שחקני מכבי חיפה יודעים היטב שאחרי הניצחון על מכבי ת"א במחזור הפתיחה של ליגת העל, עליהם לנצח את מכבי פ"ת ביום שבת. מעבר לרצון להמשיך במומנטום מהמשחק מול הצהובים, יש להם סיבה נוספת להציג יכולת טובה ולהשיג שלוש נקודות.

נשיא המועדון מזה 18 שנים, יעקב שחר, יחגוג באותו מפגש את משחק הליגה ה-600 שלו כנשיא המועדון. שחר התייחס בתחילה בחוש הומור למספר: "עברתי אפילו את אלון חרזי", כשהוא מחייך. "אני לא סופר כמה משחקים עברתי עד כה, אבל אני מקווה להיות בעוד הרבה משחקים בליגה שלנו", אמר הבעלים הוותיק שהפך במרוצת השנים לאחד מבעלי הקבוצות המוערכים בכדורגל.

בתקופתו של שחר, הקבוצה שהתה במקום הראשון 255 שבועות (43 אחוז), ניצחה ב-325, סיימה בתיקו ב-141 משחקים ונוצחה רק ב-106, לפי האתר הרשמי של חיפה. נתון נוסף ומעניין הוא שהקפטן יניב קטן יחגוג את משחקו ה-350 בליגה. מול מכבי פ"ת, אגב, כבש קטן עד כה שישה שערים.

בינתיים, הירוקים פועלים במרץ רב לצרף עד לתום מועד העברות בלם ישראלי כאשר על הפרק עומדים בלם הפועל חיפה, אושרי רואש, או רמי גרשון. עושה רושם שההחלטה לגבי אחד מהשניים תעמוד או תיפול במו"מ הכספי.

יעקב שחר. ציון דרך נוסף במכבי חיפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יעקב שחר. ציון דרך נוסף במכבי חיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בחיפה לא מתלהבים לשלם עבור רואש מיליון ש"ח ליריבה העירונית ולהעביר בנוסף את השוער גד עמוס. הירוקים לוקחים בחשבון שרואש יהיה בינואר שחקן חופשי ובכל מקרה מחירו בקיץ הבא יעמוד על מחצית מהסכום ואולי פחות מזה שדורשת הפועל חיפה.

כך או כך, החלטה בנושא זהות הישראלי שיגיע תיפול בימים הקרובים. מי שעלול להפגע מצירוף בלם נוסף יהיה מן הסתם אריק בנאדו שגם כך לא ממש זוכה לנקודות זכות ולא משולב כמחליף. בנאדו הגיע לעונת פרישה, אבל כנראה שלא לקח בחשבון את האפשרות שיצטרך לשריין לעצמו מקום של קבע בספסל.

אושרי רואש. יגיע לשורות הירוקים? (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אושרי רואש. יגיע לשורות הירוקים? (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בחיפה לא יופתעו אם בנאדו יחליט לבקש ולעזוב לקבוצה אחרת על מנת לסיים את העונה כשחקן פעיל ולא כשחקן פוסטר. הבלם הוותיק זוכה בתוך הקבוצה להערכה על המאמצים והיכולת שהוא משקיע אבל בחיפה מבהירים שערב הגעתו נאמר לשחקן במפורש מה מעמדו בקבוצה.

הקבוצה התאמנה אחה"צ בכפר גלים. השאלה המרכזית שנותרה פתוחה לקראת משחקה של חיפה בשבת מול מכבי פ"ת היא מי מבין שחקני ההגנה יפנה מקום בסגל לאייל משומר, שחוזר מפציעה. מבין שחקני ההגנה מופיעים ברשימת הספסל אריק בנאדו, טאלב טוואטחה וסארי פלאח, שלא התלבש במשחק הקודם.

המגן עלי עותמאן התייחס למשחק מול מכבי פ"ת ואמר: אני מקווה מאוד שנמשיך באותה יכולת כמו מול מכבי תל אביב. אם זה יהיה ככה אף אחד לא יוכל לעצור אותנו. הניצחון מול מכבי תל אביב החזיר לנו הרבה מהבטחון". על כך שהנשיא יעקב שחר יציין 600 משחקי ליגה אמר עותמאן: "חשוב ששחר יהיה בריא וימשיך עוד כמה שנים, זאת תיהיה הרגשה טובה אם ננצח עבורו. הלוואי ובכל קבוצה יהיה איש כמוהו".

בנאדו ומשומר באימון הקבוצה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בנאדו ומשומר באימון. המגן ישוב לסגל מול מכבי פ&"ת (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אלישע לוי תירגל את ההרכב למשחק ונראה שבשלב זה לא צפויים שינויים לעומת זה שפתח מול מכבי ת"א. לא ברור אם הרכש החדש, שלומי אזולאי, יהיה בסגל. בקבוצה מצפים ל-10,000 צופים בקרית אליעזר מול המלאבסים.