נוכח התקופה הקשה במכבי חיפה, הגיע היום (שלישי) נשיא המועדון, יעקב שחר לעודד את השחקנים ושוחח איתם לפני אימון אחר הצהרים בכפר גלים.

שחר אמר לשחקנים: "לא באתי לריב איתכם, כל מה שאני רוצה להגיד לכם זה שלמרות שאנחנו בתקופה לא טובה ולמרות שאנחנו עדיין לא משחקים יפה ולא ניצחנו באשדוד, הגעתי כדי לעודד אותכם ולחזק אתכם. ביום חמישי אני רוצה לשבת ביציע ולהנות מאיך שאתם משחקים, אני סומך עליכם".

מאמן הקבוצה, אלישע לוי הוסיף: "כל מה ששחר אמר נכון, אנחנו קבוצה טובה. למרות שלא הולך לפעמים במשחקים, אנחנו לא צריכים להשתולל, צריכים להיות סבלניים. כמו שאמרתי לכם השבוע, הרבה קבוצות יבואו וישחקו מולנו עם הרבה שחקני הגנה ובמשחקים האלה אסור לנו לספוג, כי את הגולים שלנו אנחנו ניתן".

השחקנים שבדרך כלל רגילים ששחר מגיע ומדבר בקול תקיף, הופתעו לשמוע את הבעלים, שבחר הפעם לדבר בנימה אבהית ורגועה. על המגרש מתלבט אלישע לוי בשתי עמדות לקראת לרנקה. גוסטבו בוקולי או תמיר כהן וגם מוחמד גדיר או עידן ורד. אחד מהם יבוא על חשבונו של ולדימיר דבאלשווילי, שככל הנראה לא ישחק בעקבות זיהום בברכו. בשער יש עדיפות לבויאן שאראנוב על פני ניר דוידוביץ'.

אוהדי הקבוצה ממשיכים להאמין בקבוצה ולפי שעה רכשו כ-7,000 מנויים למשחקים בליגה האירופית שכוללים את שלושת משחקי הבית מול לרנקה, סטיאווה בוקרשט והדובדבן שבקצפת, שאלקה הגרמנית. היום (שלישי) החלה מכירת כרטיסים בודדים למשחק נגד לרנקה ביום חמישי. מחיר ליציעים 2,4 עומד על 125 ש"ח וליציעים 1,9 70 ש"ח.

מי ששוחרר מהאימונים הוא הבלם שי מימון שלא נמצא בתוכניות ומחכה בקוצר רוח לרגע בו בחיפה תפחית בדרישותיה הכספיות ותשחרר אותו עד ה-22 בחודש, תום מועד העברות.גם שאדי שעבאן וערן רוזנבאום, שמשתייכים גם לסגל קבוצת הנוער, שוחררו מהאימונים.

יעקב שחר. "אנחנו לא משחקים יפה" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יעקב שחר. "אנחנו לא משחקים יפה" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

במרכז ההגנה ימשיכו לשחק אוראל דגני וסארי פלאח. גוסטבו בוקולי שלא שיחק מול אשדוד צפוי לחזור להרכב הראשון והשאלה הפתוחה היא אם זה יהיה על חשבון תמיר כהן או יאיא סיידו. גם חזרתו של עידן ורד להרכב נלקחת בחשבון.

למרות הלחץ שצץ בשבועיים האחרונים בחיפה אמרו: “צריכים לזכור שלמרות כל הבעיות אנחנו בעמדת פתיחה טובה יותר מהעונה הקודמת. בעונה שעברה לא היינו באירופה בשלב כזה של העונה. העונה אנחנו בשלב הבתים של הליגה האירופית, אנחנו בטוחים שתוך כדי תנועה כמו שקרה בשנה שעברה נצליח להעמיד קבוצה חזקה, שתתמודד על תואר האליפות".