גאידמק וקורנפיין. הבוס יעזוב, הקבוצה תצטרך ארכה (צילום: מערכת ONE)
גאידמק וקורנפיין. הבוס יעזוב, הקבוצה תצטרך ארכה | צילום: מערכת ONE

מועדון בית"ר ירושלים נכנס לשבועיים הקריטיים ביותר בשנים האחרונות וזאת לאור המצב הכלכלי וחוסר הוודאות בנושא הבעלים של בית"ר ירושלים שטרם נמצא במקומו של ארקדי גאידמק.

ל-ONE נודע שבית"ר ירושלים תבקש מהבקרה התקציבית ארכה להגשת הערבויות עד ה-17.7 ואם לא תצליח עד אז למצוא ערבויות בסך 10 מיליון ש"ח תפנה לבית המשפט לבקשת הקפאת הליכים ומשם לפירוק.

בית"ר ירושלים אמנם הגישה מסמך על פיו תקציבה יעמוד על 25 מיליון ש"ח, מתוכו הכנסות צפויות בגובה 15 מיליון ש"ח, אך עד ה-10.7 היא מחויבת להבהיר מי הם הערבים, ואז כשלא תצליח בכך תבקש ארכה עד ה-17.7

נכון לכתיבת הידיעה לא נמצא קונה אשר יחליף את ארקדי גאידמק שהתאכזב מאוד מהתנהגות אוהדי בית"ר ירושלים אשר פרצו לביתו ושברו את הגדר וגרמו לנזק בחצר בביתו שבהרצליה פיתוח.

התנהגות אוהדי בית"ר ירושלים זו אמנם החותמת הרשמית לסיום דרכו של גאידמק בבית"ר, אך עוד לפני כן גאידמק חיפש מי שייכנס במקומו ולא מצא. בכיר בבית"ר אמר היום ל-ONE: "בינתיים כל מי שחיפש כותרות על חשבון הגב של בית"ר ירושלים קיבל, כל השמות שנזרקו בשנה האחרונה רק עשו נזק לבית"ר וטוב למתפרסמים. בינתיים אף אחד לא רציני, וכולם מחפשים פרסום על חשבון בית"ר ירושלים". 

גאידמק יש רוכש? (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
גאידמק. נחוש לעזוב את בית&"ר (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

כידוע, כל קבוצות ליגת העל מחוייבות להגיש ערבויות עד ה-10.7 ולהודיע באופן רשמי עם הצגת ראיות על מקורות מימון המועדון. ל-ONE נודע שבית"ר תבקש כאמור ארכה עד ה-17.7 בתקווה שעד אז אכן הקבוצה תמצא ערבויות כולל מקורות מימון חשופים ואם לא המועדון יכול להידרדר עד פירוק.

למרות ששני יהודים עשירים וידועים בתחומם מאמריקה מנהלים משא ומתן בימים אלו, זה עדיין לא אומר דבר לגבי עתידם במועדון ובטח לא בשעון החול האוזל מול הבקרה התקציבית. גאידמק נחוש בדעתו לעזוב ורק אם איציק קורנפיין יצליח למכור שניים או שלושה שחקנים הוא יוכל להציל את מצב הקבוצה ולאזן את הגירעון שעומד על 1.5 מיליון דולר ולהשיג עוד 10 מיליון ש"ח כדי שהקבוצה תוכל לפתוח את העונה.

איציק קורנפיין (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
איציק קורנפיין. יצטרך למכור שחקנים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דובר בית"ר ירושלים, אסף שקד אישר את הידיעה ל-ONE וציין: "אנחנו נמצאים בימים מכריעים מאוד, אנחנו מאוד מקווים שב-17.7 נוכל להודיע לאוהדי בית"ר שמצאנו את מקורות המימון, כי אם לא אני לא רוצה לחשוב על מה שיהיה".