החלק הכי מיותר בעונת 2010/11, הלא הוא הפלייאוף האמצעי, יצא לדרך הערב (שבת) ו-600 צופים הטריחו את עצמם לאצטדיון קרית אליעזר כדי לראות את הפועל ב"ש מנצחת 1:2 את הפועל חיפה.

המקומיים שעלו לראשונה העונה בהרכב נטול זרים ועם גד עמוס, רועי שוקרני ואסי בלדוט (החליף את אייל טרטצקי) כמגן שמאלי, היו הרבה יותר טובים ב-45 הדקות הראשונות, אבל החטאות של עדן בן בסט ואמיר אבו ניל, וגם החמצה של סיראז' נאסר, הותירו את התוצאה מאופסת במחצית.

הרשת נעה בפעם הראשונה במשחק 19 שניות בלבד אחרי ההפסקה כשאיברהים בסיט חדר לרחבה והבקיע מזווית קשה. ערן לוי, שפתח על הספסל של ניר קלינגר, נשלח למשחק בדקה ה-64 ו-2 דקות לאחר מכן הוא כבר בישל את השער השני עם בישול נהדר לסיראז' נאסר, 0:2.

2 דקות נוספות חלפו והפועל חיפה הצליחה לצמק. עדן בן בסט שלח כדור חופשי לרשת, כבש את שערו ה-18 העונה בליגה וקבע את התוצאה הסופית. בעקבות התוצאה יש להפועל ב"ש 22 נקודות, בדיוק כמו להפועל חיפה.

שחקני ב"ש חוגגים בסיום המשחק (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני ב"ש חוגגים בסיום המשחק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

במחצית המשחק התרחשה דרמה לא קטנה בחדר ההלבשה של הפועל חיפה: חנן ממן גילה שהוא מוחלף, ניפץ שמשה בחדר ההלבשה, נחתך בידו, פונה לבית החולים רמב"ם וכבר שוחרר ממנו.

אלונה ברקת (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלונה ברקת (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

יואב כץ: "ממן לא ייענש"
בעלי הפועל חיפה, יואב כץ, התייחס לכך בסיום: "אני יכול להבין את חנן ממן, הייתי ספורטאי וגם אני לא אהבתי שמחליפים אותי. ממן לא יספוג עונש".

יואב כץ וערן לוי בלחיצת יד. היו ימים? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יואב כץ, אדלי וערן לוי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

המאמן ניצן שירזי הוסיף: "ראשית, אנחנו רוצים לאחל החלמה לחנן ממן, שמשום מה לקח קשה את ההחלפה שלו. במהלך השבוע נטפל בנושא. לעצם המשחק, אנחנו ממש לא חושבים ללכת לים, יש עוד שני משחקים והכל צפוף במרכז הטבלה, אנחנו מבחינתנו נעשה הכל על מנת לסיים בצורה מכובדת".

מאמן ב"ש, ניר קלינגר, אמר: "היו לא מעט דברים טובים במשחק. חשוב לנו לסיים בצורה מכובדת. בדיעבד עשיתי טעות ששיחררתי את מאור מליקסון, מרגע שהוא לא כאן, חלה ירידה וחבל. אנחנו בפלייאוף האמצעי ואני מרגיש פספוס, יכולנו לעשות יותר".

ליפניה וערן לוי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ליפניה וערן לוי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
סהר ארבלי הוציא את המשחק לדרך לעיני 600 צופים. כבר בדקה השלישית הפועל חיפה היתה קרובה לעלות ליתרון אחרי שחנן ממן פרץ לרחבה, השתחרר מהשמירה וכדור הגיע לאמיר אבו ניל, שבעט חלש ממצב נוח, אוהד כהן הדף לרגלי עדן בן בסט והחלוץ בעט את הריבאונד, אבל נבלם לקרן.

חנן ממן. במועדון כנראה יוותרו לו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
חנן ממן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ב"ש שהתקשתה לצאת קדימה בהתחלה, קיבלה בדקה השביעית כדור חופשי ממרחק של כ-30 מטרים משערו של גד עמוס. דוד רביבו לקח את הבעיטה, אבל השוער הצליח לעצור. כעבור 5 דקות חנן ממן קיבל את הכדור באגף הימני, הטעה את המגן שלו, חתך לכיוון המרכז ובעט חלש ושטוח החוצה.

בדקה ה-18 התקפה של ב"ש התחילה בדוד רביבו, שמסר לסיראז' נאסר, הקשר הצעיר תיעתע בגולן חרמון ושיחרר בעיטה חזקה, אבל גד עמוס היה במקום. כעבור 2 דקות אמיר אבו ניל קיבל כדור נהדר באגף הימני, דהר עד לשער של אוהד כהן, אבל לא בעט בזמן ושיחרר כדור חלש תחת הלחץ של שי לוק.

רביבו בועט כדור חופשי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
רביבו בועט כדור חופשי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-22 דוד רביבו הכניס כדור עומק גדול לדובב גבאי, שנותר לבדו מול גד עמוס, אבל לא הצליח להשתלט עליו כמו שצריך ובכל מקרה ארבלי שרק לנבדל שלא היה. כעבור 7 דקות התקפה יפה של הפועל חיפה באגף הימני: אבו ניל החליף מסירות עם אבוקרט וניסה למצוא את בן בסט ברחבה, אבל ב"ש הצליחה להרחיק.

הפועל חיפה המשיכה לגלות עליונות ובדקה ה-37 אבוקרט הוציא התקפה מתפרצת עם מהלך נהדר, אבל במקום לנצל את היתרון המספרי של קבוצתו, הוא איחר במסירה ואיבד את המומנטום. כעבור דקה אבו ניל קיבל את הכדור בתוך הרחבה והצליח להעביר מסירה טוב לבן בסט בתוך ה-16, אבל החלוץ הגיע באיחור.

כיוואן. ידרוש חוזה משודרג (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
כיוואן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אבו ניל המשיך לעשות צרות להגנת הפועל ב"ש כשפרץ באגף הימני של התקפת הפועל חיפה לפני השריקה למחצית, הרים לרחבה ועדן בן בסט נגח החוצה.

מחצית שניה
חנן ממן הוחלף בתחילת המחצית השניה ואחרי שנודע לו על כך עוד לפני עליית השחקנים לדשא, הוא התעצבן, ניפץ שמשה בחדר ההלבשה, סבל מחתך עמוק בזרוע והובהל לבית החולים. סאשה סטויאנוביץ' תפס את מקומו.

חנן ממן. לא יועמד לדין משמעתי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ממן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ממן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ממן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 46 - 0:1 להפועל ב"ש: 19 שניות אחרי תחילת המחצית, איברהים בסיט העלה את האורחים ליתרון בניגוד גמור ל-45 הדקות הראשונות. החלוץ החליף מסירות עם דובב גבאי, חדר לרחבה ובעט חזק מזווית קשה לפינה הקרובה ולרשת.

שחקני הפועל ב&"ש חוגגים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל ב&"ש חוגגים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

יוסי דורה שנפגע ולא יכול היה להמשיך, פינה את מקומו בדקה ה-61 לאושרי רואש, שקיבל את סרט הקפטן. אחרי 3 דקות גם דובב גבאי, שנפגע ביד שמאל, הוחלף בשל פציעה וערן לוי, שחקן הפועל חיפה לשעבר, עלה במקומו.

דקה 66 - 0:2 להפועל ב"ש: 2 דקות בלבד אחרי שנכנס כמחליף, ערן לוי סידר לניר קלינגר את השער השני. החלוץ פרץ באגף השמאלי, הסתדר בקלות עם הגנת הפועל חיפה ושלח מסירה נהדרת לסיראז' נאסר, שהמשיך לרשת מקרוב.

נאסר כובש (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
נאסר כובש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 68 - 1:2 בקרית אליעזר: הפועל חיפה קיבלה כדור חופשי בסמוך לרחבה של ב"ש. עדן בן בסט לקח את הבעיטה, סובב מעל לחומה, הבקיע את השער ה-18 שלו העונה והפך למלך השערים.

בן בסט חוגג (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בן בסט חוגג (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כעבור 3 דקות אמיר אבו ניל העביר מסירת רוחב מהאגף הימני, סטויאנוביץ' ניסה להמשיך בעקב לכיוון השער, אבל אוהד כהן הצליח לעצור. נאסר נפגע באחת הצלעות, נאלץ לסיים את חלקו במשחק ופינה את מקומו לבלם, נדב קידר.

בדקה ה-81 הפועל חיפה היתה קרובה במיוחד לשער השוויון אחרי שכדור שבעט אבו ניל הורחק מקו השער. כעבור דקה אבוקרט העביר כדור רוחב מסוכן מצד שמאל, אבל גרוביישיץ' לא הצליח למצוא את הרשת. בדקה ה-84 גרוביישיץ' נשלח לרחבה, סוארס מסר לאוהד כהן עם הרגל, השוער תפס אותו בידו, אבל ארבלי לא שרק.

בן בסט. מחפש אתגר בקבוצה גדולה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בן בסט (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הפועל חיפה: גד עמוס, עומר ורד, רועי שוקרני, גולן חרמון, אסי בלדוט, רן אבוקרט, יוסי דורה (אושרי רואש, 61), הישאם כיוואן (ניקולה גרוביישיץ', 59), חנן ממן, אמיר אבו ניל ועדן בן בסט.

הפועל ב"ש: אוהד כהן, אביתר אילוז, אבי יחיאל, וויליאם סוארס, שי לוק, ראיין אדלי (איברהים עבדול ראזק, 46), משה אסולין , דוד רביבו, סיראז' נאסר (נדב קידר, 76), דובב גבאי (ערן לוי, 64) ואיברהים בסיט.