שירזי ודורה. שוב נפגשים (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
שירזי ודורה. שוב נפגשים (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

כמה מטען צפוי להיות הערב (שבת) ב-19:00 כשהפועל חיפה תארח בקרית אליעזר את בני סכנין. הסיפור המרכזי יהיה המפגש בין שני המאמנים, שלומי דורה מסכנין וניצן שירזי מהפועל חיפה. לפני שנה וחצי הגיע שירזי לחיפה על תקן יועץ מקצועי לדורה. הדבר למעשה נכפה על דורה על ידי הבעלים יואב כץ. הסוף ידוע - דורה עזב בתום אותה עונה ושירזי מונה למאמן, מה שהאיר צלקת גדולה אצל מאמן סכנין כיום. אולי הוא שכח, אבל לא סלח לשירזי בטענה שזה עשה לו "זובור".

העימות בין דורה ושירזי אינו היחיד. גם עודד אלקיים שמשחק בסכנין לא שוכח איך שירזי ויתר עליו לפני שנה וגם בקיץ האחרון. פרט פיקנטי נוסף הוא המפגש בין שני האחים, יוסי דורה שמשחק בקישור של הפועל חיפה ושלומי שמאמן את סכנין.

שירזי מתלבט בסוגיית הבלם שישחק לצידו של אושרי רואש, שנמצא בכושר מצוין. השאלה האם הרכש החדש דיאן קלאהר יפתח, או שגולן חרמון ימשיך ויקבל קרדיט. אחרי העימותים השבוע בין מספר שחקנים שהגיעו לשיאם בריב בין רואש לחלוץ ולדימיר גלושצ'ביץ', בחיפה רוצים רגיעה ומשוכנעים כי שלוש נקודות יביאו לשקט במועדון ואולי לדרך חדשה, שתוציא את הקבוצה מהתחתית.

לסגל לא הוזמנו איימוס קולי, שרון לוי, אלירן ג'ורג ומועיין חלאילה. שירזי אמר באסיפת השחקנים: "דווקא בתקופה כזו שהתחלנו לצבור נקודות, נראה לי שהאימונים לא ברמה ובקצב שהיו בתקופת ההפסדים. אני רוצה שכולנו נחזור למסלול ונחשוב רק על המשחק הקרוב מול סכנין".

אושרי רואש. יפתח כבלם (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אושרי רואש. יפתח כבלם (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ב-20 בדצמבר יתקיים במגרש אבי רן טורניר לזכרו של רובי שפירא ז"ל. בטורניר ייטלו חלק מספר קבוצות נוער, כולל זו של הפועל חיפה הנושאת את שמו של שפירא המנוח. כמו כן יתקיים משחק פיקנטי בין כוכבי קבוצת האליפות של 1999 לבין ותיקי מכבי חיפה. בין השחקנים של הפועל חיפה שהוזמנו יהיו ג'ובאני רוסו, רן בן שמעון, עופר טלקר, אורן ניסים ולירון בסיס.

הרכב משוער: דרשלר קאלה, רן אבוקרט, דיאן קלהאר (גולן חרמון), אושרי רואש, אייל טרטצקי, יוסי דורה, גל אראל, חנן ממן, הישאם כיוואן, יובל אבידור ו-ולדימיר גלושצ'ביץ'.

יובל אבידור. יאייש את החוד עם גלושצ´ביץ´ (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יובל אבידור. יאייש את החוד עם גלושצ´ביץ´ (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

סכנין: עלאא אבו סאלח יחליף את אמבמבה
בני סכנין תגיע למשחק  בקרית אליעזר אחרי שלא הצליחה לקחת נקודות בחוץ העונה, מלבד שתי תוצאות תיקו. סכנין בקו ירידה אחרי שלושה הפסדים רצופים, אם לוקחים בחשבון את גביע הטוטו.

הקבוצה  תיאלץ לשחק בלי הבלם פייר אמבמה הפצוע, ומי שיחזור אחרי תקופה ארוכה להרכב יהיה עלאא אבו סאלח. חסרונו של אמבמבה משמעותי מאוד עבור סכנין, שכן מדובר בבלם עם ניסיון ובעל נוכחות ברחבה.

פייר אמבמבה. פצוע ואבו סאלח ימלא את מקומו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
פייר אמבמבה. פצוע ואבו סאלח ימלא את מקומו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מלבד השינוי הזה, יהיה שינוי נוסף בעמדת המגן השמאלי. אורי שטרית שחוזר מהרחקה ישחק על חשבון באסם גנאים שיירד לספסל. שלומי דורה מתלבט בין חאמד גנאים לאחמד קאסום. מגנאים מצפים בסכנין לתפוקה גדולה יותר. במועדון מודעים לכך שהמשחק מהווה צומת דרכים לגבי ההמשך, שכן ניצחון יחזיר את הקבוצה לצמרת. הפסד יסבך אותה בתחתית.

הרכב משוער: מחמוד קנדיל, עודד אלקיים, עלאא אבו סאלח, עידן ויצמן, אורי שטרית, ג'והל דמאו, חאלד חלאילה, מהראן ראדי, חאמד גנאים (אחמד קאסום), אוהד קדוסי וקוסטדין אזארוב.