זעזוע בלתי צפוי בהפועל פתח תקווה. מאמן הקבוצה, יובל נעים, סיים היום (רביעי) את דרכו בקבוצה לאחר שבועות של מתיחות בינו לבין אחד הבעלים, תומר סיני, כך נודע לראשונה ל-ONE.

המאמן סיים את דרכו במועדון לאחר שצבר ב-23 משחקים 31 נקודות, כולל מספר תוצאות מרשימות וביניהן הדחת מכבי תל אביב בשלב שמינית גמר גביע המדינה. סיום דרכו המפתיע הגיע שעות בודדות לאחר שהעביר את אימון הבוקר של הקבוצה.

ההערכות בקבוצה הן שמי שיעמוד על הקווים במשחקים הבאים הם הסקאוט איציק שאקי ומאמן השוערים שמעון מועלם. הסמכות המקצועית העליונה יהיה תומר סיני. יש לציין כי שאקי סיים קורס פרו לפני מספר שבועות ואף ניהל שני משחקי ליגה ועוד משחק בגביע בשל הרחקתו של יובל נעים לשלושה משחקים.

יובל נעים סיפר ל-ONE בהתבטאות ראשונה לאחר סיום דרכו: "במחזור השמיני הצטרפתי כאשר הקבוצה היתה עם שתי נקודות בלבד. היום אני מסיים את דרכי בתחושת גאווה.

הקבוצה משחקת כדורגל יפה ואני מאחל לה הצלחה בהמשך. ישבתי עם תומר סיני וסיכמנו על סיום ההתקשרות מסיבות שאני לא רוצה לדבר עליהן כרגע".

יובל נעים. סיים את דרכו בהפועל פתח תקווה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים. סיים את דרכו בהפועל פתח תקווה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

יו"ר אגודת הפועל פ"ת, דני לוי: "נפרדנו מיובל בידידות, באהבה ובכבוד גדול. אנחנו מאחלים לו בהצלחה בהמשך הדרך, בערב יהיה מאמן חדש להפועל פתח תקווה". יש לציין שהמאמן החדש, אם אכן ימונה הערב, יערוך את הופעת הבכורה שלו מול הפועל חיפה.

אחד הבעלים, גל חצור, עמו היה מצוי נעים בקשר טוב בניגוד לסיני, אמר: "מאוד התחברתי לתקופה של יובל במועדון ואני אישית ביקשתי ממנו להשאר כי זה חשוב לקבוצה אבל הוא בחר שלא להמשיך".

גם שחקני הקבוצה התקשו לקבל את עזיבת המאמן והקשר, ישראל זגורי, אמר: "אני בשוק מוחלט, יובל נעים מאמן מצוין ועשה איתנו דרך ארוכה מהמקום האחרון עד נגיעה בפלייאוף האמצעי. אני לא רוצה להיכנס להחלטות של ההנהלה אבל אני חושב שההחלטה לא נכונה ואני בטוח שהמניעים לא מקצועיים".

גל חצור. צפה במשחק בקיבוץ עינת (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גל חצור. &"ביקשתי ממנו להישאר אבל הוא בחר שלא להמשיך&" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

יניב לוזון הוסיף: "אנחנו השחקנים מאוד מחוברים ליובל, עברנו דרך קשה וארוכה איתו. כל השחקנים מהראשון ועד האחרון התקדמו אצל יובל משמעותית. אני מקווה שזה יהיה ניתן לשינוי ויובל יחזור אלינו. אנחנו זקוקים לו על הקווים, הוא נתן לנו הרבה תמיכה וידע מקצועי. אני מקווה שהוא וההנהלה יפתרו את זה ביניהם ויסתכלו על הפועל פ"ת כקבוצה. יש לנו משימה קשה להשאיר את הקבוצה בליגה וזה לא זמן לזעזועים".

הקשר רפי דהאן: "זה הלם מוחלט עבורנו. יובל עשה עבודה גדולה בהפועל פ"ת באופן כללי וקידם אותי מאוד באופן אישי. חבל שזה הסתיים ככה ואני מקווה שהוא וההנהלה ישבו לדבר ויישרו את ההדורים והוא ישאר בקבוצה".

יניב לוזון: &" (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
יניב לוזון: &" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

נעים הגיע להפועל פ"ת במהלך העונה אחרי הדרבי בו הפסידה למכבי ומאמן הקבוצה דאז, אלי מחפוד, פוטר כבר במחצית. המאמן צבר עם הקבוצה 31 נקודות, לאחר שקיבל אותה עם שתי נקודות במאזנה ומתחת לקו האדום. איתו, הקבוצה נחלצה ממאבקי התחתית והיא לא נמצאת בסכנת ירידה לליגה הלאומית ובשבועות האחרונים אף הפכה לאחת הקבוצות החמות בליגת העל.