כשענן כבד של חוסר וודאות מרחף מעל לראשה של הפועל פתח תקווה, ערכה הבוקר (רביעי) הקבוצה אימון בקיבוץ עינת. כזכור, אנשי המועדון קיימו אתמול מסיבת עיתונאים דרמטית בה המנכ"ל, אפי צפריר ועורך הדין, רועי שובל, הודיעו על הליכה לפירוק.

לפי המצב הקיים, תפתח הקבוצה את העונה במינוס תשע נקודות, כאשר הכל שאלה מה המפרק יצליח לעשות. אם תצליח הקבוצה להעמיד תקציב מינימום, היא תפתח את העונה בליגת העל. אם לא תצליח להגיש תקציב לבקרה התקציבית, הפועל פ"ת עלולה לרדת לליגה הלאומית.

המפרק שמונה לקבוצה, עורך הדין, ליאור דגן, הגיע למתחם ונפגש עם המנכ"ל, אפי צפריר. דגן ערך גם אסיפה עם השחקנים והסביר להם את המצב. על החובות של הקבוצה אמר: "כרגע היקף החובות של הקבוצה נאמד במיליוני שקלים, במסגרת התהליך שהקבוצה עוברת בבית המשפט חובות העבר לא רלוונטים לצורך הפירוק של הקבוצה".

ליאור דגן ואפי צפריר. הצעות נמוכות (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
המפרק, עו"ד ליאור דגן עם אפי צפריר (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

כנשאל האם יש נכסים של הקבוצה שאפשר למכור כדי להציל את מצבה אמר דגן: "כן, ואנחנו מקווים שהנכסים הללו יכניסו כסף למועדון וזה הדבר שבדיוק כרגע אני מתעסק בו. יש כמה אפשרויות וכמה מקורות, לא רק מכירת נכנסים אלא גם מכירת שחקנים. אנחנו נבחן את הכל בצורה רצינית ויסודית ובזמן הקרוב נקבל החלטות, מין הסתם כולם אתם תהיו עדים לכך".

"כרגע המועדון מתפקד כרגיל, הקבוצה מתאמנת, יש מאמן, שחקנים. אומנם החוזים לא סגורים עדיין, אבל הקבוצה מתאמנת ויש מתקן, הכל בסדר ושום דבר בהיבט הזה לא השתנה. מה שצריך לקרות בתקופה הקרובה זה כמובן כל הנושא של התקציב וסגירת החוזים מול הצוות מהקצועי. כרגע, הדבר החשוב הוא להעמיד את הקבוצה על הרגליים וכמובן לפזר את אי הוודאות", המשיך דגן.

"אני לא מבין גדול בכדורגל, אבל אני מבין גדול בלנהל קבוצה במשבר", אמר. על הדמיון בין פירוק הפועל פ"ת לזה של הפועל ר"ג בו היה שותף, אמר דגן: "ההבדל הוא שהפועל ר"ג הייתה אז בארצית ועכשיו מדובר על קבוצה מליגת העל ומן הסתם החשיפה היא גדולה יותר. בסך הכל העקרונות הם אותם עקרונות והתהליך הוא אותו תהליך כולל שלבי ביניים ובסופו של דבר, אתה מקבל קבוצה ליד וצריך להעמיד תקציב, לחתום חוזים, לפזר את אי הוודאות, לפתוח את העונה בצורה סבירה ולנהל את הקבוצה. זה לא שונה בין קבוצה בליגה ארצית לקבוצה בליגת העל".

שחקני הפועל פ&"ת (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל פ&"ת (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

כשנאל אם הוא יכול להצביע נקודתית על הבעיות של המועדון, ענה: "לא הייתי מעורב במה שהיה, אני בדיוק כמו כולם יודע על המצב מהתקשורת ואין לי שום ידע מעבר לזה. במסגרת התפקיד שלי בשלב מאוחר יותר, חלק מהמטלות שהופקדו עליי בבית המשפט יהיו גם לבדוק את ההתהלות שקדמה לפירוק. כרגע אני לא מתעסק בזה, אלא רק בהמשך". כשנשאל האם הפועל פ"ת תחזור לקדמת הבמה לאחר התהליך אמר: זה יהיה הרבה יותר מהר ממה שנדמה לכם".

המפרק, עו&"ד ליאור דגן (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
המפרק, עו&"ד ליאור דגן (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

קדוסי: "ההרגשה לא קלה, מחכים לראות מה יהיה"
על פניהם של השחקנים באימון אפשר היה לראות בבירור את חוסר הוודאות לגבי עתידם ועתיד הקבוצה. לאימון לא הגיע ולו אוהד אחד לתמוך בקבוצה. המאמן, גילי לנדאו כינס את השחקנים וניסה לדרבן אותם: "במצבים כאלה צריכים להיות חזקים ומאוחדים".

חלוץ הקבוצה, אוהד קדוסי ציין: "המצב לא קל, הגענו לאימון עם הרגשה לא קלה, אבל למזלנו גילי לקח אותנו ושינה קצת את האווירה באימון לטובה. אנחנו מחכים לראות מה יהיה בקבוצה".

קדוסי אתמול באימון הפועל פתח תקווה (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
קדוסי עם סטולר באימון. &" (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

כשנשאל על המעבר האפשרי לסכנין, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE אמר: "יש לי עוד אופציות חוץ מסכנין ואני בודק אותן, שום דבר לא סגור. כרגע אני פה ואני לא יודע מה יהיה איתי, אני מחכה ונראה מה יהיה. אני מקווה שיהיה פה טוב בהפועל פ"ת, זה הכי חשוב". כשנשאל מה יהיה עם הפועל פ"ת אמר: "השנה אין קיזוז ולכן זה יהיה מאוד קשה, אנחנו נקווה לטוב".

במהלך האימון עבדו השחקנים על הנעת כדור וערכו משחקונים ביניהם ומצב הרוח הלך והשתפר. השוער, אוסטין אג'ידה, ערך את האימון הראשון העונה וסיים אותו בשל עייפות לאחר שנחת אתמול בארץ.