רק לפני שבועיים דובר על התפרקות מוחלטת של בית"ר ירושלים, על קריסת המועדון. כעת, אחרי ה-0:1 על הפועל באר שבע בווסרמיל שסגר עבור הקבוצה מהבירה 6 נקודות בשני משחקים (ומאה אחוזי הצלחה מאז פתיחת העונה), נראה שבקבוצה של איציק קורנפיין מסתכלים קדימה, לפחות עד המשבר הבא.

יד ביד עם רוח התקווה הנושבת במועדון מהבירה, אצל הצהובים-שחורים מתכוונים להמשיך ולהתחזק. שחקנה של מכבי חיפה אנדריי פילאבסקי יצטרף לקבוצה בהשאלה ללא תמורה ממכבי חיפה. העסקה תצא לפועל אם  אחד הנבחנים האקוודורים שהגיעו למכבי חיפה יחתום בסופו של דבר. דבר נוסף שעשוי לתרום למעבר הם היחסים הטובים בין יו"ר בית"ר איציק קורנפיין לבעלי מכבי חיפה יעקב שחר.

המשחק עצמו לא עבר בצורה חלקה. בעקבות ההתפרעיות במחצית הראשונה, בהן זרקו אוהדי בית"ר בקבוקים על יציע המוזמנים, הוציאה המשטרה חמישה אוהדים של בית"ר מחוץ לאצטדיון ואחד מהם אף עוכב לחקירה, בסיומה שוחרר לביתו.

יובל נעים: "ראיתם חבורה של לוחמים"
"אתם צריכים להבין שהייתה אי ודאות גדולה סביב הקבוצה", אמר לאחר הניצחון המאמן יובל נעים. "הקהל הוא השחקן הראשון של הקבוצה, לא ה-12. ראיתם חבורה של לוחמים, אחד אחד. באנו מול קבוצה טובה שהפסידה במחזור הקודם והייתה עם הגב לקיר. היום היה משחק לא גדול שלנו, אבל הייתה רוח לחימה. אני מאושר", אמר המאמן הנרגש.

על ההתאקלמות בבית"ר אמר נעים: "אני מנסה ללמוד את התפקיד, אני פה בסה"כ 10 ימים". על החיבור עם השחקנים אמר המאמן: "אני אדם פשוט ואני לא אשתנה. הפשטות והחיוך עוזרים לחיבור, גם עם הקהל. זה חיבור של כולם עם כולם, כולל עם איציק קורנפיין. יש חיבור ואני מקווה שהכל יימשך. 6,000 או 7,000 ירושלמים בבלומפילד זה משהו שאף אחד לא היה מאמין בו לפני שבועיים, ועכשיו אני מאמין שזה יכול לקרות במחזור הבא".

על קובי מויאל, השחקן המצטיין, אמר נעים: "הוא שחקן שנותן 110 אחוז, פייטר אמיתי, ואחד המנהיגים שלנו". 

פילאבסקי. בדרך לקבוצה הלוהטת של נעים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
פילאבסקי. בדרך לקבוצה הלוהטת של נעים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

קובי מויאל, אמר בסיום המשחק: "האמנתי ותמיד אמרתי שיש לנו קבוצה צעירה וטובה, למרות שכולם ניסו להנמיך ציפיות. למרות זאת, אנחנו לא רצים לאליפות, אבל בית"ר היא קבוצה צעירה ותוססת שתעשה הרבה בעיות לקבוצות אחרות".

בהתייחס לשינוי שעבר על הקבוצה מאז הצטרפותו של יובל נעים אמר: "כולם מכירים את יובל, הוא חי את המשחק, מאוד התחברתי אליו, אבל בואו ניתן לזה זמן".

אוהדי בית&"ר. כ-1,500 יגיעו לאצטדיון בלומפילד (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בית&"ר חוגגים בסיום הניצחון (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

ניר קלינגר: "היינו הרבה יותר טובים ואפשר היה לראות את זה"
מאמן הפועל ב"ש, ניר קלינגר יצא מיציאה צדדית, על מנת למנוע עימות בינו לבין כ-15 מאוהדי הקבוצה שנשארו מחוץ לאיצטדיון והמתינו לו שם. על המשחק אמר: "השחקנים שלי היו הרבה יותר טובים מבית"ר. ניסינו להתקיף ולא להתגונן. נעקצנו פעם אחת ב-90 דקות, אבל אין טענות לשחקנים". על השיפוט אמר המאמן: "מויאל היה צריך לקבל צהוב 3 פעמים, אבל שטרית כל הזמן הזהיר אותו במקום להוציא לו כרטיס. מעבר לזה אין לי טענות".

על התפתחות המשחק אמר קלינגר: "עשינו הכל כדי להבקיע. ב"ש התגוננה רוב הזמן ויצאה למתפרצות. היינו צריכים לצאת עם ניצחון. פתיחת העונה היא לא מה שתכננו, אבל לפי היכולת שלנו זה יכול היה להיות גם 6 נקודות במקום אפס. אפשר היה לראות שב"ש שיחקה טוב יותר מבית"ר".

קלינגר מבואס מההפסד בב&"ש (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
קלינגר מבואס מההפסד בב&"ש (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

האם הסגל הנוכחי מספיק לפלייאוף העליון? התשובה, לפי קלינגר, מעורפלת: "אי אפשר לרדוף אחרי התוצאה. יש לנו הרבה צעירים שלפעמים גם מחמיצים".

בלם הפועל ב"ש, עודד גביש: "לא ככה ציפינו לפתוח את העונה, אבל זה צירוף מקרים. אני בטוח שנחזור טובים ומחוברים יותר מהפגרה. גם אם היינו עושים שני ניצחונות, לא צריך לקחת את תחילת העונה יותר מדי בחשבון".