הקשר הקרואטי, מירקו אורמוס, חתם הערב (רביעי) בהפועל תל אביב לאחר שעסקת השאלתו לעונה אחת מהיידוק ספליט נסגרה. האדומים ישלמו לקרואטים 200 אלף יורו דמי השאלה ויקבלו גם אופציה לרכישתו תמורת 600 אלף יורו. הקשר בן ה-22 עבר בדיקות רפואיות.

בשל העובדה שאורמוס התאמן באופן קבוע, בהפועל לא חששו מבעיות רפואיות והחתימו אותו באופן רשמי  כדי שיוכל להירשם בזמן לליגה האירופית שמועד הרישום אליה עבור שחקנים זרים נסגר ביום חמישי בחצות.

אורמוס שירוויח 150 אלף יורו לעונה אמר עם נחיתתו: "הפועל זה מועדון גדול בישראל שמשחק השנה בליגה האירופית, אני שמח להיות כאן אני מקווה שאשלים את המעבר הזה באופן רשמי ושהוא יעשה טוב גם לי וגם לקבוצה".

כשנשאל מדוע לא פתח העונה במשחקי היידוק אמר הקשר: "זה סיפור מסובך וארוך ואני לא רוצה להתעסק בזה כרגע. עוד כמה שעות, שנסיים את הכל, אדבר. בחרתי בהפועל ת"א כי זה אתגר טוב לקריירה שלי זה מועדון טוב שמוכר באירופה ואני חושב שאני יכול לעזור להפועל".

מירקו אורמוס חותם על החוזה באמצעות ויקי ואקנין (צילום: מערכת ONE)
מירקו אורמוס חותם על החוזה באמצעות ויקי ואקנין | צילום: מערכת ONE

על כך שהמועמד הקודם מרטין פנין ביטל את הגעתו בעקבות המצב הבטחוני והאם זה השפיע על החלטתו להגיע לשיראל אמר אורמוס: "לא פחדתי להגיע, שמעתי שהמצב עכשיו יותר בעייתי מבדרך כלל אבל אני לא מפחד. לא שיחקתי בתקופה האחרונה בהרכב של היידוק ואני חושב שאם אצליח להשתלב טוב בהפועל ת"א זה יתרום לי".

עומרי אטיה. יעלה להופעת בכורה בהרכב (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
עומרי אטיה בפעולה באימון (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בנושא אחר, קינג אוסנגה, שוחרר מהפועל ת"א לאחר שלא הותיר רושם חיובי על הצוות המקצועי. בנוסף, בהפועל ת"א עדיין לא קיבלו אף הצעה רשמית למגן הימני עומרי קנדה וקשה להאמין שעד תום חלון ההעברות באירופה הוא יספיק לעבור לקבוצה חדשה בחו"ל. אחת הקבוצות שנטען ע"י סוכניו שהתעניינה בו, סט. אטיין הצרפתית, כבר החתימה מגן ימני.

עומרי קנדה. המאבק מול הפועל יגיע לבוררות? (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
עומרי קנדה. בינתיים הוא נשאר (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE