בית"ר ירושלים מתכוננת למשחק החשוב מבחינתה מול בני סכנין שיתקיים הערב (שני) באצטדיון טדי. המאמן, אורי מלמיליאן, מתכנן לעלות באותו הרכב שעלה ב-2:1 מול בני יהודה כשבבית"ר מודעים לחשיבות המשחק שהופך למעשה לקרב תחתית בין שתי הקבוצות.

באיספת הקבוצה לפני האימון נכח גם היו"ר, איציק קורנפיין, שדרבן את שחקניו: "אני רוצה שתיהיו מאוחדים. זה מה שאפיין את בית"ר כל השנים וזה היה החוסן של הקבוצה והייחודיות שלה".

"מבחינה מקצועית זה לא סוד שאנחנו לא מרוצים ושאתם לא מרוצים. זה גם לא סוד שיש כאן שחקנים מצויינים אבל כנראה שבליגה שלנו זה לא מספיק. יש כאן תחושה שהכל עובר כאילו כלום לא קורה. קבוצות אחרות לוקחות נקודות ואנחנו לא. המשחק מול סכנין זה משחק על שש נקודות ואם אנחנו רוצים לעשות משהו העונה, זה הזמן".

"מקומה של בית"ר ירושלים למעלה ולא בתחתית. הדרך של ההפסדים לא מקובלת כאן. הסוד של בית"ר מאז ומעולם הוא ששחקנים מאוחדים. תמיד היינו יחידה אחת במשחקים וגם בחדר ההלבשה. חבל שמתחילת העונה דברים לא נראים ככה", הוסיף קורנפיין.

מלמיליאן וקורנפיין. השילוב לא עבד  (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
מלמיליאן וקורנפיין. דריכות שיא בבית"ר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

היו"ר המשיך: "טוב שיש מלחמה על ההרכב אבל תביאו את זה לידי ביטוי בדברים חיוביים ולא שליליים. אני פונה כאן לאבירם ברוכיאן ועידן טל שהם מהשחקנים היותר ותיקים ואומר לכם קחו את הצעירים והזרים לשיחה, תדאכגו שהמרקם החברתי כאן יהיה טוב".

גם אורי מלמיליאן הדגיש את חשיבות המשחק לשחקנים ואמר אמר באסיפה: "המשחק מול סכנין הוא סופר חשוב, זה משחק שיכול להשפיע על עונה שלמה וחשוב להגיע אליו בשיא המוטיבציה. זה משחק שקובע עבורנו גם בטבלה וגם להמשך הדרך שלנו כקבוצה".

אימון בית&"ר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אימון בית&"ר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

"כל שחקן וכל מאמן צריך ביקורת עצמית. מעכשיו מתחיל הלחץ, זה שם המשחק. לחץ מהקהל, מהתקשורת ומכל מי שמסביב. נגד בני יהודה היתה לנו מעידה וזה יקרה לנו פעם בכמה חודשים. יש לנו חומר שחקנים טוב יותר לפחות מעשר קבוצות בליגה. אנחנו צריכים לבוא מוכנים למשחק מול סכנין וללחוץ מהדקה הראשונה", אמר המאמן.

מלמיליאן הוסיף: "אנחנו קבוצה טובה, אני רואה את זה באימונים ואני מרוצה, העניין הוא איך אתם מגיעים למשחק. אנחנו צריכים לשחק פשוט ולנצח את המשחק. לא יכול להיות שחומר שחקנים כזה נמצא איפה שהוא נמצא, בואו ננצח את המשחק. להיות ביחד זה שם המשחק. זה משחק של עונה. ננצח ואנחנו עם שבע נקודות, מתקרבים למקום השישי, תאמינו בעצמכם וזה יקרה".

הבלם, מושיקו מישאלוף, התייחס למה שעבר על הקבוצה מאז ההפסד לבני יהודה ואמר: ”אנחנו עבדנו קשה ומצפה לנו משחק לא פשוט מול סכנין. אנחנו חוזרים אחרי שהפסדנו לבני יהודה ולא קל לספוג שער בדקה ה-90 אחרי שרוב הדקות שלטנו, אבל אנחנו לא מסתכלים על מה שהיה".

מושיקו מישאלוף. יחמיץ את המשחק מול הפועל רמת גן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
מישאלוף באימון בית&"ר. &" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מישאלוף התייחס לבעיות משמעת שהיו בקבוצה ואמר: ”התקשורת עושה יותר ממה שבאמת קורה. שחקנים נלחמים כדי להיות בהרכב וזה בריא שחקנים לפעמים משחקים חזק וזה לא רע כי אחרי זה אתה גם מביא את המוטיבציה גם למשחקים".

על מצבה של בית"ר בטבלה אמר השחקן: ”ארבע נקודות זה לא מצב אופטימלי עבור בית"ר, אין לי הסבר לזה ונעשה הכל כדי לשנות את זה. אפשר להגיד שהמשחק מול סכנין זה משחק על שש נקודות כי סכנין עם נקודה ואנחנו עם ארבע. אנחנו נעשה הכל כדי לנצח את המשחק הזה, אף אחד לא היה מאמין שהמשחק הזה יהיה משחק תחתית".

אווירה מחוייכת באימון בית&"ר היום (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אווירה מחוייכת באימון בית&"ר היום (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מלמיליאן צפוי להמשיך לתת קרדיט לכריסטיאן אלבארס ולאבי ריקן כמגינים כאשר בחלק ההתקפי המאמן לא מתכנן שינויים. מי שצפויים לפתוח בהרכב הם סטיבן כהן שהתייחס אל מצבה של בית"ר ואמר לאתר הרישמי: ”חשבנו שעלינו על דרך המלך אחרי תוצאת התיקו בחיפה אבל אז הגיע ההפסד לבני יהודה שעצר לנו את המומנטום החיובי. אנחנו נמצאים לפני משחק מול סכנין שכל תוצאה בו מלבד ניצחון תיחשב לכישלון עבורנו".

כהן הוסיף: "סכנין נמצאת במקום האחרון והיא תבוא להילחם על הנקודות אבל אנחנו לא צריכים להתחשב באף קבוצה ולקחת את שלוש הנקודות. יש לנו קבוצה מאד מוכשרת ובטדי אנחנו יכולים לשחזר את היכולת שהיתה מול הפועל באר שבע". מי שצפוי להיות אורח הכבוד במשחק הוא הבעלים של בית"ר ירושלים ארקדי גאידמק שיגיע לטדי אחרי שנה וחצי שלא צפה במשחקי בית"ר.

הרכב משוער: אריאל הרוש, כריסטיאן אלבארס, מושיקו מישאלוב, כריסטיאן גונזלס,אבי ריקן, דן אייבנדר, עידן טל, אבירם ברוכיאן, סטיבן כהן, עמית בן שושן וסמואל יבואה.