48 שעות מטורפות עברו על הפועל תל אביב מרגע ההודעה על פיטוריו של דרור קשטן, דרך הפנייה הרשמית למשה סיני וניר קלינגר ועד למינויו של ניצן שירזי לעמדת המאמן עם שביט אלימלך כעוזרו, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE.

שירזי ואלימלך יוצגו במסיבת עיתונאים רשמית במתחם חודורוב ב-16:30, כאשר המשחק הראשון שלהם יהיה ביום שני נגד האקסית, הפועל חיפה, במה שיהיה תחילת המשימה הלא פשוטה - לצמק את פער 9 הנקודות מהמוליכה, עירוני קרית שמונה.

שחקנים בקבוצה בעיקר שמחו לשמוע כי נגמרה הסאגה הזו, ללא קשר לזהות המאמן: "נמאס לנו כבר שכל פעם יש בלאגן חדש, אנחנו צריכים שקט, זה מה שהכי חשוב כדי שנחזור לנצח כמו שצריך. כל היומיים האלה לא ממש עזרו, אבל נקווה שעכשיו זה נגמר ושאפשר להתרכז בכדורגל".

על מינויים של שירזי ואלימלך אמרו שחקנים בכירים בקבוצה: "אין ספק שמבין כל המועמדים וכל האופציות שיש בשוק, ניצן ושביט הכי ראויים".

"לניצן יש ניסיון והוא כבר הוכיח את עצמו בבני יהודה ושביט הוא סמל בהפועל ת"א ודמות שתמיד עוזרת במועדון הזה. הכי חשוב ששניהם קודם כל בני אדם ומדברים בגובה העיניים. אפשר להצליח איתם, אבל כמו תמיד אנחנו צריכים גם קצת מזל, כי זה מה שחסר לנו בשבועות האחרונים", סיכמו שחקנים בהפועל.

החיזוק הראשון של האדומים כבר הוחתם ללא קשר לשינוי על הקווים, כאשר הבלם הסלובני, מרקו שולר, ערך בכורה מוצלחת ב-1:3 בחצי גמר גביע הטוטו ועשוי לפתוח שוב בהרכב ביום שני לאור היכולת הטובה שהציג, כאשר בכל מקרה ברור כי הוא צפוי להוריד מהעומס הרב על הקפטן הוותיק, וואליד באדיר.

בישראל נחת גם הבלם השוויצרי-יהודי, גיום כץ, שעל הגעתו למבחנים פורסם לראשונה ב-ONE. כץ, שמגיע מלוזאן השוויצרית, ייבחן בתקופה הקרובה במתחם חודורוב ואם ירשים הוא יוחתם ויעבה את החוליה האחורית של האדומים.

ניצן שירזי ושביט אלימלך: &" (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שירזי ואלימלך. ינסו לקחת אליפות בהפועל (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

במקביל, בהפועל מחפשים להתחזק בקישור, כאשר מלבד טל בן חיים, אותו שואף להעביר טביב ממכבי פ"ת, האדומים צפויים להחתים גם קשר זר, כאשר מו"מ מתנהל עם מספר מועמדים. בשבוע הבא אמור להגיע לישראל הקשר הדני-יהודי, דיוויד בוייסן, שיגיע לחודורוב למספר ימי התרשמות.