפרן. "מה שקרה פה חסר תקדים"  (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מומי זפרן. &" (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

כבר במעמד החתימה על החוזה, ברמה"ש פנו למשרד הפנים בבקשה לחדש את אשרת העבודה של השחקן, אך נתקלו בהתנגדות. במועדון ניסו אף לפנות לשר התמ"ת, שלום שמחון, בבקשה שיאשר את אשרת העבודה של השחקן, אך גם הוא לא הצליח לסייע.

גל ניר ואורן ניסים. הוותיקים בקבוצה (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
גל ניר ואורן ניסים. הוותיקים בקבוצה (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

בלם משוויץ בשם דייויד רדזאפ יחל מחר להיבחן בקבוצה. פביאן סטולר בלם הפועל פ"ת הוא זה שהמליץ לראשי רמה"ש לצרף את השחקן. הבלם בן ה-23 שיחק בעבר בנבחרת האולימפית של מולדתו.