בשבועות האחרונים קשה למצוא פרצופים שלא מחייכים בקרב כל מי שקשור במ.ס. אשדוד ואמש (שבת) נתנו האדומים-צהובים עוד סיבה למסיבה ל-4,000 האוהדים שהגיעו לאיצטדיון ה-י"א עם ניצחון ביתי נוסף, הפעם 1:2 על השכנה מצפון, הפועל ראשון לציון.

האוהדים, שמספרם ביציע גדל ממשחק למשחק, מקבלים את מבוקשם כשחניכיו של יוסי מזרחי רשמו בכך את ניצחונם הביתי השביעי משמונה משחקים ובכך קיבעו את מעמדם כקבוצה הביתית הטובה העונה בליגת העל עד כה.

לאחר מחצית ראשונה מעט רדודה, שיתוף פעולה בין צמד הוותיקים, דוד רביבו ועידן שריקי, שחגג ביום רביעי האחרון יום הולדת 30, העלה את האשדודים לראשונה על הלוח. הקפטן בישל שוב לרוג'ר קולה בצורה מופלאה את השער השני ובאשדוד התחילו לשחק כמו קבוצת צמרת ולא היו רחוקים מלהגדיל את התוצאה.

כובש השער הראשון, עידן שריקי, המאושר: "אנחנו שמחים מאוד, צבירת הנקודות שלנו מעולה, לא חשבנו על אפשרות שנצבור 27 נקודות אחרי 14 מחזורים, אבל עם האוכל בא התיאבון ועכשיו כבר בכל משחק ביתי אנחנו לא רואים מצב שבו לא נבקיע, זה פשוט חייב להגיע בכל משחק".

מאזנו של שריקי, המושאל מקבוצת גורניק ז'אבז'ה הפולנית, עומד כבר על ארבעה שערים ושלושה בישולים ועל כך הוא אמר: "התרומה שלי לקבוצה לא באה לידי ביטוי רק בכיבושים ובישולים, אנחנו, ארבעת הוותיקים, נותנים את הבטחון והנסיון שלנו לצעירים שמטריפים את הקבוצה והזרים עושים עבודה יוצאת מן הכל. הקבוצה נבנתה בצורה טובה מאוד על ידי הצוות המקצועי ועכשיו אנחנו כבר עם הפנים לשני משחקי חוץ שבהם גם כן אנחנו רוצים להביא נקודות".

משה אוחיון. ישוב למדים של אשדוד? (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
משה אוחיון. ישוב למדים של אשדוד? (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

באשדוד עלה השבוע שמו של קשרה השמאלי של הפועל ב"ש, סיראז' נסאר, כמי שעשוי להצטרף בחלון ההעברות של חודש ינואר, אולם החזרה שלו להרכב הקבוצה מבירת הנגב, בנוסף לצמד שכבש מול בני יהודה, מרחיקים אותו ממעבר לעיר הנמל.

שם נוסף ומוכר יותר שעלה השבוע באשדוד הוא זה של קפטן הקבוצה בשנתיים האחרונות, משה אוחיון, אשר לא מקבל מספיק הזדמנויות במדי לגיה ורשה הפולנית. אנשי הקבוצה התייעצו בנושא עם הקפטן הנוכחי, דוד רביבו, ששמח לשמוע על הרעיון, אולם הדברים רחוקים מביצוע כרגע כשטרם ברור גם האם אוחיון יוותר בקלות על האפשרות לשחק באירופה.

עידן שריקי חוגג. באשדוד לא קיבלו פנייה מגרוניק לגביו (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
עידן שריקי חוגג (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

מספר שחקנים שאינם מקבלים דקות מיוסי מזרחי עשויים להיות מושאלים בחלון ההעברות של חודש ינואר כמו נבו מזרחי, עידן שדה, אורי מגבו, טימור אביטן ועדן בטיט. שחקן נוסף שעשוי להיות מושאל הוא משה בן לולו, בו מתעניינות מספר קבוצות בהן בית"ר י-ם והפועל ראשל"צ, שפנתה בעניינו לראשי אשדוד כבר לאחר המשחק.

בן לולו מוערך מאוד באשדוד ובקבוצה רוצים לאפשר לו לקבל הזדמנות לשחק בקבוצה אחרת, שכן במשחקים בהם שותף השנה הוא כבש שערים ולא איכזב, אולם מעמדו תלוי במידת כשירותו של סמואל יבואה, שצריך להיכנס לכושר משחק ובאם זה יקרה, יוכלו באשדוד לאפשר לבן לולו לצאת לקבוצה אחרת.

אוהדי מ.ס. אשדוד. הקבוצה מצליחה והם הולכים אחריה (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מ.ס. אשדוד. שוב הגיעו בהמוניהם לעודד את הקבוצה (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

מאמן אשדוד, יוסי מזרחי, אמר בנושא יבואה: "הוא לא שיחק המון זמן וייקח לא מעט כדי להחזיר אותו, הוא נכנס עכשיו למיני מחנה אימונים, לאט לאט הוא יקבל דקות יותר משמעותיות כי אנחנו נזדקק לו מאוד בהמשך העונה ואני מאמין שהוא עוד ייתן את התפוקה שאנחנו מצפים ממנו".