בכנס אגודות הספורט שהתקיים הערב (שני) בירושלים החליטה העירייה, על פי קריטריונים שנקבעו מראש, שההקצבות לאגודות הספורט ולקבוצות בירושלים יוכפלו.

בכנס השתתפו ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, יו"ר בית"ר ירושלים, איציק קורנפיין, יו"ר הפועל ירושלים בכדורסל, דני קליין, נציגי הפועל ירושלים והפועל קטמון בכדורגל וגם ציפי אובזילר, יהודה מעיין, אודי גל ואנשי עיריית ירושלים, שהגיעו לאירוע.

במהלך הטקס, העניק ראש העיר, ניר ברקת ליו"ר בית"ר ירושלים מגן הוקרה לכבוד זכיית הקבוצה בגביע המדינה בעונה שעברה וכן העניק ליו"ר קבוצת הכדורסל של הפועל ירושלים, דני קליין מגן הוקרה לכבוד הזכייה בגביע ווינר.

בפתיחת דבריו בכנס אמר ראש העיר, ניר ברקת: “אני מאוד שמח שאנחנו מקיימים את המפגש הראשון של אגודות הספורט בירושלים. אנחנו מתכוונים לשים את הספורט במקום הראוי לו, כתחום שמקרין על בריאות, חינוך ומייצג את פניה של העיר ואחד הכלים המרכזיים לכך הם אגודות הספורט".

ברקת דיבר על הבשורה הגדולה שיצאה מהטקס והוסיף: "ההחלטה הראשונה שלנו כעירייה היא להכפיל את תקציבי האגודות ובכך גם האגודות הגדולות וגם הקטנות יזכו לתוספת משמעותית בהקצבות. ההחלטה השניה היא השקעה מאסיבית בתשתיות, כשהארנה שנבנית בירושלים היא דוגמה טובה לכך".

ניר ברקת וקורנפיין. תרומה משמעותית (גיא בן זיו)
ברקת וקורנפיין במהלך הטקס (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

על המטרות העתידיות הוסיף ברקת: "היעד שלנו לקיים את האירועים הגדולים של המדינה בירושלים. אנחנו רוצים להביא את המרתון לעיר. אנחנו רוצים לקדם ולהאיץ תכנון של בריכה אולימפית, לקיים תחרויות בינלאומיות במגרש בגבעת רם".

"אנחנו רוצים להגדיל ויש כבר תכנון להגדיל את אצטדיון טדי ל-37 אלף מקומות ואח"כ ל-50 אלף מקומות ולהפוך להיות העיר שמארחת משחקים בינלאומיים. שנים על גבי שנים נוצרו פערים ולכן צריך להשקיע בתשתיות והמטרה שלנו היא להביא את המכבייה לירושלים. סדרי העדיפויות שלנו הם לשים את הספורט בפרונט של העיר", הוסיף ראש העיר.

ניר ברקת (גיא בן זיו)
ניר ברקת (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

קליין: "אם כל שנה התקציב יוכפל, אנחנו בדרך הנכונה"
מבין שלל אנשי הספורט שהגיעו, התייחס דני קליין להגדלת התקציבים של קבוצות הספורט בעיר כשאמר: “השאלה היא לכמה יגדלו ההקצבות. יש שינוי ביחס לספורט, ראש העיר הוא אוהד הפועל ובית"ר, הוא מחובר לספורט ומגיע למשחקים ומתעניין בכל ענפי הספורט האחרים. מצד שני, גם לניר לא קל לעשות מהפכות בן לילה. זה לא כסף פרטי שלו, מדובר בכסף עירוני. בלי תמיכה עירונית רצינית קשה מאוד לקבוצות בעיר".

קליין התייחס לחוסר שביעות רצונו מהיחס לספורט: "זה לא סוד שהקצבות זה משהו שלא היה בירושלים, מלבד ההקצבות לשימוש בהיכל הספורט. כסף אמיתי לא עבר מהעירייה לאגודות הספורט. בירושלים יש בעיית מתקנים קשה וחריפה ולדעתי אם היו פותרים את עניין מתקני האימונים, בעיקר למחלקות הנוער והילדים, זה היה הרבה יותר משמעותי מהכפלת התקציב, כי אם קיבלנו עד היום 200 אלף והיום זה יהיה 400 אלף, זה אפילו לא עלות של שחקן אחד, כך שהדרך עוד ארוכה".

איציק קורנפיין (גיא בן זיו)
איציק קורנפיין (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

לסיכום, נשמע קליין אופטימי והוסיף: "בהחלט אפשר לומר שיש שינוי בתפיסה ובגישה. אני מאחל לראש העיר אריכות ימים וקדנציה ארוכה, ואם כל שנה התקציב יוכפל, אנחנו בדרך הנכונה".