ערעורה של הפועל באר שבע היום (שלישי) לבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל על עונש המשחק ללא קהל שקיבלה בעקבות זריקת הרימון מהיציע במשחק מול מכבי חיפה, נדחה והיא תארח את עירוני קרית שמונה ביום שבת ללא קהל.

עוד לפני כן, במהלך הדיון, זכתה הקבוצה לתמיכה, תמיכה שבסופו של דבר לא עזרה לה. הדיין, עמי פזטל הבהיר כי הוא איננו מעריץ גדול של עונש המשחק ללא קהל אך במקרה הזה התקנון מחייב את מתן העונש: "משחק ללא קהל זה כמו תיאטרון בלי צופים, אבל זה התקנון. זה מקרה חמור מאוד שהיה יכול להביא לאסון ולכן אני לא רואה נסיבות מקלות".

הבעלים של הפועל ב"ש, אלונה ברקת, זעמה על החלטת בית הדין להשאיר את העונש של משחק ללא קהל ואמרה: “עשינו בדיוק את מה שבית הדין ביקש מהפועל ת"א, אבל את העונש שלנו השאירו. במקום לחזק אותנו, בעלי הקבוצות, שלא רוצים תופעות כאלו, הם מחזקים את אותם עבריינים".

"המקרה חמור מאוד, אבל אין לי שום יכולת, לא להכניס את אותו אוהד למגרשי הכדורגל. גם אם יתנו לי עשרה משחקים ללא קהל זה לא יעזור. איזה כלים יש לי? מה אעשה? לאנשים האלה אסור להיות במגרשי הכדורגל. תפסנו את הבן אדם והוא צריך לשלם מחיר שכל מי שירצה לעשות בעתיד את אותו המעשה יחשוב פעמיים. במקרה של בית הדין, הם מענישים ציבור שלם, שעבד ופעל למיגור האלימות. מישהו רוצה לשחק בלי קהל? אנחנו לא משחקים בשביל עצמנו. העונש הזה הוא נזק באמון של האוהדים שלנו בנו, שלא הצלחנו לשנות את ההחלטה, שבמסגרתה העבריינים מקבלים פרס".

ברקת בבית הדין. זועמת על ההחלטה (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
ברקת בבית הדין. זועמת על ההחלטה (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

בהתייחס לעונש שהוקל על הפועל ת"א, שתארח את מכבי חיפה עם קהל, אמרה ברקת: “העונש של הפועל ת"א זו בדיוק ההחלטה שבית הדין היה צריך לקבל, כי צריך לבוא ולעודד קבוצות שבאות למגר את התופעות הללו וכך היה צריך לעשות גם במקרה שלנו. אני מחזקת את ידי בית הדין בהחלטה שהוא קיבל בעניין הפועל ת"א, אבל למה אנחנו לא קיבלנו את אותה ההחלטה? העונש הכי מרתיע הוא, שהרשויות לאכיפת החוק יבינו שמגרשי כדורגל לא שונים משום מקום אחר והעונשים כרגע הם עונשים שלא מרתיעים אף אחד".

ברקת (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
ברקת בבית הדין (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE