כוחות מד"א שהגיעו לזירת האירוע (דאבל פס) (צילום: ספורט 5)
כוחות מד"א שהגיעו לזירת האירוע (דאבל פס) | צילום: ספורט 5

הליגות הנמוכות ממשיכות לספק לנו תקריות אלימות, והערב (שישי), במה שכבר הפך לצערנו לעניין קבוע בימי שישי, שוב קיבלנו מהומה. הפעם מדובר במשחק ליגה א' בין דלית אל כרמל להפועל בית שאן, שבסיומו שני מחנות האוהדים התקוטטו ושניים נפצעו.

מיד לאחר מכן הורדו אוהדי בית שאן לכר הדשא והמשחק הופסק לעשר דקות. שחקני בית שאן ירדו לחדר ההלבשה כאשר חשבו כי המשחק לא יחודש, אבל שופטת המשחק, מיתר שמש, ביקשה מהם במפתיע לחזור לשחק. המשחק חודש לעוד חמש דקות והגיע לסיומו ללא שום תוספת זמן ודליה חגגה ניצחון מכוער. דובר בית שאן, יוסי בן סבו, זעם על האירועים ואמר: "אני הרבה שנים בכדורגל, ולא ראיתי דבר כל כך מכוער ממה שהיה כאן".

בבית שאן מתכוונים לפנות להתאחדות ולבקש ועדת חקירה על המשחק, כולל הגשת תלונה על תוצאת המשחק. מנהל הליגות הנמוכות אבי לוי אמר בתגובה לאירועים: "זה מצער מאוד. אני כבר מזמן מתריע שבית הדין צריך לעשות את העבודה. אני רוצה ללמוד את כל הנושאים כולל התגובות מהמשטרה ואז אגיב בהתאם".

הנהלת דלית אל כרמל התייחסה גם היא לאירועים ומהמועדון נמסר: "אנשים מהנהלת בית שאן קיללו את אנשי אבטחה וגם את אוהדי דליה וחיממו את האווירה. לאורך כל המשחק ביקשנו מהקהל שלנו שיירגע, אועובדה שלא היו עצורים. 20 שנה לא היה בלגן בדלייה. אני לא מקבל את מה שעשו האוהדים שלנו, אבל גם לאוהדי בית שאן צריך להעביר קצת תרבות".

מנהל השופטים בליגות הנמוכות, איתן תבריזי: "המהומה נוצרה בשל פריצה של אוהדי דלייה ליציע של אוהדי בית שאן ואותם אוהדים פרצו למגרש. כאשר השופטת ראתה שכל העניינים נרגעו, היא חידשה את המשחק וקיבלה החלטה טובה. היא הוסיפה את הזמן החוקי והתנהלה בהתאם להערכה שלה. ביום ראשון אקבל את דו"ח המבקר ואתייחס להתנהלות של השופטת. כל האירועים במשחק יירשמו בדו"ח השופט ויועברו להתאחדות לכדורגל כבר ביום ראשון".

ההתאחדות נמסר: "התובע ניר רשף יקבל לידיו את דו״ח השופטת ואת דו״ח המשטרה ולאחר מכן יחליט על אופן הפעולה לאור האירוע האלים והמכוער במשחק בין דליית אל כרמל לבית שאן. לצערנו, האלימות בכדורגל הינה בבואה של החברה הישראלית כולה והאלימות הגואה בה ולכן חשוב שכל הגופים הרלוונטיים יתגייסו כדי למגר את הנגע המאיים הזה. ההתאחדות תפעל בכל אמצעי שעומד לרשותה ותגיב באופן הנחרץ ביותר כדי להכחיד מחזות דוחים אלה. ההתעקשות וההתנגדות של ההתאחדות לכדורגל כנגד ביטול ההקצבות לטובת שיטור ואבטחה בליגות הנמוכות נובעת בדיוק מהחשש ממקרים מסוג זה".