הפגנות באיסטנבול. אוהדי מכבי לא חוששים (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
הפגנות באיסטנבול. אוהדי מכבי לא חוששים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

המשחק בין בשיקטאש למכבי תל אביב בשבוע הבא באיסטנבול ממשיך להעסיק את הצהובים, הטורקים ובין היתר גם את כלי התקשורת הזרה.

בצל המתיחות המדינית בין ישראל לטורקיה, במכבי תל אביב הבהירו כי אם לא תתקבל החלטה אחרת של אופ"א בנוגע למיקום המשחק, הצהובים ימריאו לאיסטנבול ויופיעו כמתוכנן למרות החשש לפרובוקציות מצד הטורקים.

הבוקר (רביעי) פורסם מאחד מכלי התקשורת הטורקית ציטוט שנלקח מעיתון בריטי ובו מצוטט שגריר ישראל בטורקיה לשעבר, אלון ליאל, שם הוא מתייחס למצב ולהשפעות שלו גם על אוהדי מכבי תל אביב שאמורים לטוס ולעודד את קבוצתם: "לא הייתי ממליץ לאוהדי מכבי תל אביב לנסוע לאיסטנבול".

בניגוד לליאל, ראשי בשיקטאש יצאו בהודעה לכלי התקשורת הטורקית והבהירו אחרת. "המשחק ישוחק כמתוכנן", אמר סגן נשיא בשיקטאש מטין קצ'לי, "האבטחה תתוגבר ונשריין מקומות מוקצים לאוהדי מכבי כדי להרחיק אותם מאוהדי בשיקטאש".

אגב, אמש שב לארץ מנהלה של מכבי תל אביב, אבנר טוויטו, אחרי שהמריא לטורקיה ביום שני על מנת לערוך סידורים אחרונים לפני בואה של מכבי, אך נתקל עם נחיתתו באיסטנבול כמו שאר הישראלים שהיו על הטיסה בדרישה של כוחות הביטחון הטורקים בשדה התעופה לעבור תשאול.

אבנר טוויטו. אנשי בשיקטאש התנצלו בפניו (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אבנר טוויטו. אנשי בשיקטאש התנצלו בפניו (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אנשי בשיקטאש התנצלו בפני טוויטו ובהמשך שהייתו בטורקיה ליוו אותו לכל מקום. בבשיקטאש הבהירו למנהל כי יעשו את כל מה שצריך כדי לאבטח אל המשחק ואת הקבוצה. כמו כן הבהירו כי ידאגו שהמקרה שקרה לטוויטו לא יחזור על עצמו עם הקבוצה כולה.

כרגע נשאלת השאלה האם הקבוצה תצא עם אבטחה למשחק או שתאלץ להסתמך על האבטחה של הטורקים. חרף דרישותיה של שרת הספורט, לימור לבנת, לבטל את החוק שנכנס לתוקף לפני כחודש ועל פיו לא ייסעו מאבטחי שב"כ עם קבוצות אלא רק עם נבחרות, נכון לעכשיו אין שינוי והצדדים מתדיינים בנושא כדי להגיע להחלטה אם להסיע את הצהובים עם אבטחה מטעם משרד הביטחון.

אוהדי בשיקטאש. מחכים למכבי (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בשיקטאש. הטורקים הבטיחו בידוד מוחלט מהם (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מספר אוהדים כבר הבטיחו את נסיעתם לטורקיה למרות המצב. האוהדים רכשו כרטיסי טיסה וחבילות בבתי המלון במרכז העיר. אגב, הבוקר פנו עורכי הדין, ורד כהן ורענן בר-און, במכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, על מנת שיעלה את דרגת אזהרת המסע בכל הנוגע לטורקיה. כמו כן פנו למשרד שר החוץ, שיעלה גם הווא את אזהרת המסע לאזהרה קונקרטית.

לראשונה מזה עשרה ימים: מכבי התאמנה עם סגל מלא
הקבוצה המשיכה בהכנותיה למשחק ביום שבת מול הפועל ראשון לציון. לראשונה מזה עשרה ימים התאמנה מכבי עם סגל מלא, כולל שחקני הנבחרת הצעירה שחזרו מאנגליה והליגיונרים, סאבו פאביצ'ביץ' והאריס מדוניאנין.

לאחר שבמחזור האחרון נפצע בבוהן כף רגלו ערך פאביצ'ביץ' אימון מלא ונראה שיהיה כשיר למשחק בשבת. נציגים של הקבוצה ילוו בדרכו האחרונה את מוני נתן, אביו של אלון נתן, שחקנה בעבר של מכבי.

מוסא קונאטה. מכבי שבה לאימונים לקראת ראשל&"צ (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
מוסא קונאטה. מכבי שבה לאימונים לקראת ראשל&"צ (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"עכשיו הראש שלנו בראשון לציון", אמרו, "נשים את הכל בצד ונתרכז במשחק בשבת, אחרי זה יהיה מספיק זמן לחשוב על טורקיה ובשיקטאש".

קצב מכירת המיני מנויים ממשיך לגבור כשנכון להבוקר נמכרו כבר למעלה מ- 8,500 מנויים למשחקי הקבוצה בליגה האירופית.