בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל החליט לא להחמיר עם מאמן מכבי תל אביב, מוטי איווניר והקבוצה, שהועמדו לדין על התפרצות כלפי השופט ("שיפוט בושה וחרפה", "תלבש חולצה אדומה אם אתה גם ככה איתם, לפחות שנזהה אותך") והתפרעות האוהדים (זרקו כוסות שתיה) בהתאמה.

איווניר, שלא הגיע לדיון ושלח רק כתב הגנה, ספג עונש של הרחקה ממשחק אחד בפועל ועוד שני משחקים על תנאי. המאמן גם ספג קנס של 5,000 ש"ח על דבריו כלפי השופט.

הקבוצה עצמה ספגה עונש של שני משחקי רדיוס על תנאי לשנה וקנס בפועל של 20,000 ש"ח. בהתחשב בכך שמול הקבוצה עמד עונש על תנאי של משחק ללא קהל, מדובר בעונש קל יחסית עבור הצהובים.

מנהל מכבי ת"א, אבנר טוויטו ייצג את מכבי תל אביב בדיון, אותו ניהל דוד לב. טוויטו אמר בתחילת הדיון על התפרעות האוהדים: "אנחנו מגנים כל פעילות כזו ולוקחים ברצינות רבה את כל נושא הביטחון וכל מה שקורה עם האוהדים במשחקי הבית כשיש לנו סמכויות ושליטה. יש את האנשים שלנו שמצלמים את היצע הבעייתי ואנו מוצאים את האנשים הבעייתים".

"גם במשחק הזה איש ביטחון שלנו עצר אנשים כדי שלא יקרו דברים. כשמכרנו כרטיסים, אפילו פרסמנו שמי שקונה כרטיס ולא יתנהג כראוי ייצא החוצה. יש לנו בעיה עם המשטרה כי הם לא נותנים לנו את הווידאו כדי שנוכל לטפל באנשים, היה דרבי מאוד חם. הלוואי שיהיו עוד משחקים כאלה, עם תצוגת כדורגל כזו".

איווניר רץ לעבר שמואלביץ´ (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
איווניר רץ לעבר שמואלביץ´ (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

טוויטו המשיך ואמר: "האירוע שהיה עם השוער וישראלביץ' היה קשה ורק בגלל זה זה קרה, אני לא מצדיק את זה. אנחנו לא רוצים משחק ללא קהל, המשחק הבא הוא משחק חשוב, אם יהיה בלי קהל זה הפסד כספי גדול מאוד, בבקשה קח את זה בחשבון".

לב שאל את טוויטו במהלך הדיון: האם נעצרו האנשים שעשו זאת?" וזה ענה טוויטו: "נעצרו שישה אנשים", לב המשיך: "אני מסתכל על העבירות הקודמות ויש לכם על תנאי בהתפרעות אוהדים וזאת בעיה", טוויטו: "תשקול בכובד ראש את ההחלטה בבקשה". לסיום ביקש לב שטוויטו ישיג אישור מהמשטרה שאכן נעצרו אנשים במשחק ושהוא יגיש אישור תוך שעה ואז הוא יתן החלטה בנושא.

ראשל"צ נקנסה ב-5,000 ש"ח בפועל
האחרונה שעמדה לדין היא הפועל ראשל"צ בגין זריקת חפץ לעבר הקוון שצוין בדו"ח השיפוט של השופט הראשי, לירן ליאני. כנגד ראשל"צ לא עומד עונש על תנאי. הקבוצה ספגה קנס של 5,000 ש"ח בפועל.

אבנר טוויטו. אנשי בשיקטאש התנצלו בפניו (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
טוויטו מגיע לדיון (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

את הקבוצה ייצג רוני בראון, מנכ"ל הקבוצה. בראון: "הנזק כבר נעשה, הרי כולם רשמו שנעמדו לדין באשמת התפרעות אוהדים וכל העייריה והספונסרים ראו את זה וזה עושה נזק. הקהל שלנו חגג שער ניצחון, שקית גרעינים פגעה בבחור שלנו עידן לוי שנמצא כאן בדיון. לאחר שהשקית פגעה בו הוא זרק אותה הצידה ובטעות זה נזרק לעבריהם, אבל הוא זה שנפגע ולא באמת התכוון לזרוק את זה לכיוון הקוון אלא לצד. אף אחד לא התכוון לזרוק שום דבר, פשוט צירוף מקרים. מבקש שתזכה אותנו".