אלכס מילר עם לימור לבנת (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אלכס מילר עם לימור לבנת (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

הצעת 'חוק המאמן' של חבר הכנסת, אלכס מילר, הוגשה היום (ראשון) לוועדת שרים לחקיקה ובה התייחסות מרכזית להסדרת מעמדם של מאמני הספורט באשר הם. הצעה זו תחזק את היכולת לברור מי הוא האדם שיכול לשמש כמאמן, מהם הקריטריונים הדרושים לאימון ומהן הזכויות המגיעות לו.

בעיית המאמנים בענפי הספורט השונים בארץ תפסה השנה תאוצה, בפרט בקרב ענף הכדורגל מאמנים רבים פוטרו וביניהם מוטי איווניר (מכבי ת”א), דרור קשטן(הפועל ת”א), מרקו בלבול (מכבי פ”ת) ועוד רבים טובים. האם הצעת 'חוק המאמן' תמנע פיטורין? לא בטוח, אך מה שכן המאמנים יבחרו בקפידה.

עד היום לא היה ברור מיהו מאמן ספורט ומהם כישוריו וברגע שאין הסדר, הזכויות והתנאים נעלמים. לכן, הוצע החוק למען איזון מעמדם של המאמנים.

יו"ר ועדת החינוך התרבות והספורט, ח״כ אלכס מילר (ישראל ביתנו), אמר לאחר הגשת הצעת החוק: ״זו התפתחות דרמטית ומבורכת המיישרת קו עם מעמדם של מאמני הספורט באירופה. הצעת חוק זו מגדירה את מקצוע מאמן הספורט של ענף ספורט מוכר או פעילות ספורט מוכרת ומגדירה את התנאים לקבלת תעודת הסמכה למאמן ספורט".

דרור קשטן. ´חוק המאמן´ יעבור בישראל? (יוסי ציפקיס) (öéìåí: מערכת ONE)
דרור קשטן. ´חוק המאמן´ יעבור בישראל? (יוסי ציפקיס) | öéìåí: מערכת ONE

"בנוסף, מוצע להגדיר מספר דרגות של מאמני ספורט, אשר יוענקו למאמנים בעלי הכשרה מתאימה ואשר תרמו להצלחתם ולרמת הישגיהם של ספורטאים בני חסותם. זהו יום בשורה עבור מאמני הספורט והספורטאים לקראת לונדון 2012״.