גלעד שליט. סוף סןף חזר הביתה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
גלעד שליט. עולם הספורט מתרגש (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מדינה שלמה עצרה את נשימתה כשנודע על חתימת העסקה לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט המוחזק בשבי של תנועת חמאס במשך יותר מחמש שנים. כמו אזרחים רבים, גם אנשי הספורט בארץ לא נשארו אדישים למשמע הבשורות המשמחות.

יו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי, אמר: "כולם מייחלים לשחרור שלו ונקווה שזה סימן טוב לפתיחת השנה החדשה. זה אחד הדברים שכולם מייחלים לו אבל צריך לחכות בסבלנות ועד שלא נראה אותו בבית בשלום לא צריך לנוח".

הבעלים של מכבי ת"א, דייויד פדרמן: "כמו כל בן אדם נורמלי במדינה הזו אני מאושר מהבשורה שחלה התקדמות רצינית מאוד בנושא של גלעד שליט".

"הקשבנו לרדיו במתח ואנחנו מתפללים שזה יעבור בהצלחה. אם הוא יחזור והכל יעבור בהצלחה כמו שאנחנו מייחלים, נזמין אותו לא רק לצפות במשחקים אלא נזמין אותו גם לשחק אם ירצה, העיקר שיחזור".

מאמן מכבי תל אביב, דייויד בלאט, אמר: "נקווה שהחדשות יתגשמו ושכולנו נהיה עדים לרגע היסטורי וחשוב בהחזרתו של גלעד שליט. זה יהיה רגע משמח. בואו נחכה שהכל יעבור בשלום".

יו"ר מנהלת הליגה, אבנר קופל: "זו בשורה מדהימה. אני מוכן לסגור את העונה כדי לראות אותו בבית עם משפחתו ועם עם ישראל. נקווה לראות אותו במשחקים ובאירועים שלנו. כולם מייחלים שהעסקה תצליח ושהוא ישוב בשלום".

יואל שליט ואבנר קופל (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
יואל שליט ואבנר קופל (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מאמן הפועל ירושלים, עודד קטש: "מקווה שגלעד שליט יהיה בבית כמה שיותר מהר, כל היתר שטויות. אנחנו מקווים להזמין אותו לכסא הכבוד במלחה".

איווניר: "גלעד יהיה אורח הכבוד שלנו"
גם אנשי הכדורגל התרגשו מהבשורה. מאמן מכבי תל אביב, מוטי איווניר: "יש רגעים בחיים שלא קשורים בכלל לספורט וזה כל כך הרבה מעליו. אני חושב שבמדינה כמו שלנו לשמוע אחרי כך הרבה זמן את החדשות האלו זה משהו שנותן לך הרגשה ששום הישג ספורטיבי לא משתווה אליו".

"לפי מה שהצלחתי להבין הוא מזוהה עם מכבי תל אביב וזה מכפיל את ההרגשה פי כמה וכמה. אני יכול לברך בשם כל משפחת מכבי תל אביב ולומר שזו בשורה מהטובות שיכולנו לקבל. בואו נתפלל שהרגע אליו פיללנו יגיע. מקווים שיהיה אורח הכבוד שלנו במשחקים".

ממכבי תל אביב נמסר: "המחשבות שלנו כרגע הם עם גלעד ומשפחת שליט. אנחנו מחכים כבר לשובו בשלום ולסיום של החוויה המזוויעה. אנחנו מצדיעים לכל משפחת שליט על הכוח ואומץ הלב שהראו בחמש השנים האחרונות. מושבו של גלעד במכבי מחכה לו".

מנכ"ל הפועל תל אביב, עו"ד ניר ענבר: "אנחנו מאוד מתרגשים. זוהי המתנה הטובה ביותר שהיינו יכולים לקבל לחג ולשנה החדשה. גלעד נכנס לנשמה של משפחת הפועל תל אביב ושל כל ישראלי שייחל מדי יום לשובו הביתה. גלעד ידוע כאוהד ספורט והפועל תל אביב שומרת לו מקום של כבוד בכל משחקיה בכל עת שיחפוץ".

במכבי חיפה הוציאו הודעה רשמית בנושא: "מועדון הכדורגל מכבי חיפה, ההנהלה, הצוות והשחקנים שמחים ונרגשים עם שובו הקרב ובא של גלעד שליט הביתה. אנחנו מחזקים את משפחת שליט היקרה ומאחלים חג סוכות שמח".

הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ ברך על העסקה ואמר: "כמו כל עם ישראל אני מאושר לנוכח שיחרור הצפוי של גלעד שליט. חבל שזה לא קרה כבר לפני כמה שנים. לנוכח המחיר הכבד זוהי החלטה קשה שקיבל ראש הממשלה בנימין נתניהו, אבל מנהיג אמיתי מתגלה ברגעי משבר וקבלת החלטות קשה וזה מה שראש הממשלה נתניהו עשה. מועדון כדורגל הפועל חיפה מזמין את גלעד שליט ובני משפחתו לחזות במשחקי הקבוצה ולהינות מרגעי החופש".

נועם שליט עם קפטן הפועל חיפה, אייל טרטצקי (צילום: מערכת ONE)
נועם שליט עם קפטן הפועל חיפה, אייל טרטצקי | צילום: מערכת ONE

בהפועל חיפה מזכירים כי ביוני 2010, השתתפה משלחת מטעם המועדון בצעדה למען שיחרור גלעד שליט. קבוצת נערים של המועדון יחד עם הקפטן אייל טרטצקי ודובר המועדון נועם רגב, יצאו יחד עם אלפי הצועדים מבית משפחת שליט בגליל המערבי. אייל טרטצקי שוחח במהלך הצעדה עם נועם שליט וחיזק את ידיו
 

הפועל למען שליט (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
הפועל למען שליט (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מנכ"ל בני יהודה, משה דמאיו: "התרגשתי ברמות, זה דבר גדול. אני שמח שגלעד חוזר הביתה. חבל שזה לקח כל כך הרבה זמן, אבל כולנו מחכים לרגע שהוא יחזור כבר".

יו"ר הפועל עכו, ציון ויצמן: "אנחנו שמחים מאוד שהגיעה השעה לשחרורו של גלעד שליט. אנחנו שמחים שמשפחתו של שליט תקבל אותו סוף סוף חזרה הביתה. זאת הבשורה הטובה ביותר לשנה העברית החדשה. נשמח לארח את שליט במשחקים של עכו. אנחנו שמחים בשבילו, אחרי שלאורך כל השנים האחרונות התפללנו לשובו הביתה".

הכיסא של גלעד שליט בטדי (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
הכיסא של גלעד שליט בטדי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

יו"ר בני סכנין, שאהר חלאילה: "כמי שדוגלים בדו-קיום, אנחנו שמחים מאוד לשמוע על כך ששליט חוזר הביתה. אנחנו מקווים שיחזור בריא ושלם, זאת בשורה טובה לכולנו".

נשיא מכבי פתח תקווה, עמוס לוזון: "זה יום חג אמיתי למדינת ישראל ששוב פעם הוכיחה שהיא לא מפקירה את בניה ואת חייליה. נכון שמחיר השחרור הוא מחיר כבד, אבל בשביל להחזיר את גלעד שליט הביתה הכל היה שווה. כל משפחת לוזון באשר היא וכל משפחת מכבי פתח תקווה שמחים ומאושרים בשביל משפחת שליט ובעיקר בשביל גלעד".

טקס לכבוד גלעד שליט (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
טקס לכבוד גלעד שליט (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הבעלים של מ.ס. אשדוד, ג'קי בן זקן: "אני שמח בשמחת המשפחה ומברך על השחרור. זה צובט וכואב שצריך לשחרר כל כך הרבה אסירים שעשו פשעים נפשעים כנגד אזרחים ישראלים רבים. אם הייתי בין מקבלי ההחלטות, אני בדעה שצריך לשחרר את כל האסירים הביטחוניים ובכך לחסוך למדינה מאות מיליוני שקלים ולנתב אותם למקומות אחרים. במקביל הייתי קובע מדיניות אחרת שמי שצריך לקבל חמישה מאסרי עולם, אז עדיף לחזור למדיניות החיסולים במקום לבזבז כספים".

מבית"ר ירושלים נמסר: "מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים שמח לאור הבשורה שהגיעה בנוגע להסכם שהושג לשחרורו של גלעד שליט. כמועדון שפעל בשנים האחרונות בפעילות למען גלעד שליט ומשפחתו, אנחנו מקווים לראות את הבן היקר שב במהרה לביתו".

מיקי, בוסאני וקרטון בדמות גלעד שליט (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
מיקי, בוסאני וקרטון בדמות גלעד שליט (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

הבעלים של הפועל ראשון לציון, רביב ספיר: "אני מאושר, כמו רובו המכריע של עם ישראל. אני שמח שהברכות שאיחלנו עם תחילת השנה החדשה מתגשמות ומתממשות אפילו מהר יותר ממה שחלמנו. אני ומועדון הפועל ראשל"צ רוצים לאחל למשפחה ולכל עם ישראל חג שמח".

מעירוני קריית שמונה נמסר: "מועדון הכדורגל עירוני קרית שמונה שמח כמו כל משפחה בישראל על חזרתו של הילד של כולנו הביתה. אנו מקווים כי גלעד יגיע לחיק הוריו במהרה ובשלום".

השתתפו בהכנת הידיעה: שרון קביליו, עומרי תבור, ליאור טימור, דנה בהט, דורון בן דור, אסף מרגלית וגיא בן זיו.