ללא חיזוק מתבקש וכשעבודה רבה עוד לפניה, המריאה הלילה (אור לשבת) מכבי תל-אביב לאיטליה, שם תערוך מחנה אימון נוסף בעיר בארי. במסגרת המחנה תשחק סגנית האלופה מול העולה החדשה לליגה הראשונה באיטליה, ברינדיסי, וכן מול קאזרטה המקומית שהודחה בסיבוב הראשון של מוקדמות היורוליג.

עד כה הספיקו הצהובים לערוך מחנה אימון בפולין, שם זכו בטורניר ורוצלאב לאחר שניצחו את טורוב המקומית בחצי הגמר ואת האלופה הפולנית, פרוקום גידיניה בגמר. לאחר מכן המשיכה מכבי למחנה אימון ברוסיה, שם נטלה חלק בגביע בלוב והפסידה לצסק"א בחצי הגמר ולאחר מכן גם למארחת הטורניר, ספרטק סנט פטרסבורג במאבק על מקומות 3-4. עתה ינסו הצהובים לתקן את המאזן בהכנה מול האיטלקיות החלשות יותר.

מאמן הקבוצה, דייויד בלאט, שוקד בשבועות האחרונים על גיבוש הקבוצה ויודע כי מדובר בתקופת בנייה לחוצה ועמוסה שלא תמיד מקלה על שחקניו.

עוד לפני ההמראה סיפר המאמן על העבודה שהספיק לעשות עד כה ועל המטרות במחנה האימון באיטליה: "כל התקופה הזו היא מבוקרת וידועה מראש, אפשר להגיד לפני שמתחילים מתי יהיו העליות ומתי יהיו הירידות, מחנה האימון ברוסיה היה בסיומם של תשעה ימים ארוכים של עבודה אינטנסיבית והיתה ירידה מסויימת. חזרנו לארץ בכדי לעבוד טוב בימים האחרונים וזה למרות הבעיתיות של החגים ואני מקווה שנגיע לאיטליה אמנם קצת עייפים, אבל בכושר טוב יותר ועם יותר דברים בסל שלנו".

שחורציאניטיס ופניני. מכבי יצאה לבארי (יניב גונן)
שחורציאניטיס ופניני. מכבי יצאה לבארי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

על היריבות הלא מרשימות ושיטת המשחק שהוא מנהיג אמר המאמן הצהוב: "זה פחות חשוב מול מי משחקים כי אפשר להתרכז בעיקר בעצמנו. אנחנו רוצים להכניס את כל נושא הסקאוטינג להכנה שלנו בגלל שיש לי אפשרות למצוא מידע על הקבוצות היריבות ואנחנו נעשה זאת. מדובר בקבוצות טובות שמאוד מוכנות לליגה והן שיחקו כבר משחקים העונה. הכדורסל שלנו לא שונה או חדש, אין חדש תחת השמש, כל אחד משתמש בשיטות מסוימות או בתרגילים מסוימים, אבל זה לא משהו יוצא דופן".

דייויד בלאט. שם דגש על הפן ההגנתי (יניב גונן)
דייויד בלאט. &" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

גם שלושה שבועות לאחר שנחת בישראל והספיק להתאקלם מעט לאווירה התל-אביבית, מושך סנטר הקבוצה, סופוקליס שחורציאניטיס, את מירב העניין של הסובבים וכן את תשומת הלב של היריבות מולן הספיקה מכבי לשחק עד כה. בלאט יודע כי יכולתו של השחקן תהיה משמעותית ביותר עבור הקבוצה בהמשך העונה וגם מבין כי מדובר בכלי חשוב שיצטרכו לנצל מול כל יריבה: "כל קבוצה רוצה לשחק על הנקודות החזקות שלה ולנצל את הכלים הטובים שלה, כזה הוא סופו. אני חושב שזה חשוב במקרה שלו להבין שהוא שחקן שמושך הרבה מאוד תשומת לב בהרבה מובנים וצריך לנצל את זה לטובה, אם נעשה את זה אז רק נרוויח".

דייויד בלו. מכבי תפגוש את  (יניב גונן)
דייויד בלו. מכבי תפגוש את (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

שחורציאניטיס עצמו נהנה מהביקורות החיוביות והקרדיט שהוא זוכה לו עד כה ואף מתכונן במרץ למחנה האימונים ולהמשך העבודה עם חבריו לקבוצה: "אני בטוח שאנחנו הולכים לעבוד מאוד קשה עכשיו על כל החולשות שלנו. אנחנו מסוגלים לעשות דברים טוב יותר ואנחנו מאוד קרובים לזה, אבל עכשיו אנחנו עוד צריכים לשפר מספר דברים, אנחנו נוסעים לאיטליה בכדי להמשיך לעבוד קשה, לעבוד עוד על החיבור שלנו כקבוצה ואחרי זה יהיה לנו שבוע להתכונן למשחק הראשון של העונה ונהיה חכמים יותר לדעת היכן אנחנו עומדים".

סופוקליס שחורציאניטיס. &
סופוקליס שחורציאניטיס. &" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

על ההתרשמות שלו מהיכולת הקבוצתית עד כה והחיבור לדייויד בלאט אמר הסנטר: "אני חושב שאנחנו קבוצה טובה, אנחנו מתרכזים עכשיו בחיבור לשיטה ויצירת הכימיה בין השחקנים ואני מאמין שגם נשיג את זה, השחקנים כולם נמצאים פה עם גישה מאוד חיובית ורצון לעבוד ביחד, זה חשוב וזה תורם לנו רבות ויתרום גם בהמשך אני מאמין. אנחנו במסלול הנכון כרגע וצריך להמשיך ככה, כולם עושים עבודה טובה ומנסים להתחבר לפילוסופיה של המאמן ואני מרגיש שעד עכשיו הכל עובד פשוט נפלא".

ליאור אליהו. מתרגל בחזרה למדים הצהובים (יניב גונן)
ליאור אליהו. מתרגל בחזרה למדים הצהובים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

פורוורד הצהובים, ריצ'ארד הנדריקס, מנסה להפנות אצבע מכוונת אל הנקודות עליהן צריכה מכבי לעבוד עוד לפני פתיחת העונה: "אני חושב שאנחנו צריכים להתרכז בחיבור של הקבוצה ובשיפור משחק ההגנה וההתקפה שלנו, ככל שיהיה יותר תיאום הדברים יזרמו הרבה יותר בקלות, צריך לשים הרבה דגש על ריבאונד ועל היכולת שלנו לקחת זריקות קלות ולהצליח בהן. אני מאמין שאם נעשה זאת במחנה האימון באיטליה אז גם התוצאות תהיינה בהתאם".

ריצ´ארד הנדריקס. &
ריצ´ארד הנדריקס. &"מרגיש בנוח עם השיטה של דייויד בלאט&" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

על שיתוף הפעולה עם יתר הגבוהים של מכבי והעבודה תחת שיטת המשחק של בלאט הוסיף הפורוורד האמריקני: "אני מרגיש מאוד בנוח עם השיטה של דייויד בלאט, אני מקווה להמשיך וללמוד אותה יותר ויותר במשחקי קדם העונה ואני מצפה לכך שעד שתתחיל העונה באופן רשמי וכאשר נתייצב למשחק הראשון, הכל כבר יעבוד חלק ויהיה קליק".