המחלקה המשפטית של ההתאחדות לכדורגל פתחה את שעריה היום (שני) בפני תקשורת הספורט ליום עיון ראשון מסוגו. באירוע הוצגו ממלאי התפקידים במחלקה המשפטית בהתאחדות, התקיים פאנל שאלות פתוח והועברו מספר הרצאות, אחת מהן על-ידי היועץ המשפטי של ההתאחדות, עו"ד משה אביבי.

עו"ד אביבי פתח את היום והתייחס בין היתר למשחקים ללא קהל, לבעלים או גורמים עבריינים בכדורגל ונושא המשטרה בכל זה, “אנחנו לא רוצים משחקים ללא קהל, אבל בית הדין פועל על-פי תקנון שחוקק על-ידי הנהלת ההתאחדות, כך שהביקורת צריכה להיות נגד ההתאחדות ולא נגד בית הדין המשמעותי".

אביבי הוסיף באותו נושא ואמר: “משחק ללא קהל ועונש ללא קהל, זו הדרך שאנחנו יכולים להעניש אנשים שלא כפופים לנו כמו אוהדים. אנחנו לא רוצים משחקים ללא קהל, זה הדבר הכי גרוע לענף הספורט, אבל אין לנו דרך אחרת להעניש".

אביבי התייחס לכל נושא הגורמים העבריינים שנכנסים לכדורגל ואמר: “ידנו קשורות כי אנחנו לא יכולים לקבל מרשם פלילי. אני לא יכול לדעת שאין מאחורי מי שרוצה להיות בעלים קופת שרצים. על-פי החוק החדש, אם לא ישנו אותו, נשיאות בית הדין תוכל לבחון את כל נושא מרשם פלילי, אם זה לגבי שופטים או רוכשים, על מנת שנוכל לגרום לכך שלא יכנסו גורמים שאנחנו לא רוצים אותם בכדורגל. לדעתי המשטרה צריכה לטפל באותם גורמים שלא קשורים לכדורגל".

עו"ד משה אביבי. תוקף את המשטרה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
עו"ד משה אביבי. תוקף את המשטרה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אביבי הוסיף ואמר: “אנחנו לא רוצים לסגור דלתות לאנשים חדשים, להיפך אנחנו רוצים אותם, אבל חשוב שהדלתות תיסגר בפני אלה שלא רצויים".

בלומפילד הריק (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יציעים ריקים בבלומפילד. עו&"ד אביבי: &"אין לנו דרך אחרת להעניש&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לשאלה האם לדעתו המשטרה עושה מספיק כדי לטפל בנושא אמר אביבי: “לטעמנו היא לא עושה מספיק. לעיתים המשטרה אכן חוקרת, אבל אנחנו לא אוהבים חקירות כדי לקבל רייטינג אלא כשכבר חוקרים שיעשו את כל העבודה".