לפני 120 שנה בדיוק, הוקמה המושבה רחובות. מאז היא התפתחה והפכה לעיר, והערב (חמישי) היא חגגה יום הולדת ספורטיבי במיוחד.

כחלק משבוע הספורט נערך בספורטק העירוני משחק קטרגל מיוחד בין נבחרת כוכבי עבר בכדורגל הישראלי לבין נבחרת מועצת העיר כמחווה לאוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים.

בנבחרת כוכבי העבר שיחקו ניצן שירזי, דוד אמסלם, שביט אלימלך, אלון חזן, גבי לסרי, נאור גלילי, עמיר תורג'מן ואבי כהן.

האירוע נפתח במשחק קטרגל קצר בין כוכבי העבר לבין ילדים בעלי צרכים מיוחדים (ילדי הספיישל אולימפיקס), שארך כעשר דקות והסתיים בתוצאה 0:0, כאשר שביט אלימלך החמיץ פנדל.

לאחר מכן עלו למגרש חברי מועצת העיר, כאשר בתפקיד המאמן כיהן ראש העיר, רחמים מלול. המשחק התנהל באווירה טובה וכל צד היה נחוש לסיים את הערב בניצחון. תוצאת הסיום אגב, היתה 4:6 לכוכבי העבר.

אלון חזן ועמיר תורג´מן נהנים במשחק (דרור עינב)
אלון חזן ועמיר תורג´מן נהנים במשחק (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

שביט אלימלך אמר בסיום: "מאוד התגעגעתי לשער, יש פה שחקני עבר מפוארים. אפילו הרשיתי לעצמי להשתולל קצת, אבל מי שבאמת חשובים הם הילדים ומי אנחנו שלא נענה לבקשה שכזאת. אפילו בעטתי פנדל, אבל אני רוצה לשכוח אותו".

שחקני העבר בתמונה קבוצתית (דרור עינב)
שחקני העבר בתמונה קבוצתית (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

ראש העיר, רחמים מלול, סיפר בסיום: "זה היה שבוע ספורט כחלק מחגיגיות ה-120 שנה בהשתתפות אלפי תושבים. אני מאוד מודה לכוכבי העבר שהגיעו לפה לשחק מול חברי העירייה ומול הספיישל אולמפיקס, שהראו שהכח האנושי גם של אנשים עם מוגבלויות יכול לחולל הישגים יפים".

ניצן שירזי מפגין ביצועים (דרור עינב)
ניצן שירזי מפגין ביצועים (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

דוד אמסלם הודה: "אני כבר לא רגיל להיות בבגדי ספורט, אני גם לא בכושר, אבל כיף גדול להיות כאן ולתת מהמעט שאנחנו יכולים בשביל הילדים האלו". אלון חזן הוסיף: "זה ערב מיוחד. אנחנו שנים בכדורגל וקיבלנו מהספורט הזה כל כך הרבה וברגע שמבקשים מאיתנו משהו שיכול להיות תרומה לאוכלוסיה נזקקת, אז אנחנו פה. היום אנחנו פה בשביל ליהנות".