מכבי חיפה ערכה (שני) את ההכנות האחרונות לקראת משחק הליגה שינעל את המחזור השלישי בליגת העל הערב מול הפועל ב"ש בווסרמיל (20:00).

המאמן אלישע לוי קבע כי הקפטן של חיפה במשחק יהיה המגן השמאלי, פיטר מסיללה. בדרך כלל ניר דוידוביץ' הוא האיש שהיה עונד את הסרט בהיעדרו של קטן, אבל השוער חסר והמאמן החליט להעניק לדרום אפריקני את הסרט. 

אוהדי מכבי חיפה לא אהבו, בלשון המעטה, את ההחלטה להעניק למסיללה ולא לליאור רפאלוב את סרט הקפטן. בקרב האוהדים ישנה מחאה לא קטנה והם אמורים להביע בקרוב את דעתם הנחרצת בנושא. בקרב האוהדים נאמר: "לא ייתכן שלא ייתנו לשחקן בית כמו רפאלוב, שגם מופיע בנבחרת, את סרט הקפטן, ויעדיפו לתת למסיללה".

דובר המועדון דודו בזק הגיב לתלונות האוהדים: "פיטר מסיללה משחק כבר חמש שנים במכבי חיפה והוא ראוי לסרט הקפטן בהיעדרו של הקפטן הקבוע יניב קטן, השחקנים קיבלו בחום ואהבה את ההחלטה למנות אותו כקפטן".

לפני כן לוי פירסם את ההרכב שיפתח במשחק. על פי ההרכב עליו לוי הודיע לשחקנים באסיפת הקבוצה, עולה כי יבוצעו שני שינויים בולטים לעומת ההרכב שפתח בשני משחקי הליגה הראשונים.

ליאור רפאלוב ישחק במקומו של יניב קטן הפצוע ועידן ורד יפתח על חשבונו של אדריאן סילבה. הקשר גוסטבו בוקולי ימשיך על הספסל ואייל גולסה יקבל קרדיט בהרכב.

פיטר מסיללה  וליאור רפאלוב (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
מסיללה עם רפאלוב. המגן יהיה קפטן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לפי ה-11 הפותחים, יעלה לוי בהרכב סופר-התקפי, עם קשר אחורי אחד, ג'ון קולמה. בקישור הקדמי ניתן יהיה לראות שחקנים יצירתיים דוגמת רפאלוב, ורד וגולסה, כאשר בהתקפה ישחקו מוחמד גדיר ו-ולדימיר דבאלשווילי.

הירוקים מכוונים לניצחון נוסף ומי שיזכה לתשומת לב מיוחדת מהקבוצה היריבה יהיה הקפטן של ב"ש, מאור מליקסון. השחקנים צפו בסרטון וידאו בו מוצגים קטעים ממשחקה של ב"ש.

לוי שוב חזר והדגיש בפני השחקנים את חשיבות המשחק: "חשוב שנצא לקראת יום כיפור עם שלוש נקודות נוספות שיקפיצו אותנו חזרה למעלה ויתנו לנו אוויר ודחיפה לקראת ההמשך".

אלישע לוי וגיורגי דרסיליה. הרכב חסר מול בית&"ר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי וגיורגי דרסיליה. המאמן לא קבע עדיין את זהות הקפטן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בהגנה לא צפויים שינויים, מה שאומר שהמערך האחורי כולל את השוער אמיר אדרי, עלי עותמאן, איגנסיו קאנוטו, שי מימון ופיטר מסיללה. במכבי חיפה מקווים שהמאמן הלאומי יזמן את עותמאן למשימות החשובות מול קרואטיה ויוון.

הרכב משוער: אמיר אדרי, עלי עותמאן, איגנסיו קאנוטו, שי מימון, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, אייל גולסה, עידן ורד, ליאור רפאלוב, מוחמד גדיר, ולדימיר דבאלשווילי.