(התמונה באדיבות אתר "דאבל פס") (צילום: ספורט 5)
(התמונה באדיבות אתר "דאבל פס") | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

בעקבות אירועי האלימות הקשים בשבועות האחרונים, ההתאחדות לכדורגל החליטה לבטל את המחזור במחוזי צפון של ליגות ב' ו-ג', והיום (שישי) היא ערכה כנס הסברה בנשר אליו הגיעו יושבי הראש והקפטנים של כל הקבוצות.

כזכור, בשבוע שעבר אירעו שני מקרי אלימות מזעזעים, כאשר באחד מהם שחקן של בני בענה חבט בשופט מתן אוחיון וגרם לו לאבד את הכרתו. בעקבות כך, לאתר ערוץ הספורט נודע כי שופטים בליגות הנמוכות פנו לגורמים באיגוד וביקשו שלא לשבץ אותם למשחקים בתקופה הקרובה.

גיא ברגר, שופט ליגת העל שייצג את שופטי הליגות הנמוכות בכנס, סיפר כי "בשבועות האחרונים מופעל על השופטים לחץ אדיר מהמשפחות שלהם שלא להגיע למשחקים בליגות הנמוכות. נשלחים למשחקים האלה שופטים צעירים שלפעמים גם טועים, אבל זה לעולם לא מצדיק אלימות".

סולימאן באסם, חבר הנהלת ההתאחדות אשר אחראי על המגזר הערבי, היה חד מאוד בדבריו: "מתוך 6 מקרי האלימות האחרונים, 5 אירעו במגזר הערבי. אין דבר כזה לנצח בכל מחיר. האם הרוג אחד שווה עליית ליגה?". אבי לוי, האחראי מטעם ההתאחדות על הליגות הנמוכות, הוסיף: "אסור לנו להרשות לעצמנו לראות שחקנים חובבים מסיימים משחק בחדר ניתוח או במעצר".