פיתרון זמני, לפני פיתרון קבע. לוזון (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
פיתרון זמני, לפני פיתרון קבע. לוזון (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

דירקטוריון הטוטו התכנס היום (חמישי) על מנת לאשר את המלצות ועדת לובצקי, אולם לאחר ישיבה של כשעתיים וחצי הוחלט לדחות את המשך הדיון על הנושא לעוד כשבועיים, במהלכם יקבלו חברי הדירקטוריון סימולציה כלכלית של השלכות חלוקת הכספים החדשה, כפי שהומלצה על ידי הוועדה.

בין היתר עסק היום הדירקטוריון גם בעניין השיטור במשחקיהן של הקבוצות בליגות הנמוכות, נושא שעורר בימים האחרונים סערה גדולה. ועדת לובצקי קבעה קריטריונים נוקשים לתקצוב הכדורגל, כאשר נושא האבטחה דורש תנאי סף לא מעטים. המשמעות: אם הטוטו יאשר את המלצות הוועדה, הקבוצות בליגות הנמוכות יתקשו לעמוד בעלויות האבטחה.

במועצת ההימורים נהגו להעביר כ-7-8 מיליון שקלים בשנה רק לצורך מימון השיטור. כעת עשויה להתקבל החלטה להזרים רק כ-5 וחצי מיליון שקלים לצורך אבטחה, שתכלול את כל ענפי הספורט ולא רק את ענף הכדורגל, כך על פי גורמים המעורים בנושא.

כדי לנסות לגשר על הבעיה, יו"ר ההתאחדות אבי לוזון, שמשמש בנוסף חבר בדירקטוריון, הגיע היום להסכמה עם הטוטו לפיה תועבר מקדמה של מיליון שקלים עבור תשלום על האבטלה במחזורים הקרובים בליגות הנמוכות, עד אשר יינתן פיתרון קבע לסוגיה.

"נתתי הוראה למנכ"ל ההתאחדות להודיע למשטרה שההתאחדות מחוייבת בגין השיטור והיא תשלם אותו", אמר לוזון, "מועצת ההימורים תתן לנו מקדמה על חשבון השיטור ועד שנפתור את הבעיה באופן סופי. בינתיים הורדנו את הלחץ מקבוצות הכדורגל שאין בידן לשלם על זה".