אחרי חודשים ארוכים של סכסוך מתוקשר בין קפטן מכבי חיפה, יניב קטן לבין השוער ניר דוידוביץ', הסכסוך בא ככל הנראה לסיומו. כזכור, דוידוביץ' הטיח בקטן האשמות רבות, בהן טענות על התנהלותו במשחק האליפות של הירוקים נגד קרית שמונה, כאשר גם הקטן לא נשאר חייב. אולם דווקא עכשיו, כשמעמדו של השוער לא ברור ויש אינספור ספקוציות לגבי עתידו בכרמל, השניים החליטו לשים קץ לשמועות ולהודיע: "יוצאים לדרך חדשה".

קטן הפתיע במסיבת עיתונאים מיוחדת שנעשתה במטרה להציג את הספונסר החדש, חברת "פוינטר", כאשר אחרי שהנשיא יעקב שחר נשא דברים, הגיע הקפטן והפתיע את הנוכחים: "נפגשתי עם ניר וליבנו את העניינים. שמנו את הדברים בצד. הקבוצה היא מעל היתה לנו שיחה טובה ומתרכזים רק בכדורגל. היה חשוב שכולם יידעו שהסיפור מאחורינו. למועדון יש מטרות וזה יותר חשוב מהסיפור שלי ושלו".

נשיא המועדון, יעקב שחר היה מופתע וציין כי הוא לא ידע מהסיפור: "זאת היתה יוזמה של השחקנים ואני מניח שיניב עומד מאחוריה. עצם העובדה שהיתה פגישה משמחת אותי ואני שמח שהם עשו את המהלך הזה".

כמו כן התייחס הקפטן הירוק למשחק ב-20:50 נגד בית"ר ירושלים ואף למצבה של הקבוצה: "הביאו לכאן שחקנים רבים מוכשרים ולוקח להם קצת זמן. אנחנו הוותיקים צריכים להדביק אותם ועבר לא מעט זמן, אבל אנחנו יודעים מה צריך לעשות כדי לתקן ולשפר. נגיע לירושלים מוכנים ותראו מכבי חיפה שאתם רוצים לראות".

"כרגע אנחנו צריכים להתרכז בעצמנו ולשפר את הדברים שאנחנו עושים פחות טוב ואני מקווה שכבר נצא לדרך אחרת", הוסיף קטן.

יניב קטן ויעקב שחר. נגמרו הסיכסוכים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
יניב קטן ויעקב שחר. נגמרו הסיכסוכים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

גם הנשיא שחר הצטרף לדברים והתייחס למעמדו של המאמן, אלישע לוי: "אלישע מאמן חזק ואל תיתנו לחיוך שלו להטעות אתכם. חדר ההלבשה שלנו טוב מאוד. יש לנו שחקנים מאוד מוכשרים בקבוצה. אנחנו מעריכים את התרומה של ולדימיר דבאלשווילי ולא נעמוד בדרכו, בין אם יעזוב בינואר ובין אם יישאר עד סיום העונה".

שחר גם דיבר לקראת המשחק מול בית"ר ירושלים: יהיה כיף לשחק באצטדיון חדש ואני מקווה שנעלה על דרך המלך. זה משחק בין שני מועדונים גדולים וזה תמיד מעורר ענין מיוחד. אליפות? דברו איתו בסוף העונה".

מוקדם יותר התייחס הבעלים לספונסר החדש: "אנחנו שמחים שפוינטר הצטרפה כספונסר ומכירים את החברה. יכול להיות שהשחקנים שלנו צריכים פוינטר כדי לזהות אותם. אנחנו קבענו את הסטנדרטים שאנחנו דורשים מספונסר ואנחנו שמחים שפוינטר מצטרפת ומקווים שיראו לנו את הדרך להגיע להישגים כבר העונה".

אילן גולדשטיין, מבעלי פוינטר: "מכבי חיפה זה מועדון שהוא סמל להצלחה ואנחנו שמחים להצטרף. יש לנו הסכם לשנתיים ואנחנו רואים במכבי חיפה יותר מקבוצת כדורגל. לא באנו לשים את השם על החולצה אלא אנחנו מאמינים בדרך".

צ´יזיק, שחר וגולדשטיין עם החולצה החדשה של חיפה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
צ´יזיק, שחר וגולדשטיין עם החולצה החדשה של חיפה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

המנכ"ל איתמר צ'יזיק אמר: "הפעילות תהיה גם למען הקהילה ותמשיך לעשות למען האוהדים. אני מקווה שהם יהיו ספונסרים לאורך ימים".

דבאלשווילי ועמאשה צפויים לפתוח
הירוקים קיימו את האימון המסכם לקראת בית"ר, כאשר אלישע לוי צפוי להחזיר את תמיר כהן לכושר משחק מתוך תקווה ורצון לראות אותו מטביע את חותמו בקבוצה. כהן עד כה לא הצליח להפוך לשחקן דומיננטי כפי שציפו ממנו והקשר משוכנע שברגע שהוא ירוץ מספר משחקים בהרכב ניתן יהיה להפיק ממנו הרבה יותר. בחיפה מודעים ליכולותיו ומאמינים בו.

נכון לימים האחרונים הנטייה של לוי לפתוח עם שני חלוצים. ולדמיר דבאלשוילי עושה סימנים של מי שחוזר לכושר משחק וישחק לצידו של וויאם עמאשה. במרכז ההגנה ימשיכו לשחק יוריצה בולייאט וסארי פלאח.

יניב קטן ויעקב שחר. הקפטן הפתיע את הבעלים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
יניב קטן ויעקב שחר. הקפטן הפתיע את הבעלים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אחרי התוצאות של אתמול מכבי יודעת שמדובר בהדזמנות נוספת לחזור למסלול הניצחונות ולצמרת. מול חיפה ישחק הבלם אנדרי פילאבסקי שעד לפני חודש היה שייך לקבוצה שהחליטה להשאילו לחצי עונה לבית"ר.

בתרגול ההרכב של מכבי חיפה, תורגל יאיא סיידו לצידו של תמיר כהן וההרכב המשוער למשחק מול בית"ר הוא: בויאן שאראנוב, טאלב טואטחה, יוריצה בוליאט, סארי פאלח, אייל משומר, יאיא סיידו, תמיר כהן, יניב קטן, אייל גולסה, וויאם עמאשה ו-ולדמיר דבאלשווילי.

בחיפה מחפשים חיזוק: אלישע רוצה חלוץ וקשר אחורי
במכבי חיפה מנסים להתרכז כרגע רק בנסיונות לחזור לצמרת הגבוהה אבל יחד עם זאת הדבר לא מונע מראשי המועדון ומהמאמן אלישע לוי לחשוב על חיזוק אפשרי לקראת ינואר כאשר כבר עכשיו ברור שהמטרות יתרכזו בעיקר במציאת חלוץ זר שאמור להחליף את ולדימיר דבאלשוילי שכמעט באופן מוחלט יעזוב בינואר, וכן במציאת קשר אחורי.

דבאלשווילי. יישאר בחיפה עד סיום העונה? (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
דבאלשווילי. יישאר בחיפה עד סיום העונה? (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

העובדה שבחיפה מחפשים קשר אחורי באה בעיקר בשל העובדה שעד עכשיו לא יא יא סייידו ולא תמיר כהן עונים על הציפיות. השניים, יחד עם גוסטבו בוקולי ואייל גולסה חולקים את תפקיד הקשר האחורי.