גיא עזורי באימון אשקלון (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
גיא עזורי. יכולת טובה, תוצאה לא משהו (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

הפועל אשקלון ממשיכה בהכנותיה לעונה שבפתח והערב (רביעי) קיימה משחק אימון נוסף מול הפועל עכו, שהסתיים בתוצאה 1:1. אשקלון פתחה בהרכב עם סטפן אאורליו, אדיר טובול, קובי מוסא, הוגו קואליו, יניב אלול, זוראב מנטשאשווילי, אמייה טגה, שניר גואטה, מחמוד עבאס, ערן לוי ואריק גאו.

בדקה ה-27 הגיעה אשקלון להזדמנות הראשונה שלה במשחק, כשכדור ארוך של טגה מצא את גאו לבדו מול שוער עכו דודו גורש. גאו הסתובב, וממרחק של 17 מטרים ניסה להפתיע את גורש בבעיטת מספרת לאחור, שחמקה החוצה.

בחלוף שמונה דקות נוספות כבשה אשקלון את שער היתרון כשאריק גאו קיבל את הכדור במרחק עשרים מטרים מהשער ובעט כדור שפגע בשחקן עכואי, הטעה את גורש וחדר פנימה, 0:1 לאשקלון.

במחצית הראשונה ניתן היה להתרשם מהחדות של ערן לוי שהירבה למסור כדורי עומק לחבריו. במחצית השניה החליף עזורי את כל שחקני ההרכב הראשון מלבד הבלם הנבחן הוגו קואליו, ממנו לא ניתן היה להתרשם היות ועכו מיעטה לסכן את שערה של אשקלון. במחצית השניה התבלט באשקלון אבי כנפו, שהירבה להטריד את הגנת עכו.

פריצה יפה של כנפו מצאה בכדור רוחב מצויין את חנן פדידה, שהחמיץ מול שער ריק מחמישה מטרים, אחרי שלא הגיע טוב לכדור. כנפו החמיץ בעצמו מול שוער עכו, שהצליח להדוף את הבעיטה שלו מזווית קשה. בהמשך השאיר כנפו כדור יפה בעקב למג׳ד יונס, שבנגיעה עדינה הרים כדור יפה לרחבה אבל הנגיחה של פדידה חמקה החוצה.

חנן פדידה ואבי קנפו באימון אשקלון (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אבי קנפו. היה פעיל (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בניגוד למהלך המשחק כבשה עכו בדקה ה-72 את שער השוויון, כשכדור עומק מצא את אליאור סיידר לבדו מול שוער אשקלון צחי דיגי, שלא הצליח למנוע ממנו לגלגל לפינה הרחוקה ולקבוע את תוצאת המשחק, 1:1.

רביד גזל, ששיחק במחצית השניה, הניע מצויין את משחקה של אשקלון מעמדת הקשר האחורי ונראה טוב מאוד. דידי אונגר, קשרה של אשקלון שיצא למבחנים בקבוצה מהליגה השניה באיטליה ללא רשות, שב ארצה ומעמדו בקבוצה יתבהר בימים הקרובים.