שוב שני שופטים בליגות הילדים (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
שוב שני שופטים בליגות הילדים (gettyimages) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

הסאגה סביב השיפוט במשחקי הילדים הגיעה היום (שלישי) לסיומה. ההתאחדות לכדורגל הודיעה כי משחקי ליגות ילדים טרום א' יחזרו להיות מנוהלים על ידי צוות שיפוט מלא, לאחר שהתקן קוצץ לפני כשבועיים וחצי. על פי ההתאחדות, הסיבה לשינוי הוא סיומו של הפיילוט שנערך בנושא הסתיים, וכי כעת המשחקים יחזרו למתכונת הקודמת.

כזכור, הרוחות סערו סביב החלטת ההתאחדות לשלוח רק שופט אחד, משקיף מטעמה, למשחקי ליגות הילדים. הבעיה בהחלטה כזו נבעה מהעובדה שבליגות הילדים משוחקים למעשה שני משחקים על מגרש אחד מחולק. המשמעות בהחלטת ההתאחדות היתה כי שופט אחד אמור למעשה לפסוק בשני משחקים במקביל, דבר שעורר זעם גדול.

"ההתאחדות הודיעה היום לקבוצות טרום ב' ולאיגוד השופטים כי הפיילוט שנערך בשלושת השבועות האחרונים, ובו נוהל המשחק על ידי משקיף מטעמה, הסתיים", נמסר מההתאחדות, "החל מהשבת הקרובה ינוהלו משחקי טרום ב׳ על ידי שני שופטים.

"הרשמים, התובנות והרעיונות שגובשו במהלך הפיילוט יובאו לבחינת ועדת הנוער, שצפויה להתכנס במהלך חודש בפברואר, מתוך כוונה להחליט על הדרך הנכונה בה יתנהלו משחקי טרום ב' בעונה הבאה. החלטות ועדת הנוער יובאו בהמשך לאישור מזכירות ההתאחדות. אנחנו מבקשים להודות לכל מי שהשיא תרומה ערכית וספורטיבית בתקופה האמורה".