אלישע וגולסה. איך הוא לא שם לב? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע וגולסה. איך הוא לא שם לב? (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

גם אם בסופו של דבר אייל גולסה יחזור לחיקה החם והמלטף של מכבי חיפה, יענק'לה שחר, איתמר צ'יזיק ואלישע לוי למדו מהכוכב הצעיר שלהם שיעור במחיר של היהירות.

הרי הם ידעו שהוא כבר עבר את גיל 18 והוא חתם על החוזה הקודם שלו כשהוא היה קטין ומשום מה התמהמהו עם החתימה המחודשת, למרות שיש להם את כל האמצעים להציע לו את כל מה שהוא מבקש.

בחיפה גם ראו את גולסה מדי יום באימון הקבוצה ושמעו ממנו את החששות שיש לו מהשירות הצבאי. אותן חששות שהתבטאו הכי טוב באמירה שלו כי השירות בצה"ל מפחיד אותו יותר מהקהל של לאציו.

הם יכלו להרגיע אותו, להסביר לו שהוא לא הולך לחתום על שכפ"צ ולטחון שמירות במוצבים. לספר לו שגם שחקנים כמו אייל ברקוביץ', יוסי בניון, חיים רביבו ואבי נמני עשו שירות צבאי והפכו לשחקנים גדולים.

הם שמעו את הפלירטוטים שלו עם באיירן מינכן וראו את חלון ההעברות מתקרב לקיצו ואת הקשר הצעיר שלהם נכנס ללחץ. הרי אחת ממעלותיו של אלישע, כך מספרים, היא ההבנה לליבו של השחקן, היחס האישי שהוא מעניק כל אחד.

אז איך הם לא ראו? איך הם לא שמעו? איך זה הגיע למצב שאחד משלהם עורק לאיטליה ואפילו לא משאיר מכתב תודה. משאיר את כל ההישגים והזכרונות במדים הירוקים מאחור ומתחיל חיים חדשים בארץ זרה.

גולסה (Lazialita.it) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
גולסה (Lazialita.it) (ONE) | צילום: מערכת ONE

שחר בנה את האימפריה שלו על בסיס של כישרונות צעירים שהוא אסף מכל המדינה ונתן להם את הבמה הטובה ביותר בכדורגל הישראלי כדי להציג את הכישורים שלהם. גם הוא יודע שעם הפיתויים שיש היום באירופה, קשה לילד בגיל 18 להגיד לא.

מצד שני, בחיפה לגולסה יש את הבית, המשפחה והאוכל של אמא במרחק יריקה וגם את היכולת להציג את הכדורגל שלו בבמה הגדולה ביותר של הכדורגל האירופי - ליגת האלופות. אין שום סיבה שכבר בגיל 18 יחפש גולסה את הדרך החוצה. כנראה ששחר ואלישע נרדמו בשמירה במקרה הזה, אחרת כל הבלאגן הזה היה נמנע.

תרגיל ההיעלמות של אייל גולסה אולי יעלה לחיפה באחד השחקנים המוכשרים בישראל, אבל אם ילמדו מהטעויות שלהם, הכישרון הבא כבר לא יחמוק.

הכתוב הינו טור דעה